Simit, poğaça ve açmaya zam

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kasım ayı Meclis Toplantısında simit, poğaça ve açmaya yapılacak zam görüşüldü. Bu kapsamda 3 gıda ürününe yüzde 25 zam yapıldı. Buna göre özellikle çalışanların iş gidiş yolunda en çok tercih ettiği bu simit, poğaça ve açma 2,5 TL'ye satılacak.

Simit, poğaça ve açmaya zam

Çerkezköy Bakış - TOBB projesi kapsamında ÇTSO Kasım ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan yönetiminde gezi amacıyla gidilen Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki Katre Islant Hotel’de gerçekleşti. Toplantıya ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ve meclis üyeleri katıldı. 

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Yoklama ve açılışın ardından Ekim ayı gelir-gider bütçesi görüşüldü. Ardından da oda üyesi fırınlardan gelen zam talebi görüşüldü. Yapılan değerlendirmenin ardından un, susam, yağ fiyatlarını artığına vurgu yapılarak, daha önce 2 TL’ye satılan 90’ar gram olan simit, poğaça ve açmanın gramajı 10 gram artırıldı. 100 gram olacağı açıklanan simit, poğaça ve açmaya yüzde 25 zam yapılarak fiyatı 2,5 TL olduğu belirtildi. Gündem maddesi, oybirliğiyle kabul edildi.

 
Ardından ÇTSO Genel Sekreteri Hakan Gel, geçtiğimiz ay yapılan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2021 (ÇEF) ile ilgili bilgilendirme yaptı. 


Gündem maddeleri Meclis Üyeleri tarafından onaylanırken, toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.


Toplantının ardından meclis üyeleri ve katılımcılar, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı gezdi.