Son çare 'Kapan'

Çerkezköy'de Atatürk ve Öztrak Caddelerini birbirine bağlayan ve tek yöne çevrilen İnan ve Cambazlar Sokakta sürücülerin kurallara uymamayı sürdürmesi halinde son çare olarak sokağın giriş ve çıkışlarına 'kapan' kurulacağı belirtildi.

Son çare 'Kapan'

Çerkezköy Bakış - Atatürk ve Öztrak Caddelerinin tek yöne çevrilmesinin ardından bu iki caddeye bağlanan Cambazlar Sokaktan Öztrak’a, İnan Sokaktan ise Atatürk Caddesine tek yön olarak bağlantı verildi. Ancak bu iki sokağı sürücüler hala çift yön olarak kullanması trafik sıkışıklığına neden oluyor. Polis ve zabıtanın yaptığı denetimlere rağmen sürücüler bu iki sokağı hala çift yön olarak kullanması üzerine yeni kararlar da masaya yatırıldı.
İnan ve Cambazlar sokakta problem olduğunu ve sürücülerin bu iki sokağı hala ters yön olarak kullandığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yol güzergahı, kaldırım genişlemesi ve sokak girişlerinin düzenlenmesinden sonra giriş çıkış biraz daha düzelecek diye ümit ediyorum. İnan Sokak bittikten sonra Cambazlar Sokağa geçilecek ve bu kısımlar düzenlenecek. Bu sokaklar bittikten sonra hala vatandaşlarımız ters istikamete giriyorsa son çare olarak ‘kapan’ yapacağız. “dedi.
 

OLUMSUZ ETKİLİYOR

Başkan Vahap Akay ayrıca Atatürk Caddesine hala vatandaşların tersten çıkmaya çalıştıklarını ve bu durumunda tek yön uygulamasını olumsuz olarak etkilediğini ifade etti.

Yorumlar 5
kartal 22 Eylül 2017 09:02

En doğrusu yeter artık kural kanun tanımaz insan yoksunlarından bıktıkkkkk

ahmet 22 Eylül 2017 08:51

Benim gibi saflar yön kuralına uymak adına yolunu uzatırken diğer uyanıklar ters yönden dalıyor sokağa birde artislik yapmaktan geri kalmıyorlar ya kaldırın yada adam gibi denetleyin öztrakta şeridin otrasına yapılan parklara dolmuşçuların pat diye yolun ortasında durmasına uzun araçların şeridi teke düşürecek şekilde çapraz park etmesine çözüm bulunmazsa tek yön bir işe yaramaz

ilk iş 22 Eylül 2017 00:37

başkan kapan son değil ilk yapılması gereken iş. çerkezköydeki sürücü profilini biraz incelerseniz kapanın ne kadar gerekli olduğunu görürsünüz. kazalar olmadan kapanları takarsanız can ve mal kaybına engel olursunuz.

Şahon 21 Eylül 2017 23:23

10 numara olur

Serkan Yavcı 21 Eylül 2017 22:56

Millet belediyeye gitmek için kipanın yolunu mu takip edecek el insaf yani bu kadarda olmaz.Neye göre düzenliyorlar bu yolları.Duzenlenecek birsey varsa yolda 4lüleri yakıp acil bisey olmadığı halde park edenler hakkında bi çözüm yolu bulsunlar.