Son iftar sofrası GMKP Mahallesinde kuruldu

Çerkezköy Belediyesi'nin mahalle iftarları Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde kurulan yaklaşık 3 bin 500 kişilik iftar ile sona erdi.

Son iftar sofrası GMKP Mahallesinde kuruldu

Çerkezköy Bakış - Gazi Mustafa Kemal paşa Mahallesi Köşem Mevkii ve çevresindeki cadde ve sokaklarda kurulan iftar sofrasına CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları İmdat Özgör, Enver Bayram ve vatandaşlar katıldı. Okunan ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı ve dualar edildi.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Fatih Mahallesi ile başlayan iftar sofralarının Çerkezköy’ün her mahallesinde kurulduğunu ve bu Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde kurulan iftar sofrası ile sona erdiğini belirtildi. Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ramazan Ayı, içimizdeki sevgi, kardeşlik, dayanışma ve hoşgörü duygularını pekiştiren kutsal bir aydır. Çerkezköy Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi mahallelerimizde kurduğumuz iftar sofralarımızda bir araya gelerek sevgi, kardeşlik ve dayanışma ruhuna katkıda bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemizin sakinleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu, huzurunu, keyfini yaşadık. İftarlarımıza katılan, bizler ile birlikte oruçlarını açan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl ki mahalle iftarlarımızda yaklaşık 25 bin vatandaşımız ile, hemşerimiz ile oruç açmanın mutluluğunu, heyecanını, hazzını yaşadık. Hepsine canı gönlüden çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan Bayramlarını şimdiden kutluyorum” dedi.