1911 yönetimi bir konuştu pir konuştu

Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden 1911 Çerkezköy Doğanspor yönetimi, kulüp hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Aktaş Güler, kulübe destek sağlanmamasından, istifa süreçlerine ve bu güne kadar yaşadıkları zorluklara dair önemli açıklamalarda bulundu.

1911 yönetimi bir konuştu pir konuştu

Çerkezköy Bakış - 1911 Çerkezköy Doğanspor, yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya kulüp başkanı Aktaş Güler, kulüp yöneticileri İlhan Tural, Yusuf Kılıç ve Ender Esen de katıldı. Öncelikle futbolla olan bağlantısından ve başkanlığa nasıl geldiği konusuna değinen Güler,  “1985 yılında Çerkezköy Doğanspor’da lisanlı olarak, genç takımda futbola başladım. 2000 yılında hakemlik kursuna giderek bir süre boyunca faal futbol hakemliği yaptım. 2010 yılında Çerkezköy Belediyespor’un yönetimindeydim. Yani sürekli futbolun içerisindeydim. Kazım abi ile samimiyetimiz de buradan geliyor. Bana başkanlığı önerdi. ‘İster misin’ dedi, olumlu cevap verdim, dedi.

“TAAHHÜTLER YERİNE GETİRİLMEDİ”

Verilen taahhütlere razı olduklarını fakat bunların yerine getirilmediğini belirten Güler, “ Belediye başkanına gittik. Taahhütler aldık. Belediye başkanı geçen sene yaptığı yardımları yapamayacağını başta belirtmişti. Taahhütleri de vardı biz onlara razı olduk. Geçen seneki bütçenin üçte biri bize yapılsa çok farklı olurdu. Biz girişimlere başladık. Sezon başında gerçekten güzel transferler yaptık. Aldığımız 5 oyuncu maddiyat sorunundan dolayı başka takımlara daha fazla paraya gittiler. O günkü oyuncularımız olsa kafaya oynayacak takımı kurmuştuk.  Maddi sıkıntıların olması ve taahhütlerin yerine getirilmemesinden dolayı sorunlar yaşadık.” diye konuştu.

“1 HAFTA KALA BİZİM YEMEĞİMİZİ KESTİLER”

Ligin ilk devresinin bitimine bir hafta kala verilen yemeğin dahi kesildiğini belirten Güler, “Malzeme, yemek, servis konusunda sorunlar yaşadık. Devrenin bitimine 1 hafta kala bizim yemeğimizi kestiler. Belediye yaptı bunu. Defalarca başkana gittik. Durumumuzu anlattık. Makamında olduğu halde bize ‘yok’ dedirtti. Görüşmek istemedi. İçerde olduğunu biliyorduk. Belediye bünyesinde böyle bir ödeme olmadığını yasal olarak sorun yaşayacağının söylediler. Son 5 yıldır verilen yemek birden kesildi. 5 yıldan beri olmayan, şimdi mi yasal problem oluyor. Yönetimi aldıktan sonra başkanla bir sıcak bağ kuramadık. Kişisel anlamda söylemiyorum bunları, kulüp adına söylüyorum. 13 karşılaşmada bir kere geldi ondan da yanımıza oturmadı.” ifadelerini kullandı.

“BENDEN RAHATSIZSAN BEN BIRAKIRIM DA DEDİM”

Vahap Akay ile biraraya geldiği bir toplantıda kendisinden rahatsızlık duyuyor ise görevi bırakabileceğini bile belirttiğini ifade eden Güler, “Benden rahatsızsan ben bırakırım da dedim. Kulüp için bırakırım da dedim. Bunu başkana söyledim. Kulübe yapılan bu davranışa anlam veremiyoruz. Böyle bir problemi olmadığını belirtti. Bazı kulüplere bizden çok yardım ediyor. Etsin, etmesin değil ama bize de baksın. Üvey muamelesi görüyoruz. Voleybola, basketbola yardımlar var ama biz göz ardı ediliyoruz. Suçlama anlamında demiyoruz. Son 5 yılda yapılanları göz önüne alarak söylüyoruz. Hiç yapmasaydı ‘yapmıyor zaten’ derdik. Biz göreve gelirken bazı taahhütleri aldık. Şu yönetim son 10 yıldaki bütün yöneticilerden çok cebinden para harcamıştır. Kendi imkanları ile yapmıştır bunu. Hiçbir şey yapmasak haklılar ama biz elimizi taşın altına koyuyoruz, destek yok. Yemek getiren firma aynı gün tesisten yemek ısıtıcısını alıyor. Çağırır konuşursun ama yok, yapılmıyor. Geçen seneki kayıtlara bakarak konuşuyoruz. Yarısından azı bile yapılmadı bize. Sorun ne biz bulamadık. Malzeme konusunda liste istendi. Başkana bir liste gönderildi. Listenin fazla olduğu, kısaltmaya gidilmesi gerektiği söylendi. Biz ona da razı olduk. Harcamaların yüzde 50’sini de azalttık. Montları, formaları biz aldık. Hiçbirini belediyeye ödetmedik.” dedi.

“ALTYAPI İDMANINA GİTTİM, İÇİM ACIDI”

Altyapıdaki oyuncuların idmanlara kendi üstleri ile geldiğini belirten Güler, “Altyapının idmanına gittim. Çocuklar kendi gündelik elbiseleri ile idmana çıkıyor. İçim acıdı. Koskoca 1911 Çerkezköy Doğanspor’un altyapısının üstü başı yok. Biz yine gittik, kendi paramızla aldık. Alt yapı konusunda belediyenin de eğilimi olsa bizim zaten oyuncu aramamıza gerek yok.” şeklinde konuştu.

“KİMSEDEN YARDIM DA ALAMADIK”

Açıklamalarını sürdüren Güler, "Başkanın yanımızda olmamasından dolayı kimseden yardım da alamadık. Reklam alamadık. Sadece Kardeşler Yapı’dan elle tutulur bir yardım aldık. Koskoca Çerkezköy’de sadece oradan yardım aldık. Bunun sebebi başkanın yanımızda olmamasıdır. Forma reklamı bile alamadık. Bu çok acıdır. Biz elimizden geldiği kadar maddi olanak sağlıyoruz. Ama başka yok. Sanayi kuruluşları da yanında güç olmadan seni kaile almıyor.” dedi.

“BU YERLERE GÜÇLÜ GİDİLMESİ LAZIM”

Sanayiden destek alınamaması konusuna da değinen ve birliktelik ile güç olmadan oraya gidildiği zaman dikkate alınılmadığını ifade eden Güler, “Mesela Kapaklıspor, HYOSUNG’la bir anlaşma yaptı. Bu Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katkılarıyla oluyor. Biz daha yemek konusunu bile çözememişiz ki onu çözelim. Bu yerlere güçlü gidilmesi lazım. Birliktelikle oluşan bir güç. Bugün Belediye Başkanımız, Kaymakamımız bizim maçlara gelse bir o kadar daha seyirci gelecek. Çevre kulüplere baktığımız zaman diğerlerinden öndeyiz. Futbolculara neredeyse borcumuz yok, bunları kendimiz yapıyoruz. Bundan sonrasından da iyisini yapmak istiyorsak destek olunması lazım.” diye konuştu.  

“KAZIM ASBAŞ YÖNETİME DAHİL OLDU”

Kazım Asbaş’ın yönetimde neden yer almadığı konusunu açıklayan ve artık dahil olduğunu belirten Güler, “Kazım Asbaş yönetime dahil oldu. Kazım abinin yönetimde olmamasının ilk nedeni Sabri abinin başkan seçilip istifa etmesinin ardından bu durum etik olmaz diye yönetimde yer almamıştı. En son iki kişi istifa etmişti. Şimdi Kazım abi de yönetime katıldı.” ifadelerini kullandı. 

“HİÇ UĞRAŞMAZ DOĞANSPOR’DA DEVAM EDERDİK”

Doğanspor konusuna da değinen Güler, “Bunlar bize söylense hiç uğraşmaz Doğanspor’da devam ederdik. Doğanspor geçen sene kafaya oynayan bir takımdı. Doğanspor’u maddi kaynak olarak kullanacaktık. Satmayı planlıyorduk. O yüzden lige dahil ettik. Şarköy, Çorlu ve Kızılpınar’dan da birileri ile görüştük. Doğanspor’u satıp, 1911 Çerkezköy’e kaynak yaratmak istiyorduk. Altyapı takımı olarak kullanmamamızın nedeni ise yine maddi sorunlar. Altyapının idmanlarına gittim içim acıdı. Kapaklı bu konuda bizden çok önde. Katkı sağlayıp önlerini açtıktan sonra bir şeyler yapabiliyorsunuz.” dedi.

“BU YÖNETİMLE ALIP VEREMEDİĞİNİZ NE? DİYE SORMAK LAZIM”

Açıklamalarını sürdüren Güler, “Yönetim olarak futbolu seven, iyi bir yönetim kurduk. Beklentisi olmayan bir yönetim kurduk. Kendi çocuğumuza vermediğimiz parayı götürüp topçulara dağıttık. Biz gerçekten futbolu seven, içerisinden gelen düzgün insanlarız. Birilerine sizin bu yönetimle alıp veremediğiniz ne? Diye sormak lazım.” diye konuştu.

“1 HAFTA İÇERİSİNDE İSTİFA DA EDEBİLİRİM”

Şartlar böyle devam ederse istifa edebileceğini de dile getiren Güler, “Koşullar böyle devam ederse 1 hafta içerisinde istifa da edebilirim.” Güler’in bu yönde bir kararı olursa yönetim de yanında yer alacağını belirtti. Bir misyonu üstlendiklerini belirten Güler, “Futbolu sevenler hep beraber bir araya gelerek bir çıkış noktası bulacağız. Çerkezköy’ün takımının iyi bir durumda olması her şeye katkısı olur.” dedi.

 “ÇERKEZKÖY’ÜN BU DURUMU NE KADAR DOĞRU”

Güler’in ardından kısa bir konuşma yapan Tural, “13 karşılaşmada sadece 5 dakika uğradı yanımıza. Sıkıntı ne biz de bilelim. Geçen sene 85 bin TL malzeme parası, bugün 45 bin TL’ye çok dendi. Geçen sene alınan malzemelerden bir tanesi yok şu an kullandığımız, nerede bunlar. Yaz okullarında 2 bin öğrenci var deniliyor. Bunların arasında bir tane alt yapıya alacağımız oyuncu yok.  Herkesin köşede odası var. Öyle olmuyor işte, altyapı hocalarından kimse memnun değil. 12 puan fark var liderle aramızda. Kapanmayacak bir şey değil bu. Biz hep başkanın yanındaydık ama kendisi yanımızda durmadı. Bugün Tekirdağspor BAL’da biz de oradayız. Onlara verilen bize neden verilmiyor. 150 bin nüfuslu Akhisar Süper Lig’de 170 bin nüfuslu Çerkezköy’ün bu durumu ne kadar doğru.” diye konuştu.

“KENDİ CEBİMİZDEN HARCADIĞIMIZ PARA İLE BUNU YAPTIK”

Eleştirilerin yapıldığını fakat işin destek kısmında birçok kişinin geri çekildiğini belirten Tural, “Cebine çekirdek koyup geliyor tribünde bize sövüyor. ‘Kuracağınız takım bu mu’ diyor. Biz kendi cebimizden harcadığımız para ile bunu yaptık. Çerkezköy’ün esnafı da yardımcı olursa daha güzel takım kurulur. Biz de bunu isteriz.” ifadelerini kullandı.

HOCA VE OYUNCU TAKVİYESİ YAPILACAK

Başkan Güler ayrıca teknik direktör ve oyuncu takviyesi konusunda çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510