banner265

banner579

banner306

banner578

1911 yönetimi bir konuştu pir konuştu

Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden 1911 Çerkezköy Doğanspor yönetimi, kulüp hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Aktaş Güler, kulübe destek sağlanmamasından, istifa süreçlerine ve bu güne kadar yaşadıkları zorluklara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Spor 25.12.2018, 18:50
1911 yönetimi bir konuştu pir konuştu

Çerkezköy Bakış - 1911 Çerkezköy Doğanspor, yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya kulüp başkanı Aktaş Güler, kulüp yöneticileri İlhan Tural, Yusuf Kılıç ve Ender Esen de katıldı. Öncelikle futbolla olan bağlantısından ve başkanlığa nasıl geldiği konusuna değinen Güler,  “1985 yılında Çerkezköy Doğanspor’da lisanlı olarak, genç takımda futbola başladım. 2000 yılında hakemlik kursuna giderek bir süre boyunca faal futbol hakemliği yaptım. 2010 yılında Çerkezköy Belediyespor’un yönetimindeydim. Yani sürekli futbolun içerisindeydim. Kazım abi ile samimiyetimiz de buradan geliyor. Bana başkanlığı önerdi. ‘İster misin’ dedi, olumlu cevap verdim, dedi.

“TAAHHÜTLER YERİNE GETİRİLMEDİ”

Verilen taahhütlere razı olduklarını fakat bunların yerine getirilmediğini belirten Güler, “ Belediye başkanına gittik. Taahhütler aldık. Belediye başkanı geçen sene yaptığı yardımları yapamayacağını başta belirtmişti. Taahhütleri de vardı biz onlara razı olduk. Geçen seneki bütçenin üçte biri bize yapılsa çok farklı olurdu. Biz girişimlere başladık. Sezon başında gerçekten güzel transferler yaptık. Aldığımız 5 oyuncu maddiyat sorunundan dolayı başka takımlara daha fazla paraya gittiler. O günkü oyuncularımız olsa kafaya oynayacak takımı kurmuştuk.  Maddi sıkıntıların olması ve taahhütlerin yerine getirilmemesinden dolayı sorunlar yaşadık.” diye konuştu.

“1 HAFTA KALA BİZİM YEMEĞİMİZİ KESTİLER”

Ligin ilk devresinin bitimine bir hafta kala verilen yemeğin dahi kesildiğini belirten Güler, “Malzeme, yemek, servis konusunda sorunlar yaşadık. Devrenin bitimine 1 hafta kala bizim yemeğimizi kestiler. Belediye yaptı bunu. Defalarca başkana gittik. Durumumuzu anlattık. Makamında olduğu halde bize ‘yok’ dedirtti. Görüşmek istemedi. İçerde olduğunu biliyorduk. Belediye bünyesinde böyle bir ödeme olmadığını yasal olarak sorun yaşayacağının söylediler. Son 5 yıldır verilen yemek birden kesildi. 5 yıldan beri olmayan, şimdi mi yasal problem oluyor. Yönetimi aldıktan sonra başkanla bir sıcak bağ kuramadık. Kişisel anlamda söylemiyorum bunları, kulüp adına söylüyorum. 13 karşılaşmada bir kere geldi ondan da yanımıza oturmadı.” ifadelerini kullandı.

“BENDEN RAHATSIZSAN BEN BIRAKIRIM DA DEDİM”

Vahap Akay ile biraraya geldiği bir toplantıda kendisinden rahatsızlık duyuyor ise görevi bırakabileceğini bile belirttiğini ifade eden Güler, “Benden rahatsızsan ben bırakırım da dedim. Kulüp için bırakırım da dedim. Bunu başkana söyledim. Kulübe yapılan bu davranışa anlam veremiyoruz. Böyle bir problemi olmadığını belirtti. Bazı kulüplere bizden çok yardım ediyor. Etsin, etmesin değil ama bize de baksın. Üvey muamelesi görüyoruz. Voleybola, basketbola yardımlar var ama biz göz ardı ediliyoruz. Suçlama anlamında demiyoruz. Son 5 yılda yapılanları göz önüne alarak söylüyoruz. Hiç yapmasaydı ‘yapmıyor zaten’ derdik. Biz göreve gelirken bazı taahhütleri aldık. Şu yönetim son 10 yıldaki bütün yöneticilerden çok cebinden para harcamıştır. Kendi imkanları ile yapmıştır bunu. Hiçbir şey yapmasak haklılar ama biz elimizi taşın altına koyuyoruz, destek yok. Yemek getiren firma aynı gün tesisten yemek ısıtıcısını alıyor. Çağırır konuşursun ama yok, yapılmıyor. Geçen seneki kayıtlara bakarak konuşuyoruz. Yarısından azı bile yapılmadı bize. Sorun ne biz bulamadık. Malzeme konusunda liste istendi. Başkana bir liste gönderildi. Listenin fazla olduğu, kısaltmaya gidilmesi gerektiği söylendi. Biz ona da razı olduk. Harcamaların yüzde 50’sini de azalttık. Montları, formaları biz aldık. Hiçbirini belediyeye ödetmedik.” dedi.

“ALTYAPI İDMANINA GİTTİM, İÇİM ACIDI”

Altyapıdaki oyuncuların idmanlara kendi üstleri ile geldiğini belirten Güler, “Altyapının idmanına gittim. Çocuklar kendi gündelik elbiseleri ile idmana çıkıyor. İçim acıdı. Koskoca 1911 Çerkezköy Doğanspor’un altyapısının üstü başı yok. Biz yine gittik, kendi paramızla aldık. Alt yapı konusunda belediyenin de eğilimi olsa bizim zaten oyuncu aramamıza gerek yok.” şeklinde konuştu.

“KİMSEDEN YARDIM DA ALAMADIK”

Açıklamalarını sürdüren Güler, "Başkanın yanımızda olmamasından dolayı kimseden yardım da alamadık. Reklam alamadık. Sadece Kardeşler Yapı’dan elle tutulur bir yardım aldık. Koskoca Çerkezköy’de sadece oradan yardım aldık. Bunun sebebi başkanın yanımızda olmamasıdır. Forma reklamı bile alamadık. Bu çok acıdır. Biz elimizden geldiği kadar maddi olanak sağlıyoruz. Ama başka yok. Sanayi kuruluşları da yanında güç olmadan seni kaile almıyor.” dedi.

“BU YERLERE GÜÇLÜ GİDİLMESİ LAZIM”

Sanayiden destek alınamaması konusuna da değinen ve birliktelik ile güç olmadan oraya gidildiği zaman dikkate alınılmadığını ifade eden Güler, “Mesela Kapaklıspor, HYOSUNG’la bir anlaşma yaptı. Bu Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın da katkılarıyla oluyor. Biz daha yemek konusunu bile çözememişiz ki onu çözelim. Bu yerlere güçlü gidilmesi lazım. Birliktelikle oluşan bir güç. Bugün Belediye Başkanımız, Kaymakamımız bizim maçlara gelse bir o kadar daha seyirci gelecek. Çevre kulüplere baktığımız zaman diğerlerinden öndeyiz. Futbolculara neredeyse borcumuz yok, bunları kendimiz yapıyoruz. Bundan sonrasından da iyisini yapmak istiyorsak destek olunması lazım.” diye konuştu.  

“KAZIM ASBAŞ YÖNETİME DAHİL OLDU”

Kazım Asbaş’ın yönetimde neden yer almadığı konusunu açıklayan ve artık dahil olduğunu belirten Güler, “Kazım Asbaş yönetime dahil oldu. Kazım abinin yönetimde olmamasının ilk nedeni Sabri abinin başkan seçilip istifa etmesinin ardından bu durum etik olmaz diye yönetimde yer almamıştı. En son iki kişi istifa etmişti. Şimdi Kazım abi de yönetime katıldı.” ifadelerini kullandı. 

“HİÇ UĞRAŞMAZ DOĞANSPOR’DA DEVAM EDERDİK”

Doğanspor konusuna da değinen Güler, “Bunlar bize söylense hiç uğraşmaz Doğanspor’da devam ederdik. Doğanspor geçen sene kafaya oynayan bir takımdı. Doğanspor’u maddi kaynak olarak kullanacaktık. Satmayı planlıyorduk. O yüzden lige dahil ettik. Şarköy, Çorlu ve Kızılpınar’dan da birileri ile görüştük. Doğanspor’u satıp, 1911 Çerkezköy’e kaynak yaratmak istiyorduk. Altyapı takımı olarak kullanmamamızın nedeni ise yine maddi sorunlar. Altyapının idmanlarına gittim içim acıdı. Kapaklı bu konuda bizden çok önde. Katkı sağlayıp önlerini açtıktan sonra bir şeyler yapabiliyorsunuz.” dedi.

“BU YÖNETİMLE ALIP VEREMEDİĞİNİZ NE? DİYE SORMAK LAZIM”

Açıklamalarını sürdüren Güler, “Yönetim olarak futbolu seven, iyi bir yönetim kurduk. Beklentisi olmayan bir yönetim kurduk. Kendi çocuğumuza vermediğimiz parayı götürüp topçulara dağıttık. Biz gerçekten futbolu seven, içerisinden gelen düzgün insanlarız. Birilerine sizin bu yönetimle alıp veremediğiniz ne? Diye sormak lazım.” diye konuştu.

“1 HAFTA İÇERİSİNDE İSTİFA DA EDEBİLİRİM”

Şartlar böyle devam ederse istifa edebileceğini de dile getiren Güler, “Koşullar böyle devam ederse 1 hafta içerisinde istifa da edebilirim.” Güler’in bu yönde bir kararı olursa yönetim de yanında yer alacağını belirtti. Bir misyonu üstlendiklerini belirten Güler, “Futbolu sevenler hep beraber bir araya gelerek bir çıkış noktası bulacağız. Çerkezköy’ün takımının iyi bir durumda olması her şeye katkısı olur.” dedi.

 “ÇERKEZKÖY’ÜN BU DURUMU NE KADAR DOĞRU”

Güler’in ardından kısa bir konuşma yapan Tural, “13 karşılaşmada sadece 5 dakika uğradı yanımıza. Sıkıntı ne biz de bilelim. Geçen sene 85 bin TL malzeme parası, bugün 45 bin TL’ye çok dendi. Geçen sene alınan malzemelerden bir tanesi yok şu an kullandığımız, nerede bunlar. Yaz okullarında 2 bin öğrenci var deniliyor. Bunların arasında bir tane alt yapıya alacağımız oyuncu yok.  Herkesin köşede odası var. Öyle olmuyor işte, altyapı hocalarından kimse memnun değil. 12 puan fark var liderle aramızda. Kapanmayacak bir şey değil bu. Biz hep başkanın yanındaydık ama kendisi yanımızda durmadı. Bugün Tekirdağspor BAL’da biz de oradayız. Onlara verilen bize neden verilmiyor. 150 bin nüfuslu Akhisar Süper Lig’de 170 bin nüfuslu Çerkezköy’ün bu durumu ne kadar doğru.” diye konuştu.

“KENDİ CEBİMİZDEN HARCADIĞIMIZ PARA İLE BUNU YAPTIK”

Eleştirilerin yapıldığını fakat işin destek kısmında birçok kişinin geri çekildiğini belirten Tural, “Cebine çekirdek koyup geliyor tribünde bize sövüyor. ‘Kuracağınız takım bu mu’ diyor. Biz kendi cebimizden harcadığımız para ile bunu yaptık. Çerkezköy’ün esnafı da yardımcı olursa daha güzel takım kurulur. Biz de bunu isteriz.” ifadelerini kullandı.

HOCA VE OYUNCU TAKVİYESİ YAPILACAK

Başkan Güler ayrıca teknik direktör ve oyuncu takviyesi konusunda çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Aralık 2019
İmsak 06:45
Güneş 08:16
Öğle 13:07
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Beşiktaş 14 27
3. Trabzonspor 14 26
4. Başakşehir 14 26
5. Fenerbahçe 14 25
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 14 18
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 14 17
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 14 14
15. Kasımpaşa 14 12
16. Antalyaspor 14 12
17. Ankaragücü 14 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 14 24
4. Bursaspor 14 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Giresunspor 14 19
11. Adana Demirspor 14 18
12. Altay 14 17
13. İstanbulspor 14 15
14. Altınordu 14 13
15. Osmanlıspor 14 11
16. Boluspor 14 11
17. Adanaspor 14 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 16 38
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Wolverhampton 16 24
7. Tottenham 16 23
8. Sheffield United 16 22
9. Crystal Palace 16 22
10. Newcastle 16 22
11. Arsenal 15 19
12. Brighton 16 19
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 15 16
17. Aston Villa 16 15
18. Southampton 16 15
19. Norwich City 16 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 16 31
4. Real Sociedad 16 27
5. Getafe 16 27
6. Athletic Bilbao 16 26
7. Atletico Madrid 16 26
8. Valencia 16 26
9. Granada 16 24
10. Osasuna 16 23
11. Real Betis 16 22
12. Levante 16 20
13. Villarreal 16 19
14. Real Valladolid 16 19
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 16 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 16 13
19. Leganés 16 9
20. Espanyol 16 9
12°
az bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577