1911’de tartışmalı genel kurul

Çerkezköy 1911 Doğanspor Genel Kurulu, üyelerin katılımı ile 4K Çay Evi’nde yapıldı. Kongrede 1911 Doğanspor’u, yeni dönemde yönetecek yönetim kurulu belirlenirken, kulübün ismi de değiştirildi. Tartışmalı geçen kongrede kulübün Çorluspor 1947 kulübüne satılıp satılmayacağı konusu da görüşüldü.

1911’de tartışmalı genel kurul

Çerkezköy Bakış - 17 Ağustos Cumartesi günü 18:00’de 4K Çay Evi’nde yapılan kongre divan heyeti seçimi ile başladı. Divan Başkanlığı’nı İmdat Özgör yaparken, divana Cevdet Aykaç ve Muzaffer Savaş seçildi. 

İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tüzük değişikliği görüşüldü. Verilen önergeler divan heyeti tarafından okundu. İlk verilen önergede Çerkezköy 1911 Doğanspor Kulüp isminin ‘Çerkezköy 1911 Spor Kulübü’ olarak değiştirilmesi konusu görüşüldü. Önerge oy birliğiyle kabul edildi. Sonrasında Çetin Özdemir, Hiyasettin Aslan, Kubilay Demir, Mehmet Çolak, Halil Şerifoğlu, Sedat Çolak, Hayri Özdemir ve Orhan Aldemir’in kulüp üyelikleri konusu görüşüldü. İlgili önergeye kulübün mevcut başkanı Kazım Asbaş itiraz etti. Üyelik isteklerinin kongreden 15 gün önce olması gerektiğini belirten Asbaş, bu önergeyi kabul etmeyeceğini belirtti. Divan heyeti genel Kurul’da bu önergenin görüşülebileceği konusunda görüş bildirirken ilgili önerge de genel kurula sunulmasının ardından kabul edildi. Ardından yeni kulüp yönetiminin 21 kişiden 15 kişiye düşürülmesi konusu görüşüldü. İlgili önerge oy birliğiyle kabul edilirken, kulübün merkezi ve adresi konusu görüşüldü. Ardından yeni yönetim kurulu belirlendi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Asiller: Yakup Cin, İlhan Tural, Hiyasettin Aslan, Yusuf Kılıç, Halil Şerifoğlu, Kubilay Demir, Mehmet Çolak, Furkan Tezcan, Sebahattin Çolakoğlu, Ahmet Sarı, Tolga Tokoçin, Selahattin Turlin, Tarık Akman, Muzaffer Savaş. Yedekler: Çetin Özdemir, Cevdet Aykaç, Sefer Ekizoğlu, Hayri Özdemir, Adnan Boz, Ferhan Vardar, Necmettin Çınar, Muzaffer Kurt, Rıdvan Küçük, Saim Turlin, Orhan Aldemir, Mustafa Dülger, Murat Narçın, Zafer Kula, Serkan Ürkmez. Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Asiller: Uğurcan Avcılar, Hasan Tabak, Sunay Çavuşoğlu. Yedekler: İbrahim Çekçi, Uğur Erem, Akif Azcan.

KONGRE TARTIŞMALI BİTTİ

Kongre sonunda bir konuşma gerçekleştiren kulübün mevcut yönetiminden Sabri Asbaş, kulübün eski başkanlarından Uğur Erem’le kısa bir tartışma yaşadı. Kulübün o dönemde harcadığı paraların nereden geldiğini soran Asbaş’a cevaben Erem, kulübe belediye ve müteahhitlerden destek verildiğini bu dönemde ekonomide yaşanan sıkıntılar nedeniyle desteklerin verilemediğini kaydetti. Yalnızca Çerkezköy’de değil, Edirne ve Çorlu’da da aynı durumun yaşandığını belirten Erem, yaşanan sıkıntıların tüm spor kulüplerini etkilediğini de söyledi. 

KULÜP ÇORLUSPOR’A SATILACAKTI

Sonrasında Kulübün mevcut başkanı Kazım Asbaş, kulübün 531 bin lira borcu olduğunu ve bu borcun ödenmesi gerektiğini söyledi. Sonrasında çıkan kısa bir tartışmanın ardından söz alan kulüp eski başkanlarından Uğur Erem, Asbaş’a ‘Kulübün Çorluspor’a satılması’ iddialarını sordu. Asbaş, öyle bir düşüncelerinin olduğunu belirterek; “Biz kulübe sahip çıkılmıyorsa, tesisler kullandırılmıyorsa ve uygun şartlar oluştuğu takdirde Çorluspor konusuna sıcak yaklaşıyorduk. Ben kulübün katkı payının yatırılmasının ardından Kapaklı’ya ve Çorluspor’a gittim. Kapaklı tamamen kapalıyken, Çorluspor ise biraz daha sıcak baktı konuya. Kulüp 200 bin lira nakit ve 300 bin lira çek karşılığında satılması konusu görüşüldü. Biz hiçbir şekilde kulübün satılmas taraftarı değildik, olmadık da. Fakat kulübe sahip çıkan olmazsa bunlar da diğer alternatiflerdi.

“SATILMA OLAYI BİTMİŞTİR”

Sonrasında söz alan kulüp eski başkanlarından Uğur Erem, 1911’in kongresinin yapılması ve yeni yönetimin oluşması dolayısıyla kulübün satılma konusunun ortadan kalktığını belirtti. 

“YENİ GELEN YÖNETİM BU PARAYI ÖDEYECEK”

Ardından yeniden söz alan kulüp mevcut başkanı Kazım Asbaş, kulübün borç konusunu yeniden açtı. Kulübün 531 bin lira borcu olduğunu ve bu borcun yeni yönetim tarafından mutlaka ödenmesi gerektiğini belirten Asbaş, para ödenmediği takdirde kulübün devredilemeyeceğini de söyledi. Sonrasında söz alan kulüp eski yöneticilerinden İlhan Tural, geçtiğimiz yıl kendi cebinden 120 bin lira ücret ödediğini ve hiçbir karşılık da beklemediğini de belirtti. Tartışmanın artmasının ardından söz alan kulübün 3 yıl başkanlığını yapmış olan Murat Narçın da; “Şimdi ben yıllardır bu kulübün içindeyim, 3 yıldır da başkanlığını yaptım. Hiçbir zaman da para muhabbeti yapmadım. Fakat yoruldum ve bırakmıştım. Benim bildiğim yeni yönetim gelir, başkan seçilir, bu borcu öder. Ben bu kulübe içeriden ve dışarıdan hem maddi hem de manevi olarak destek vermeye her zaman hazırım. Her zaman da yanınızdayım” diyerek tartışmayı noktaladı. Karşılıklı atışmaların ardından kongre sona erdi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkez Ali.
Çerkez Ali. - 4 hafta Önce

Tarih sizi affetmeyecek, yazıklar olsun.
Çorlu1947 den, bir sürü üye yapılmış, kulüp satılırken zorlanmasınlar diye.
Kendi üyelerimizi de çıkarmışlar helal olsun size. Yazık valla çok yazık.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510