5 bin sporcunun arasından Galatasaray’a seçildi

Akademi Futbol Okulu’nda futbol yaşamını sürdürürken Galatasaray seçmelerine katılan Ogün Çalışkan (13) yaklaşık 5 bin oyuncunun katıldığı seçmenleri kazanarak Galatasaray U-13 Futbol Takımı’nın değişmez ismi haline geldi. Her iki ayağını kullanabilmesi, fiziği ve futbol yeteneği ile tüm dikkatleri üzerine çeken Ogün Çalışkan, kendisine Galatasaraylı Semih Kaya’yı örnek aldığını hedefinin ise Galatasaray’da A Takıma yükselmek olduğunu söyledi.

5 bin sporcunun arasından Galatasaray’a seçildi
ÇerkezköyBakış - Futbola 2008 yılında Çerkezköy Fenerbahçe Futbol Okulu’nda başlayan Ogün Çalışkan futbol yeteneği ve gelişimi ile Galatasaray
FUTBOLA 2008’DE BAŞLADI
2000 doğumlu Ogün Çalışkan, futbola 2008 yılında Çerkezköy Fenerbahçe Spor Okulu’nda başladı. 2010 yılına kadar Çerkezköy Fenerbahçe Spor Okulu’na devam eden Ogün Çalışkan, 2010 yılından itibaren Akademi Futbol Okulu’na devam etti. Her iki ayağını kullanabilmesi, fiziği ve futbol yeteneği ile ön plana çıkan Ogün Çalışkan 2012 yılı sonunda Galatasaray seçmelerine götürüldü.
5 BİN SPORCUNUN ARASINDAN SIYRILDI
Galatasaray Futbol Akademisi Direktörü Müfit Erkasap ile altyapı antrenörlerinin gözetiminde yapılan seçmelerde Ogün Çalışkan, çeşitli yaş kategorilerinde 5 bine yakın oyuncu arasından başarıyla sıyrıldı. Seçmelerde 6 aşamayı geçmeyi başaran Ogun Çalışkan, Galatasaray U-13 Futbol Takımı ile antrenmana çıktı, ardından da Galatasaray altyapısına seçildi.
GALATASARAY U-13 TAKIMININ DEĞİŞMEZ OYUNCUSU OLDU
Eğitimini Büyükçavuşlu’da sürdüren Ogun Çalışkan haftanın üç günü Florya Metin Oktay Tesisleri’nde antrenmana çıkıyor. Oyun zekası ve futbol gelişimi ile Galatasaray U-13 Futbol Takımı’nın değişmez oyuncusu haline gelen Ogün Çalışkan, Antalya’da düzenlenen Uluslar arası U-13 Futbol Turnuvası’nda da sergilediği oyun ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Rusya, Romanya, Beyaz Rusya, Özbekistan, Ukrayna ve Türkiye’den Galatasaray U-13 Futbol Takımı’nın katıldığı turnuvada Ogün Çalışkan tüm maçlarda forma giydi.“GALATASARAY’DA KALICI OLMAK İSTİYORUM’’
Ogün Çalışkan, hedefinin Galatasaray altyapısında başarı sağlayıp A Takıma yükselmek olduğunu söyleyerek “Hayallerimin ilk basamağında bulunuyorum. Önemli olan bundan sonrasıdır. Antrenörlerimin bana vereceği eğitim paralelinde kendimi her geçen gün geliştirerek üst takımlarda, sonrasında da A Takımda forma giymek istiyorum. Sonrası da her oyuncunun olduğu gibi Milli Takım’da forma giyebilmektir.’’ Dedi.
SEMİH KAYA’YI ÖRNEK ALIYOR
Kendisine Galatasaray’ın genç savunma oyuncusu Semih Kaya’yı örnek aldığını söyleyen genç yetenek, “Antrenörümüz Birkan Bozkurt yönetiminde U-13 Ligi’ne hazırlanıyoruz. Takım arkadaşlarımla birlikte Türkiye Şampiyonluğu’nu kazanmak için mücadele vereceğiz.’’ Diye konuştu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Çalışkan, Futbol Okullarından Antrenörü Vedat Çolak, abisi Ümit Bozkurt ile kendisi üzerinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Vedat hocam benim bu noktaya gelmemde büyük emek sarf etti. O’nun yönlendirmesi, abimin katkılarıyla bugün bu noktadayım.’’ Diye konuştu.
“ÇERKEZKÖY’ÜN POTANSİYELİNİ GÖSTERİYOR’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Çerkezköyspor Altyapı Antrenörü Vedat Çolak, Ogün Çalışkan’ın Galatasaray gibi büyük bir kulübe seçilmesinin Çerkezköy’deki futbol potansiyelinin göstergesi olduğunu söyleyerek “Ogün ve Ogün gibi nice sporcuların daha iyi yerlere gelip Türk sporuna hizmet edeceğine inanıyorum. Ogün gibi gençlerin önünü açabilmek için Çerkezköy’de futbol oynanabilecek koşulların, imkanların uygun hale getirilmesi gerekmektedir. “ dedi.“DAHA İYİ HABERLER GELECEKTİR’’
Futbol koşullarının iyileştirilmesine yeterli donamına sahip antrenörler eklenince Çerkezköy’den bu tür iyi haberlerin her zaman geleceğine olan inancını dile getiren Vedat Çolak, sözü Ogün’e getirdi.
“ÇOK YETENEKLİ BİR OYUNCU’’
Ogün ile futbol okulunda karşılaştığında Ogün’deki yeteneği fark ettiğini söyleyen Vedat Çolak “Ogün, yaş kategorisine kendi oyun kategorisine göre futbol becerisinin gerektirdiği yetenek tanımlaması içinde motorik ve kondisyonel ön şartları taşımakla birlikte teknik becerileri de gelişime yatkın düzeydeydi. Kendisi ile çalışmış olduğum 4-5 yıllık süreçte bu özelliklerini daha üst seviyeye çıkartıp daha yetenekli olabilmesi için mücadele verdik.’’ İfadelerine yer verdi.
“TÜRK FUTBOLU ÖNEMLİ BİR YETENEK KAZANACAK’’
Ogün’ün hem Galatasaray’da hem de Türk futbolunda önemli yerlere geleceğine inandığını belirten Vedat Çolak “Çizgisini bozmayıp, gelişimini sürdürdüğü müddetçe Ogün çok iyi noktalara gelecektir. Her iki ayağını da kullanabilmesi bir savunma oyuncusu için her zaman avantajdır. Ogün de her iki ayağını kullanabiliyor. Ogün’ün çok iyi yerlere çelmesinin ön şartı çok çalışmaktan geçiyor. Ogün de antrenörlerinin direktifleri doğrultusunda çalışırsa bunu başaracaktır’’ şeklinde konuştu.
“GENÇ YETENEKLERİ TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’’
Çolak, Beden Eğitimi Öğretmeni olarak amacının Çerkezköy’de var olan mevcut futbolcu potansiyelini iyi bir şekilde değerlendirerek genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmak olduğunu belirterek “Çerkezköy’deki yeteneklere katkı sağlayıp, hem Çerkezköy’de futbolun ilerlemesine hem de Türk futboluna kazandırmak istiyoruz. Bunun için de iyi bir alt yapı donanımını sağlamaya çalışıyoruz.’’ İfadelerine yer verdi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
onur çalışkan
onur çalışkan - 6 yıl Önce

bu benim kuzenim beyler

mehmet danyeli
mehmet danyeli - 6 yıl Önce

ogün kardeşimi ve vdeat hocamı tebrik ediyor çerkezköy alt yapılarından daha fazla sporcunun çıkmasını temenni ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510