75.Yıl Ortaokulu şampiyon

Çerkezköy Kaymakamlığı kurumlar arası halı saha futbol turnuvası tamamlandı.

75.Yıl Ortaokulu şampiyon
Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen kurumlar arası halı saha futbol turnuvası final maçının ardından tamamlandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü 6-5 mağlup eden 75.Yıl Ortaokulu Takımı şampiyonluğa uzandı.

Çerkezköy Kaymakamlığı kurumlar arası halı saha futbol turnuvası tamamlandı.

FİNAL MAÇI OYNANDI


Belediye Spor Tesisleri’nde önceki gün saat 20.00’da başlayan final karşılaşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı ile 75.Yıl Ortaokulu takımı karşı karşıya geldi. Ahmet Sarı’nın yönettiği karşılaşmayı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Olcay Palak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Atilla Can ile çok sayıda sporsever izledi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM İYİ BAŞLADI


Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki ekip de kontrollü bir oyun sergiledi. İlk dakikalarda gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Dakikalar ilerledikçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü baskısını artırdı. Orta alanda hızlı hücumlarla çıkan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü baskısının sonucunu alarak karşılaşmada 1-0 öne geçti. Gol sonrasında moral bulan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ikinci golü de bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı.

FARK YENİDEN İKİYE ÇIKTI


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kalan dakikalarda aradaki skor farkını açmaya çalışsa da başarılı olamadı. Ayağa paslarla gol arayan 75.Yıl Ortaokulu takımı aradığı golü bularak skor farkını bire indirdi. (2-1) 75.Yıl Ortaokulu’nun bu golüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çok geçmeden cevap verdi. (3-1) Yeniden farkı ikiye çıkaran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü moral buldu.

İLK DEVREYİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM ÖNDE TAMAMLADI


İlk devrenin son bölümlerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 3-1’lik üstünlüğü ile girildi. Maçı bırakmayan 75.Yıl Ortaokulu takımı ilk devre sona ermeden golü bularak aradaki skor farkını yeniden bire indirdi. (3-2) İlk devrenin kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca ilk devre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımının 3-2’lik üstünlüğü ile sona erdi.

SKORA DENGE GELDİ


Karşılaşmanın ikinci devresine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımının üstünlüğü ile girildi. İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oyunun bu bölümlerinde üstünlüğünü koruma mücadelesi verirken istediğini elde edemedi. 75.Yıl Ortaokulu takımı ayağa paslarla oyun kontrolünü eline almaya çalıştı. Sahayı iyi paylaşan 75.Yıl Ortaokulu takımı aradığı golü bularak skora denge getirmeyi başardı. (3-3)

banner287
75.YIL FARKI İKİYE ÇIKARDI


İki farklı mağlup durumdan gelerek skora denge getirmeyi başaran 75.Yıl Ortaokulu takımı moral buldu. Bulduğu morali iyi değerlendiren 75.Yıl Ortaokulu takımı müsabakanın kalan dakikalarında öne geçme mücadelesi verdi. 75.Yıl Ortaokulu takımı uzaktan bulduğu golle karşılaşmada öne geçti. (3-4) Bu gol sonrasında oyun kontrollünü eline alan 75.Yıl Ortaokulu futbol takımı hızlı hücumla bir gol daha bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı. 

BÜYÜK BİR ÇEKİŞME YAŞANDI


Rakibi karşısında iki farklı duruma geçen 75.Yıl Ortaokulu takımı oyunun bu bölümlerinde kontrollü bir oyun sergilerken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise risk alarak farkı indirmeye çalıştı. Baskısının karşılığını alan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aradığı golü bularak farkı bire indirdi. (4-5) Farkın bire inmesiyle birlikte heyecan daha da arttı. Müsabakanın kalan dakikalarında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü skora denge getirme mücadelesi verirken 75.Yıl Ortaokulu takımı ise skoru koruma mücadelesi verdi.

75.YIL ORTAOKULU ŞAMPİYONLUĞA UZANDI


Son dakikalar büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı Vedat’ın ayağında bulduğu golle skora denge getirmeyi başardı. (5-5) Kalan bölümlerde her iki ekip de galibiyet golünü aradı. 75.Yıl Ortaokulu hızlı hücumda sonuca giderek karşılaşmada yeniden öne geçti. (5-6) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı uzatma dakikalarında beraberlik golü arasa da istediği golü bulamadı. Karşılaşmadan 6-5 üstünlükle ayrılan 75.Yıl Ortaokulu şampiyonluğa uzandı.

KAYMAKAM TEBRİK ETTİ


Müsabakanın sona ermesinin ardından madalya töreni düzenlendi. Madalya töreninde konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, şampiyon 75.Yıl Ortaokulu takımını tebrik ederek, turnuvaya katılan tüm takım ve sporculara teşekkür etti. 4 Nisan’da başlayan turnuvanın 13 Mayıs Cuma günü itibariyle sona erdiğini kaydeden Kubilay “Halı saha futbol turnuvasına katılan tüm takımları tebrik ediyorum. Turnuvada 25 takım, 250 sporcuyla mücadele verdi” dedi.

“SAYIYI DAHA DA ARTIRACAĞIZ”


Turnuvayı kurumlar arası işbirliğini güçlendirmek, diyaloğu artırmak için düzenlediklerini ifade eden Kaymakam Kubilay “İnşallah önümüzdeki yıl katılımcı sayısını daha da artıracağız.” diye konuştu. Turnuvanın düzenlenmesinde katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çerkezköy Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne teşekkür ederek sözlerini sürdüren Kaymakam Kubilay “Spor dostluk ve kardeşliktir. Burada oynanan tüm müsabakalar da bu amaç hedef seçildi. Bu turnuvanın dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sunduğuna inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ


Kaymakam Kubilay konuşmasını tamamlamasının ardından turnuvada hakem olarak görev yapan isimlere birer teşekkür belgesi takdim etti. Sonrasında şampiyonluğa uzanan 75.Yıl Ortaokulu takımı oyunculara birer madalya verdi. Turnuva ikincisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımı ile turnuva üçüncüsü 3’üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı takımına madalyaları takdim edildikten sonra program sona erdi. Kupalar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde takdim edilecek. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 17:32

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510