Akay, “Çerkezköy’ün adını pazarlatmam!”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 1911 Çerkezköy Doğanspor Kulübü Başkanı Kazım Asbaş’ı sert sözlerle eleştirdi. Başkan Akay, Asbaş’ın “Bu şartlar altında lige giremeyeceğiz” açıklamasına, “Girmesinler lige bana ne, Kazım Asbaş’ın babasının kulübü mü 1911? Çerkezköy’ün adını pazarlatmam!” dedi.

Akay, “Çerkezköy’ün adını pazarlatmam!”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 1911 Çerkezköy Doğanspor Kulüp Başkanı Kazım Asbaş’ın açıklamalarına cevap verdi. Asbaş, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile görüştük. Belediyeden taleplerimiz vardı. Bunlar arasında en önemlilerinden bir tanesi ise tesis. Tesis de dahil olmak üzere bazı taleplerimize de olumlu bir yanıt alamadığımız için lige katılamayacağız.” demişti.

 “KAZIM ASBAŞ’IN BABASININ KULÜBÜ MÜ 1911?”

banner287
1911 hakkında ilk kez konuşan Başkan Akay, Asbaş’a da cevap verdi. Akay, “Girmesinler lige banane, Kazım Asbaş’ın babasının kulübü mü 1911? Kendisi mi BAL’a çıkarmış takımı da bugün kulübün sahibi gibi ortada geziyor. Kulüp babasının malı değil, Çerkezköy Belediyesi’nin mülkünün nasıl kullanılacağı konusunda yetkiyi ben vatandaştan almıştım. Kazım Asbaş yetkiyi kimden almış çıksın onu açıklasın. Kulübü BAL’a kendisi mi çıkarmış. Doğan Spor ile 1911’in birleşmesi konusunda kendilerini bu koltuklara oturtan benim.  Ama doğru düzgün yöneticilik yapın diye oturttum. Herkes elinden gelen katkıyı yaptı ve kulüpte BAL ligine çıktı. Sen bu kulübü BAL liginde teslim aldın.  Milletin yarısı Mustafa Uğraş’a gidiyor, yarısı 29 Ekim Spor Kompleksine gidiyor. Toplayın bu insanları birlik olalım diyen benim. Sonra kalkıp kulübü babanın malı gibi Çorlu’ya Çerkezköy’ü pazarlayacaksın. Önce bunları anlatsın. Çerkezköy’ün adını Çorlu’ya pazarlamaya çalışan adam çıkıp ne konuşuyor?” diye konuştu.

“İNKAR EDERSE ÇOK AĞIR KONUŞURUM”

Çerkezköy’ün adını pazarlatmam diyen Akay, “Nasıl bir pozisyondur bunlar. Çerkezköy’ün adını Çorlu’ya, Kapaklı’ya pazarlamaya çalışan bu adam konuşmasın. İnkar ediyormuş, inkar etmesin hiç. İnkar ederse çok ağır konuşurum. Öyle böyle ağır konuşmam hem de. Çerkezköy’ün adını pazarlatmam! Önce kendilerinin ne olduklarını bilecekler? 44 üye konusunda da inkar etti. Ben o üyeleri de biliyorum. Korsan genel kurul yapmaya çalışıyor. Yalancılığın da bir derecesi olur.”  dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510