Atatürk İÖO 5’te 5 yaptı: 3-0

Bölgesel Erkekler Voleybol Ligi M Grubu’nda mücadele eden Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı ligin beşinci hafta karşılaşmasında evinde Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı’nı ağırladı. Baştan sona etkili bir oyun sergileyen Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı rakibini 25-15, 25-18 ve 25-23’lük setlerle mağlup ederek beşinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

Atatürk İÖO 5’te 5 yaptı: 3-0
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ligde oynadığı dört karşılaşmayı da kazanarak haftaya lider durumda giren Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı beşinci haftada da galibiyet serisini sürdürdü.
MÜSABAKA ÖNCEKİ GÜN OYNANDI
Çerkezköy Spor Salonu’nda önceki gün saat 18.00’da başlayan karşılaşmaya Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı Aykut, Ekmel, Esat, Ender, Tahsin ve Ulaş ilk altısı ile başlarken, rakip takım Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı ise Cüneyt, Kayhan, Can, Murat, Serdar ve Cem ilk altısı ile müsabakaya başladı. Karşılaşmaya başlayan taraf rakip takım Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı olurken ilk sayı hanesine de yazdıran taraf oldu.
İKİ TEKNİK MOLAYA DA TEMSİLCİMİZ ÖNDE GİRDİ
Müsabakada ilk bölümler karşılıklı sayılarla tamamlanırken, ilk teknik molaya 8-6 önde giren taraf temsilcimiz Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı oldu. Moladan ardından Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı güzel bir oyun sergiledi. Rakibi karşısında baskılı bir oyun ortaya koyan Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı servis ve bloklarla üst üste sayılar üreten taraf oldu. Rakibine adeta sayı fırsatı tanımayan Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı ikinci teknik molaya ise dokuz sayı farkla 16-7 önde girmeyi başardı.
İLK SETİ 10 SAYI FARKLA KAZANDIK
Maçın son bölümlerine doğru oyuna ortak olmaya çalışan rakip Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı temsilcimizin sayı kayıplarını iyi değerlendirerek aradaki farkı kapatmak için mücadele etti. Yapılan hataların ardından çabuk toparlanan temsilcimiz Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı yeniden rakibi üzerinde baskı kurarak sayı farkını açmaya başladı. İyi bir seri yakalayan Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı Tahsin ve Ekmel’in sert smaçlarıyla ilk seti on sayılık farkla 25–15 önde tamamlamayı başardı.
EV SAHİBİ EKİP KONTROLLÜ BİR OYUN SERGİLEDİ
banner287
İlk seti on sayı farkla kaybeden Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı ikinci sette etkili oynamaya çalıştı. İlk seti almanın verdiği moralle daha kontrollü ve baskılı bir oyun sergileyen Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı ikinci setinin ilk teknik molasına önde girmek için büyük bir çaba sarf etti. Karşılıklı gelen sayıların ardından temsilcimiz Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı ilk teknik molaya 8-7 önde girmeyi başardı. Bulduğu sayılarla farkı açmaya çalışan Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı oyuna hakim olmaya çalıştı.
TEMSİLCİMİZ ETKİLİ OYUNUNA HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ
Saha ve seyirci avantajını iyi değerlendiren Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı rakibi üzerinde kurduğu etkili baskıyı iyi değerlendirerek ikinci teknik molaya 16–14 önde girmeyi başardı. Molanın ardından üst üste bulduğu sayılarla büyük moral bulan Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı ikinci seti 25-18 kazanarak skoru 2-0’a getirdi ve büyük bir avantaj yakaladı. Müsabakanın üçüncü seti büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takımda oynadıkları oyunla öne geçme adına büyük bir mücadele örneği sergilediler. Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı bulduğu etkili sayılarla öne geçerek ilk teknik molaya 8-6 önde giren taraf olurken, molanın ardından etkili oyununa hız kesmeden devam etti.
RAKİP TAKIM SAYI FARKINI KAPATMAYA BAŞLADI
Rakibi karşısında zor anlar yaşayan Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı aradaki sayı farkını azaltmak adına büyük bir mücadele örneği sergiledi. Geliştirdiği hücumlarda istediği başarıyı yakalamayan Kırklareli Fen Bilimleri Koleji Erkek Voleybol Takımı ikinci teknik molaya 6 sayı farkla 16-10 mağlup giren taraf oldu. Mola sonrasında yapılan hataları telafi etme adına etkili bir oyun sergilemeye çalışan rakip takım bulduğu sayılarla aradaki sayı farkını kapatmaya başladı.
TEMSİLCİMİZ 5’TE 5 YAPTI
Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı üçüncü setin son bölümlerinde rakibi karşısında bocalamaya başlasa da bulduğu sayılarla rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Temsilcimiz Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı üçüncü seti 2 sayı farkla 25-23 kazanarak müsabakadan 3-0 galip ayrılan taraf olmayı başardı. Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı elde ettiği galibiyet ile 5’te 5 yaparak yenilmezlik serisine devam etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2013, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306