Başarılı sporculara cumhuriyet altını

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay 7-11 Ekim tarihleri arasında Muğla’da düzenlenen Muay Thai Minikler-Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcuları birer Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi. Kaymakam Kubilay, sporcuların başarılarıyla Çerkezköy’ün ismini en iyi şekilde duyurduklarını söyleyerek bundan sonraki turnuvalarda için başarılar diledi.

Başarılı sporculara cumhuriyet altını
Çerkezköy Bakış - 7-11 Ekim tarihleri arasında Muğla’da düzenlenen Muay Thai Minikler-Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular altınla ödüllendirildi.
PROGRAM DÜZENLENDİ
Çerkezköy Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda dün saat 09.00’da düzenlenen ödül programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Nurullah Narin Ortaokulu Müdürü Musa Dinç, sporcular, Güzel Spor Kulübü Antrenörleri Bilal Güzel ile Oğuz Güzel ve sporcuların aileleri katıldı.
“BİLAL GÜZEL’E BAŞARI BELGESİ”
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, oyuncuları başarıları nedeniyle tebrik ederek “Sporcularımızı kutluyorum ve tebrik ediyorum. Çerkezköy’ün gururu oldular. Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüzü, Okul Müdürümüzü, Antrenörlerimizi ve sporcu ailelerini de tebrik ediyorum” dedi. Kaymakam Kubilay, başarılı sporcuların antrenörü Bilal Güzel’e çalışmaları nedeniyle başarı belgesi takdim etti.  
“İLÇEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER”
Kaymakam Kubilay başarılı sporcuları birer Cumhuriyet Altını ile ödüllendirerek “
 “Nurullah Narin Ortaokulu öğrencilerimiz 7-11 Ekim tarihlerinde Muğla- Marmaris’te yapılan Minikler–Yıldızlar Türkiye Şampiyonası MuayThai müsabakalarına katıldılar. Öğrencilerimizden Gülsüm Ügey Minikler Bayanlar 39 kiloda Türkiye 1.si, Senanur Kepenek Yıldız Bayanlar 30 kiloda Türkiye 1.si, Kübra Kepenek Yıldız Bayanlar 39 kiloda Türkiye 3’ncülüğünü elde etti. Öğrencilerimiz Çerkezköy’ü elde ettikleri başarılarla en iyi şekilde temsil ederek, ilçemizin adını başarıyla duyurdular. Sporcularımız dereceleriyle aynı zamanda başarılarını da perçinlemiş oldular.” şeklinde konuştu.
banner287
“ÖDÜL VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Öğrencilerin sporla gelişimlerini sürdürmelerini istediklerini kaydeden Kaymakam Kubilay “Bizler de çocuklarımıza ödül vermeye devam edeceğiz. Bu başarılar ilerleyen dönemlerde elde edilecek muhtemel derecelerin de ön habercisidir” dedi.
“HER OKULA BİR KULÜP”
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy’de sporcu sayısını daha da artırma adına tüm okullarda kulüpleşme çalışması başlattıklarını açıklayarak şunları söyledi: “Sporcu sayımızı artırmak ve daha fazla gencimizi sporcu yapmak amacıyla bütün okullarımızda Spor Kulübü oluşturmak için büyük bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Buradan tüm ailelere sesleniyorum. Çocuklarınızı spora yönlendirin. Spor çocuklarımızın sosyalleşmesini artırır. Kötü alışkanlıklardan uzak tutar. Sınavlarda ekstra bir puan kazandırır. Spor yapmak ders çalışmaya da engel değildir.”
GÜZEL: “ÇERKEZKÖY’E DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU GETİRMEK İSTİYORUZ”
Çerkezköy Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel, katkıları nedeniyle Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a teşekkür etti. Başarılı sporculardan Kübra Kepenek ile 2015 yılı içerisinde Dünya Şampiyonası’na katıldıklarını hatırlatan Bilal Güzel “Sporcumuz Kübra Kepenek, Seul’de Milli Takım adına yarıştı. Sporcumuzun bu seviyeye gelmesinde Çerkezköy Kaymakamlığı’nın katkıları büyük olmuştur. İnşallah 2016 yılı içerisinde Çerkezköy’e bir dünya şampiyonluğu getirmek istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
“ÖDÜLLER SPORCULARI MOTİVE EDİYOR”
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, 2015 yılında ilkini düzenledikleri Çerkezköy’ün Yıldızları Programı’nın buyıl ikincisini düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz başarıları buyıl ki programın daha gösterişli gerçekleşeceğini habercisidir.” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a sporculara sağladığı katkılar nedeniyle teşekkür ederek “Şimdiye kadar sporcularımıza 14 cumhuriyet altını, Nurullah Narin Ortaokulu Basketbol Takımı öğrencilerine ise çeyrek altın hediye etti. Katkıları sporcuları başarı için motive ediyor” diye konuştu. Nurullah Narin Ortaokulu Müdürü Musa Dinç ile Güzel Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel de Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’a sporculara katkıları için teşekkür etti. Konuşmaların ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 13:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306