“Cefasını biz çektik sefasını siz sürün!”

Kapaklıspor taraftar grubu “Çapkınlar”, kulüp başkanlığına yeni seçilen ve kendileri hakkında “Çapkınlar grubu Kapaklıspor’u desteklemesin. Ben artık tribünde öyle tarafta istemiyorum” açıklamasında bulunan Nizamettin Çoban’ı sert bir dille eleştirdi. Çapkınlar grubu yaptığı açıklamada, “Futboldan anlamadığı belli olan proje başkanın açıklamalarında taraftarın küfür ettiğini ve bu yüzden istemediğini söylemiştir. Çapkınlar taraftar grubu hangi takıma veya taraftara nasıl yaklaşacağını gayet iyi bilir.” dedi.

“Cefasını biz çektik sefasını siz sürün!”

Çerkezköy Bakış - Süper Amatör Liginde mücadele eden Kapaklıspor, geçtiğimiz haftalarda yaptığı genel kurul ile yönetim değişikliğine gitti. Kulübün yeni  başkanı olarak seçilen ve görevi eski başkan Hasan Dükanlı’dan devralan Nizamettin Çoban, dün yaptığı açıklamasında “Diğer takımlarla aramızı sıcak tutacağız. Ayrıca şunu söyleyebilirim, Çapkınlar grubu Kapaklıspor’u desteklemesinler. Bana sosyal medyadan bir sürü şey yazdılar. Ben artık tribünde öyle taraftar istemiyorum.” dedi. Çapkınlar tarafta grubu ise “Cefasını biz çektik sefasını siz sürün!” başlığı altında bir açıklama yayımladı.

“CEFASINI BİZ ÇEKTİK SEFASINI SİZ SÜRÜN!”

Çapkınlar taraftar grubu yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle yeni seçilen yönetim kurulu ve üyelerinin hiçbirinin, sporun içinden gelmediğini ve daha önce hiçbirini tribünde görmediğimizi belirtiriz. Bahsi geçen proje başkan Nizamettin Çoban’ın, bugün yaptığı açıklamaları bize saygısız yaklaşımları yüzünden bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Kapaklıspor tribünlerinde ilk başta 2012-13 sezonunda oluşum göstermeye başladık. O zamandan bu zamana kadar hiçbir maçında yalnız bırakmadık. Tek derdi Kapaklıspor olan maç günleri eşini, işini ailesini arkasında bırakıp kilometrelerce yola sarı lacivert sevda uğruna aç susuz giden gerek mağlubiyette, gerek galibiyette takımı tribünlerde yalnız bırakmayan bu insanları tribünde istemiyorum! Demek kimsenin haddi değildir. 2 senedir gerek pankartlarımız gerek tribünlerde yaptığımız görsel şovlar herkesin ilgisini çekmiş olacak ki sırf tribünleri izlemek için insanlar olduğumuz bölgeye gelmektedir. İyisiyle Kötüsüyle 6 senedir tribünlerde boy göstermenin ve Trakya’nın önde gelen en iyi Tribünü olmanın gururunu yaşıyoruz. Proje başkanın bugün açıklamasında; Çapkınlar taraftar grubunu tribünde istemediğini söylemiş. Bu açıklamayı yapmadan önce biz yönetim değiştiği gün tribüne çıkmama kararı aldığımızı açıklamıştık. Zaten proje başkanın tribünde bizi istememesi kendisinin ne kadar amatör bir yönetim yapacağının göstergesidir. Hedefinin şampiyonluk olduğunu söyleyen; proje başkanın açıklamaları çok klişe olmakla birlikte Kapaklısporumuz'un her zaman hedefi şampiyonluk olmuştur. Futboldan anlamadığı belli olan proje başkanın açıklamalarında taraftarın küfür ettiğini ve bu yüzden istemediğini söylemiştir. Çapkınlar taraftar grubu hangi takıma veya taraftara nasıl yaklaşacağını gayet iyi bilir. Beste içinde küfürlerin olması bunların başka birine edilmediğini gösterir. Birçok ilçede taşlanıp kendi ilçemizde biber gazı yedik yine de Kapaklısporumuzu hiçbir durumda bırakmadık. Proje başkanın daha düne kadar ne yaptığı ortada olup bizim ne için cefa çektiğimiz de ortadır. Tribüne hayat veren Kapaklıspor taraftar grubu olarak tekrar dile getiriyoruz, tribüne çıkmama kararı aldık. Proje başkanına yeni sezonda başarılar dileriz. Sen istemediğin için değil; biz, seni istemediğimiz için çekiliyoruz. Son olarak diyoruz ki koltuk sefası gelip geçicidir! Asıl olan Kapaklımızdır!”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 12:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510