Çerkezköy onunla gurur duyuyor

Çerkezköylü Deniz Mutlucan, genç yaşında Çerkezköy’ün adını tüm Türkiye’ye duyuruyor. 15 yaşındaki Mutlucan, 3 kez Muay Thai’de Türkiye 1’inciliği; 1 kez de tüm rakiplerini nakavt ederek Kick Boksta Türkiye 1’inciliği elde etti.

Çerkezköy onunla gurur duyuyor

Çerkezköy Bakış - Henüz 10 yaşındayken, oturduğu mahallede boksör olan bir komşusu ile birlikte çalışmalar yapan Mutlucan, vuruşlarının iyi olduğu tavsiyeyi üzerine Muay Thai’ye başladı. Boş vakitleri değerlendirmek adına babasının kendisini spora yazdırdığını belirten Mutlucan, “Aynı mahallede oturduğumuz boksör bir abimiz vardı. Birlikte çalışırdık. Babama vuruşlarımın iyi olduğu söylemiş. Babam da okuldan arta kalan zamanda sporla ilgilenmem için beni buna teşvik etti. Spor kulübüne başladıktan 7 ay sonra hocam beni turnuvaya soktu ve ilk turnuvamda Muay Thai’de birincilik elde ettim. Yine 2016 yılında katıldığım Türkiye Şampiyonası’nda 48 kilogramda birincilik elde ettim.” ifadelerini kullandı.

DÜNYA İKİNCİLİĞİ ELDE ETTİ

2016 yılında kazandığı Türkiye Şampiyonluğunun ardından Dünya Şampiyonasına katılan Mutlucan, Tayland’da düzenlenen şampiyonada Rus rakibine yenilerek turnuvayı 2. olarak tamamladı. Çalışmalarına devam eden ve spordan kopmayan Mutlucan, 2017 yılında başarılarına bir yenisini daha ekledi. Mutlucan, bir kez daha Türkiye Şampiyonu olarak madalyayı boynuna astı.

TÜM RAKİPLERİNİ NAKAVT ETTİ

banner287
Asıl kategorisi Muay Thai olan Çözüm Akademi Okulları öğrencisi olan Mutlucan, sınavlara hazırlanmak için bir sene spora ara verdi. 2019 yılında eldivenlerini tekrar eline geçiren Mutlucan, 14 – 20 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda, özlem duyduğu sahalara geri döndüğünde rakiplerinin hepsini nakavtla mağlup etti. İlk kez katıldığı Kick Boks dalında da başarı elde eden Mutlucan, Nisan ayında yapılacak olan Kick Boks turnuvasına da katılacak. Mutlucan’ın tek hedefi yeniden şampiyonluk.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİM BABAM”

Annesinin başlarda bu sporu yapmasına pek sıcak bakmadığını fakat sonradan yanında olduğunu belirten Mutlucan, babasının en büyük destekçisi olduğunu ifade etti. Mutlucan, “Turnuvalara babamla beraber gidiyoruz. Onu görmek bana güven veriyor. Çünkü bana her zaman doğru olanı söylüyor. Kuşadası’nda yapılan turnuvada babam karşılaşmayı tribünden takip ediyordu ve ben de biraz kötü başlamıştım. Babamı görmeye çalışıyordum, o arada tribünlerden atlayarak yanıma kadar geldi ve bana yeniden cesaret verdi. Tabi babamı hemen oradan çıkarttılar ama onu görmek bana yetmişti. İkinci Türkiye Şampiyonluğumu o gün elde ettim.” ifadelerini kullandı.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Aynı zamanda Milli sporcu da olan Mutlucan, spora ilk başladığı alan olan Muay Thai’ye geri döneceğini belirtti. Mutlucan, “İlk defa denediğim Kick Boks’ta başarı elde etmiş olmak beni çok mutlu etti. İlk karşılaşmada biraz garip geldi ama kısa sürede alıştım. Yine de Muay Thai’ye geri döneceğim. 2020 yılında yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluk elde etmek istiyorum.” dedi. Mutlucan, aynı zamanda sporun önemine de değinerek mutlaka herkesin bir spor dalına ilgi duyması gerektiğini ve bununla uğraşması gerektiğini ifade etti. Okul hayatında da milli sporcu olmanın önemine değinen Mutlucan, bu başarıları kazanmasında emeği geçenler olarak öncelikle ailesine, spor hocalarına ve Çözüm Akademi’de kendisini destekleyen öğretmenlerine teşekkürlerini iletti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306