Çerkezköy Sağlıkspor’u farklı geçti: 4-0

İkinci devre hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Çerkezköyspor hazırlık maçında Eskişehir temsilcisi Sağlıkspor ile karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Çerkezköyspor karşılaşmadan 4-0’lık üstünlükle ayrıldı.

Çerkezköy Sağlıkspor’u farklı geçti: 4-0
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Çerkezköyspor hazırlık karşılaşmasında Eskişehir Sağlıkspor’u farklı mağlup etti.
ÇERKEZKÖYSPOR HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
İkinci devre hazırlarını Antalya’da sürdüren Çerkezköyspor önceki gün oynadığı hazırlık karşılaşmasında Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Eskişehir temsilcisi Sağlıkspor ile karşı karşıya geldi. Çerkezköyspor karşılaşmaya kalede Ersin, savunmada Hakan, Mesut, Atalay, Gökhan; orta sahada Oğuz, Mesut, Özgür, Fırat ileride ise Ali ve Zülküf ilk on biri ile çıktı. Karşılaşmaya Çerkezköyspor baskılı başladı. Organize ataklarla gol arayan Çerkezköyspor 3.dakikada gole çok yaklaştı. Kısa paslarla ceza sahasına giren Fırat, müsait pozisyonda sonuca gidemedi. Fırat’ın vuruşunda top direkten döndü, Sağlıkspor savunması dönen topu uzaklaştırdı. Çerkezköyspor’un ilk dakikalarda baskılı oyununa Sağlıkspor aynı şekilde karşılık veremedi.
BASKILI BİR OYUN SERGİLEDİ
Çerkezköyspor 10.dakikada Gökhan ile pozisyona girdi. Ceza sahasına yapılan ortaya Gökhan iyi yükseldi. Gökhan’ın kafa vuruşunda top kalecide kaldı. Çerkezköyspor bu pozisyonun hemen arkasında golü bularak karşılaşmada 1-0 öne girdi. Çerkezköyspor golü bulduktan sonra rakibi karşında ikinci gol mücadelesi verirken Sağlıkspor ise beraberlik mücadelesi verdi. Çerkezköyspor 35.dakikada ikinci gole çok yaklaştı. Ali’nin kafa vuruşunda top yandan dışarı çıktı.
İLK DEVREDEN İKİ GOL ÇIKTI
banner287
Rakibi karşısında baskılı bir mücadele sergileyen Çerkezköyspor ilk devre sona ermeden bir gol daha bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı. 39.dakikada penaltı kazanan Çerkezköyspor’da penaltı vuruşunu yeni transfer Zülküf kullandı. Zülküf’ün vuruşunda top filelere gidince Çerkezköyspor ikinci golü buldu. İlk devrenin kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca ilk devre Çerkezköyspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.
SAĞLIKSPOR KARŞILIK VEREMEDİ
Karşılaşmanın ikinci devresinde de Çerkezköyspor etkili bir mücadele sergiledi. Sağlıkspor aradaki skor farkını indirmeye çalışsa da başarılı olamadı. İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Çerkezköyspor maçın 64.dakikasında Ali ile sonuca giderek farkı üçe çıkardı. Fırat’ın vuruşunda savunmadan dönen topu iyi takip eden Ali düzgün bir vuruşla topu filelere gönderdi. (3-0)
GALİBİYETLE AYRILDI
Farkın üçe çıkmasın ardından Sağlıkspor oyun disiplininden tamamen koptu. Bunu iyi değerlendirmek isteyen Çerkezköyspor fark mücadelesi verdi. 81.dakikada Çerkezköyspor skor farkını dörde çıkardı. Oyuna sonradan giren Gökhan Küçük’ün 30 metreden çok sert ve düzgün vuruşunda top filelere gitti. (4-0) Müsabakanın kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca Çerkezköyspor karşılaşmadan 4-0 üstünlükle ayrıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306