Çerkezköy’e sporcu yetiştiriyoruz

Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Danyeli düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında ilk devrenin değerlendirmesini yaparak kulüp olarak hedeflerinden bahsetti. Atatürk Spor Kulübü olarak kuruluş hedeflerinin Çerkezköy’e sporcu yetiştirmek olduğunu belirten Danyeli, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu hedef doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.

Çerkezköy’e sporcu yetiştiriyoruz
ÇerkezköyBakış - Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Danyeli düzenlediği basın toplantısında sezonun ilk devresini değerlendirerek, ileriye yönelik hedeflerinden bahsetti.
DANYELİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Artista Cafe Restaurant’ta önceki gün saat 09.00’da basın mensuplarına kahvaltı veren Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Danyeli’ye Kulüp Antrenörleri Metin Demirbağ ile Serhad Alışkın da eşlik etti.
“ÇERKEZKÖY’E HİZMET SUNUYORUZ’’
Mehmet Danyeli, Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nün 2011 yılı sonunda Çerkezköy gençliğine ve öğrenci grubuna hizmet vermek içim kurulduğunu söyleyerek “Varolan spor takımlarındaki eksikliği iyi tespit eden yönetim kurulumuz yapılmayanı yapma arzusu ile bu yola çıkmış, alt yapı hizmetini ön planda tutmuştur. Bunun neticelerini uzun vadeli almayı hedefleyen kulübümüz amaçlarına daha kısa sürede ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktadır.’’ Dedi.
“ÇALIŞMALARA HIZ VERDİK’’
Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nün ilk yılında katıldığı kategorilerde başarılar elde etmesinin ileride yapılacak çalışmaların önünü açacağını ifade eden Mehmet Danyeli: “İlk hedef voleybol branşında alt yapı hizmetini ön plana almaktır. Bunun için kulüp olarak kamu kuruluşlarını ve esnafları harekete geçirmek suretiyle çalışmalara hız verdik. Bu çalışmalar esnasında ‘çamur at izi kalsın, ben beceremedim onlar nasıl yapar’, ‘nereden zarar verebilirim’ zihniyetini taşıyan bir kaç zavallı da bize engel olmaya çalışsa da bizim ‘halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışımız sayesinde onların da yüzleri bir gün ortaya çıkacaktır.’’ İfadelerini kullandı.banner287
“AMACIMIZ SPORCU YETİŞTİRMEK’’
Kulüp adına yaptıkları kurs çalışmalarında para kazanma değil, sporcu yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Danyeli şöyle devam etti: “Gençliği spora yöneltme ve en önemlisi sorunsuz bir gelecek meydana getirme arzusu içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Büyük takım adını kullanarak kendine sporcu çekmeye çalışan insanlar; kime, neye ve nereye hizmet ettiklerini iyi düşünmelidirler. Bizlerin kurslardan gelen bağışlarla yaptıkları ortadadır, aldığımızı aldıklarımıza fazlasıyla sunuyoruz. Bizimle çalışan 6 antrenörümüze imkânlar sunuyoruz, bizimle çalışan servis araçları ekonomiye katkı sağlıyor, okul salonlarına yaptığımız bağışlarla onları destekliyoruz, bizim gibi çalışan adını söylemeden geçemeyeceğim her zaman takdir ettiğim Dinamikspor antrenör ve yöneticilerine, sporcularına teşekkür ediyorum. Her iki kulüp de aldığının fazlasını sunuyor.’’
“GEREKLİ İMKAN VE ŞARTLARI SUNDUK’’
Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü olarak bünyelerinde bulunan 4 voleybol antrenörü, jimnastik antrenörü, futbol antrenörü, masa tenisi antrenörü, basketbol antrenörü ile 2 yüzme antrenörüne gerekli imkan ve şartları sunduklarını ifade eden Mehmet Danyeli, “Sağlanan imkan ve şartlar karşısında ortaya çıkan sonuç herkesi mutlu edecek durumdadır. Geniş çaplı bir kadrosu olan bir kulübüz. Bizler birleştirici rolümüzü tüm kulüplere sunuyoruz ve onlardan da bu yaklaşımı bekliyoruz. Kısır çekişme ve hasmane demeçler, kendini bilmez söylemler ancak o anı, orada bulunanları ve kendi gibi olanları mutlu eder. Ancak dışarıdan bakıldığında herkesin farkı ortaya çıkmakta, farklı kategoride olduğumuz ortaya çıkmaktadır.
“BAŞARIMIZ 7 KAT ARTMIŞTIR’’
Danyeli, 2011 sezonunda yıldız ve küçük erkekler voleybol kategorisinde il ikincisi, büyük bayanlarda ise il birinciliği elde ettiklerini belirterek şöyle devam etti: “2012-2013 sezonunda bize gösterilen ilgi, beraber çalışmaya ikna ettiğimiz öğretmenlerimiz ile 7 kat artmıştır. Küçük kızlarda 4 takım, yıldız kızlarda 4 takım, genç kızlarda 1 takım, büyük bayanlar deplasmanlı ligde 1 takım, büyük erkekler deplasmanlı ligde 1 takım, küçük ve yıldız erkeklerde 1 takımla il genelinde bir rekor kırmıştır. Bu küçümsenmeyecek ve karalanamayacak bir çalışmadır, birlikteliktir, özveridir. Basketbolda 1 kız, 2 de erkek takım olmak üzere yarışmalara katıldık. Masa tenisinde ilk kez bir takım çıkarmış ve bölgesel maçlara katılmıştır. Bu yapılanlar tümüyle Çerkezköy sporcuları ve öğrencileri ile gerçekleşmiştir.’’
“ÖRNEK SPORCULAR BULUNDURUYORUZ’’
‘Bu yıl katıldığımız deplasmanlı ligde kulübümüz bayanlarda 3 öğretmen ve 10 adet de öğrenciyle müsabakalara katılmış, 2 galibiyet 1 mağlubiyet almıştır.’ Diyerek sözlerini sürdüren Mehmet Danyeli “Erkek takımımız ise kulüp antrenörümüz Serhad Alışkın’ın kişisel çabaları ve sporcu çevresi sayesinde daha önce 2. ve 3. Liglerde oynamış oyuncuları bünyemize kattık. Bu sporculara sadece yol, yemek ve konaklama bedelleri ödeyerek büyük bir mali yükü hafiflettik. Bu oluşumu Çerkezköy’ün erkek takımı düşündürsün, korkutsun ve heyecanlandırsın diye gerçekleştirdik. Bu anlamda kendisine Antrenörümüz Serhad Alışkın’a teşekkür ediyorum. Erkek takımımızda 1 bankacı, 2 öğretmen, 1 mühendis, 4 beden eğitimi öğretmeni, 2 üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Biz insanları seçerken alt yapıda bulunan öğrencilerimize örnek teşkil edecek şekilde belirlemeye çalıştık ve öyle de oldu.’’ İfadelerini kullandı.
KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Kulübe reklam yoluyla destek veren Bayramoğlu Pastanesi, Yurt Turizm, Asbaş Market ile Murat Kuyumculuğa teşekkür eden Danyeli sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kulübümüzün maçlarına gidiş ve dönüş masraflarını karşılayan Yağmur Turizm’in sahibi ve aynı zamanda kulübümüzün asbaşkanı Akın Yılmaz ile İşlek Yapı Market’in sahibi, kulübümüzün asbaşkanı Mesut İşlek’e yaptığı destekten dolayı teşekkür ediyorum.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306