banner265

banner571

'Faruk Korkmaz' sayesinde o koltukta oturuyorsun

Çerkezköyspor Kulüp Başkanı Ahmet Korkmaz, Cuma Günü gerçekleştirilmesi beklenen kongre öncesi düzenlediği basın toplantısında skandal bir ifade kullandı. Çerkezköy Belediyesi’nin Çerkezköyspor’a olan desteğini çekip, Veliköyspor’un adını Çerkezköy Belediyespor olarak değiştireceği ve destekleyeceği yönünde duyumlar aldıklarını söyleyen Korkmaz “Vahap Başkan o koltukta oturuyorsa, ben ve Faruk Korkmaz sayesinde oturuyor. Bunu unutmasın” diyerek, AK Parti’nin seçimi kaybetmesinin faturasını, eski bir AK Partili olan Büyük Birlik Partisi Adayı Faruk Korkmaz’a kesti.

Spor 07.05.2014, 12:05 14.11.2014, 13:27 Bakış Haber Merkezi
'Faruk Korkmaz' sayesinde o koltukta oturuyorsun
banner301
Çerkezköy Bakış -  Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, yaklaşan kongre öncesi düzenlediği basın toplantısı ile bir takım açıklamalarda bulundu. Korkmaz, Kulüp binasında düzenlediği toplantıda, "Bu sene süper amatör lige düştük. Cuma saat 14.00’de Belediye meclis salonunda yapılacak olan kongreye öncelikle bütün Çerkezköyspor delegelerini davet ediyoruz. Bizde liste çalışmalarımızı tamamladık. Hayırlısı ile yapacağımız kongreden sonra önümüzdeki sezon BAL ligine çıkma adına elimizden geleni yapıp, iddialı bir takım oluşturacağız. Biz zaten kongreyi beklemeden çalışmalarımıza başladık. Bazı oyuncular ve hocalar ile görüşmeler oldu. Yeni sezon öncesi hata yapmadan Çerkezköyspor’u en iyi şekilde temsil edeceğiz" diye konuştu.
BAL LİG'İNDE 3 TAKIMIN TEMSİL ETME DURUMU VAR
Süper amatör liginin BAL Ligi gibi olmasa da kuracakları kadroyu BAL liginde oynayacaklarmış gibi oluşturacaklarını belirten Ahmet Korkmaz, "Sonuçta sezon sonu bal ligi takımı ile maç yapma söz konusu olacak. Tekirdağ büyükşehir statüsüne girdiği için almış olduğumuz duyumlara göre büyükşehirlerde bal ligini üç takımın temsil etme durumu var. Dolayısıyla statü böyle olursa süper amatör ligden gelen birinci takım bal ligine direkt olarak çıkacak. İkinci takım ise bal ligini altta tamamlayan takım ile play-out maçı oynayacak. Böyle olursa birinci takım direkt olarak bal ligine katılmış oluyor. Aksi bir durumda bal finali kaçınılmaz olacaktır" açıklamasında bulundu.
YÜREKLERİ VARSA GELİP YÜZÜME SÖYLESİNLER
 Final maçından sonra Çerkezköyspor'un süper amatör lige düşmesiyle birlikte birtakım söylentilerin ve eleştirilerin arttığını belirten Korkmaz "Eleştirileri ve söylentileri duyuyoruz. Herkes eleştirisini, söylemlerini sosyal medya üzerinden yapıyor. Her türlü eleştiriye açığız. Ama bazıları eleştirinin dozunu kaçırıyor. Yürekleri varsa gelirler yazdıklarını yüzümüze söylerler. AK Parti İlçe Başkanı Reşat Bahar birkaç söylemde bulunmuş. Kongre de adaylık konusunda tarafını belli etmiştir. O ilk önce gitsin partisini ne duruma düşürdü onun hesabını versin. Bu güne kadar Ak Parti’ye ağzına geleni söyleyen insan şimdi İlçe Başkanlığı yapıyor. Onun derdini çok iyi anlıyorum" dedi.
SPORU ASLA SİYASETE KARIŞTIRMADIM
Dört senedir spora siyaset karıştırmadığını belirten Ahmet Korkmaz "Bu zamana kadar sporu siyasete karıştırmadım bundan sonra da karıştırmayacağım. Hadlerini aşarlarsa çıkar iyi bir şekilde konuşuruz. Siyasetçi siyasetçiliğini yapsın. Reşat Bahar’ı Çerkezköyspor'un maçlarında hiçbir zaman görmedim, hatta Çerkezköyspor’un önünden geçtiğini bile görmedim. Herkesin eleştirisine saygı duyuyorum. Nasıl kurucu başkan olduğunu merak ediyorum. Böyle kurucu başkanlık olmaz. İlk önce takıma sahip çıksın ondan sonra taraf belli etsin. Sedat Taşkın yöneticidir ama dört senedir hiçbir şekilde kulüp ile faaliyette görmedik. Bizim derhal istifa etmemizi söylemiş. Başarısız olduğumuzu söylemiş. Başarısız olduk, istifa edip etmeyeceğimi Sedat'ın lafına bakarak yapmam. Üçüncü Ligde milyonlar harcayıp bu takımı nasıl düşürdüklerini açıklasın. Belediyenin parası ile burada iş yapmıyoruz. Çerkezköy Belediyesi'nden ne kadar destek aldıklarını biliyoruz. 61 futbolcuya lisans çıkartıp takımı üçüncü ligden düşürmek Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmemiştir. Herkes haddini bilecek" ifadelerini kullandı.
ALLAH HERKESİN YOLUNU AÇIK ETSİN
Yapılacak olan kongre için şuana kadar resmi bir adayın çıkmadığını söyleyen Korkmaz "Şahsım dışında konuşulan isimlere de saygı duyuyorum. Bu zamana kadar resmi aday çıkmadı. Çıkacak aday ve adaylara sonuna kadar saygı duyuyorum. Kazanacak kim olursa olsun maddi ve manevi her türlü yanlarında olacağımı belirtiyorum. Farklı oluşumlar olduğunu ve toplantılar yapıldığını duyuyorum. Keşke oluşumlar ile ilgili toplantılarda bizlerin görüşleri de alınsaydı. Bizlerle istişare edilseydi. Fakat böyle bir talepte bulunulmadı. Allah herkesin yolunu açık etsin. Cuma günü yapılacak olan kongrenin Çerkezköyspor’a ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu zamana kadar vermiş oldukları desteklerden ötürü herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.
VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ VİCDANLI İNSAN ÇOK İYİ BİLİR
Kendilerinin bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı başlarının dik ve alınlarının açık olduğunu dile getiren Korkmaz "Dört senedir vermiş olduğumuz mücadeleyi vicdanlı insan çok iyi bilir. Biz işimizi gücümüz bırakıp ailemizi ihmal ettik. Dört senenin çoğunda tek başına mücadele ettik. Benim vermiş olduğum mücadelenin yüzde birini eleştirilenler verseydi şuan Çerkezköyspor çok daha iyi yerlere gelirdi" ifadelerini kullandı.
ÇERKEZKÖY MİLLİYETÇİLİĞİ YAPMAK İSTİYORLAR
Basın mensuplarının Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile görüşmelerini sormasını üzerine Korkmaz " Vahap Akay ile bir görüşme yaptık. Kendisine dört yılımız sona erdi, elimizden gelen mücadeleyi yaptığımızı söyledik. Kongre ile ilgili kendilerine liste ve isimlerin önemli olup olmadığını sorduk. Açık açık şahsım ile sorunu olup olmadığını sordum. Sıkıntı olmadığını söyledi, yönetim olarak yalnız kaldığımı söyledi. Kan değişikliği yapılmasını söyledi. Bizde yönetici olacak arkadaşlar ile görüşelim istedik. Hevesli olan Murat Narçın ile görüştüm. Senin  başkanlık düşüncen varsa birlikte hareket edelim dedim. Benim Başkanlık gibi düşüncem yok. Ben bu oluşumun içinde olmak istiyorum dedim. Kesinlikle eski yönetimi ve beni düşünmediklerini söyledi. Anladım ki onlar Çerkezköy Milliyetçiliği yapmak istiyorlar. Böyle söyleyince de elimiz kolumuz bağlandı. Benim yaklaşım ve iyi niyetim olmasına rağmen oluşumda olmak istedim" açıklamasında bulundu.
DÖRT YILLIK BAŞKANIM KONGRE Mİ VERECEĞİM
Dört yıldır başkanlık yaptığını ve kongreyi kimseye kaptırmayacağının altını çizen Korkmaz "Beni yönetimde ve yanlarında istememeleri işi inada bindirdi. İnsan gibi gelseler benimle konuşsalar gel böyle yapalım, yönetime gir beraber hareket edelim. Onlar bana yalvaracağına ricada bulunacağına ben onlarla konuşmaya gidiyorum. Ben dört yıl Başkanlık yaptım, gidip onlara kongre mi vereceğim? Böyle bir düşünceleri mi var. Benim yaklaşımım budur. Veliköyspor’u alacaklarını ve Çerkezköy Belediyespor olarak yapılacağı konuşuluyor. Böyle bir şey olursa beş yıl çok çabuk geçiyor. Vahap Akay böyle bir riske girmez. Bunu yaptığı anda direkt yerli yabancı ayrımcılığına girer. Vahap Akay sadece Çerkezköy’ün oyları ile buraya gelmemiştir. Vahap akay o koltukta oturuyor ise benim sayemde ve Faruk Korkmaz’ın sayesinde oturuyordur" dedi.
HODRİ MEYDAN DİYORUM
Başkanlık süresi boyunca Belediye desteğini almadığını dile getiren Korkmaz "Ben onlara destek vermiyorum, 60 yıllık kulübü bırak, mahalle olan kulübü getir Belediyespor yapalım anlayışı var. Onu göz önüne alıyorlarsa hodri meydan diyorum. Biz de çıkartırız takımımızı çarpıştırırız. Ben bu zamana kadar buraya Belediyenin desteği ile gelmedim. Veliköyspor’un birleşmesi ile ilgili bize her hangi bir şey gelmedi. Veliköyspor ile birleşmesi güzel olur" ifadelerini kullandı.
KONGREDE BU İŞİ BİTİRECEĞİZ
Basın mensuplarının, kongre de kaç delege oy kullanacak sorusuna “Dernek masasında ki liste geçerli değildir. E-dernek'te görünmekte olan 122 delegemiz var. E-dernek bizim kulüp için kullanıyor. Sisteme girildiğinde üyeler para ödememiş ise üyeliği otomatikman düşer" derken, birinci kongrede çoğunluğun sağlanacağına inanıyor musunuz sorusuna da şöyle cevap verdi; "Birinci kongrede bu iş bitecek. Bu konuda iddialıyım. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Takım ile çalışmalara başlamak istiyoruz. O yüzden kongrede bu işi bitireceğiz. Kimsenin kafasını karıştırıp kimseyi konuşturmaya gerek yok"

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (14)
vatandaş 8 yıl önce
bir konuyu çok merak ediyorum sayın ahmet korkmaz neden böyle ifade kullandı?ve korkmaz ve ailesine soruyorum hani siz seçime adil bir biçimde girmiştiniz?oylarınızı başka bir yeremi verdiniz acaba?bence vahap akay en doğru kararı almış çünkü başkasını seçim üzeri satanların ilerde kendisinide satacağını düşündüğü için tüm desteğini üzerinden çekmiş bence.
kullanıcı 8 yıl önce
ahmet başkan onu bunu bıraksın da takım neden bal li̇gi̇nden düştü tutunamadi. sene başindan beri̇ bu takim düşmeyecek deyi̇p duruyordu. hayirdir ?
sezer önal 8 yıl önce
sonçırpınışlarıı ne yapacağını şaşımış
DİLİN KEMİĞİ YOK 8 yıl önce
elini kolunu tutarsın ama dilini tutamazsın. sen ne kadar tutsan da oradan doğru söz çıkar
KaiN 8 yıl önce
şi̇mdi̇ şu sorulari sormak lazim ahmet başkana!başkan bu takım son maçını sahada yürürken kimler bu maçı sattı ve bu maçın sorumluları kim?bal liginde şampiyon olan edirneye maçta top yüzü göstermeyen takım ne olduda halı saha takımı olan velimeşeye yenildi!sorumluları kim neden söylenmiyor!bu takım süper amatöre düştüyse bu ne taraftarın nede belediyenin suçudur.bu tamamen yönetimsiz kalmış bir boşluğun suçudur.zamanında takıma tek başına sahip çıkmanız takdire şayendir lakin bu başkanlık zamanında size destek verilmediyse bunu şimdiki belediyeye kesmek asılsız bir durumdur.sizin ve babanızında vahap beye destek verdiğinizi düşünmüyorum.vahap bey o koltuktaysa tüm çerkezköylünün kararı ile orda ve iyi ve kötüyüde ayırt edebilir.yeni bir isim yeni bir takımla oluşum düşünülüyorsa bunu desteklemekten başka birşey yapılmaz.sadece beni neden desteklemiyorlar diye şapka çıkarılıp öne konur.
Tatar 8 yıl önce
eee ahmet başkan çok yanlış demeçler veriyorsun size yakışmıyor. koca çerkezköy sporu düşürdüğünüz hallere bakın, lütfen herkes birlik olsun ve bu takıma sahip çıkılsın.
esnaf 8 yıl önce
ahmet başkan atıp tutma beceremedin kabul et adabıyla bırak zaten oraya gelmen hata takımı rezil ettin kendini kurtarmaya çalışma
serap 8 yıl önce
millet baban dan kurtuldu şimdi sıra sende
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31