Fevzipaşa Spor altyapı tesisleri açıldı

Yaklaşık 2 yıl önce gençlere yön vermek ve yeteneklerini keşfetmek üzere kurulan Fevzipaşa Spor kulübü futbol okulunun altyapı tesisleri kurularak açılışı yapıldı.

Çerkezköy bakış
Fevzipaşa Spor altyapı tesisleri açıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Yıldırım Beyazıt Mahallesi Yuvam Sokak üzerinde bulunan Olimpiyat Halı sahanın üst katına kurulan Fevzipaşaspor kulübü altyapı tesislerinin açılışı yapıldı. Açılışa Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Yardımcısı Salih Yılmaz,Fevzipaşaspor kulübü başkanı Kenan Topçu, Fevzipaşa Spor kurucu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Amatör kulüp başkanları, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
 

“YILMADIK GAYRET ETTİK”
Kurdele kesimi ile başlayan programda açılış konuşmasını Fevzipaşa Spor kulübü başkanı Kenan Topçu gerçekleştirdi. Topçu, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza yön vermek ve bu çocukların yeteneklerini keşfetmek için yaklaşık 2 yıl önce Çerkezköy Fevzipaşa Spor Kulübü olarak futbol okulunu hayata geçirdik. Tabi bu yolda antreman yapacak saha, soyunma odaları, çocukların futbol dışında dinlenip zeka oyunları oynayacakları sınıflar, bunun yanı sıra çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde tesislere ulaştırma konusunda birçok sıkıntı ile karşılaştık. Ama yılmadık, ilk gün heyecanla işimizi hep iyi şekilde yapmaya gayret ettik.” diye konuştu.

banner287

“ YAKLAŞIK 100 ÖĞRENCİYE FUTBOL EĞİTİMİ VERİYORUZ”
Yaklaşık 100 öğrenciye futbol ve diğer alanlarda eğitim verdiklerini belirten Topçu, “En başta öğrencilerimizin arzulu, istekli oluşlarının yanı sıra, en değerli varlıklarını çocuklarını bizlere emanet eden velilerimizin maddi manevi desteklerine ek olarak sayın belediye başkanımızın bu gün açılışını yapmak üzere olduğumuz bu tesisi bize kazandırmış olması, futbol okulumuz adına büyük bir umut ışığı olmuştur. Ticari kazancı hiçbir zaman hedef almayan okulumuzda şuan 100’e yakın öğrenci futbol eğitimi almaktadır. Öğrencilerimiz profesyonel futbol geçmişi olan antrenörler eşliğinde, haftada 5 gün eğitim alarak bedensel, zihinsel ve sosyalleşme adına da büyük artılar kazanmaktalar. Tesislerimizin Tekirdağ ve Çerkezköy’e hayırlı olmasını dilerken tesisimizin yapımında emeği geçen herkese ve katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 11:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306