banner265

banner571

Galibiyet her şeyden önemli

1911 Çerkezköyspor Genel Kaptanı Sebahattin Çolakoğlu hafta sonu oynanan Lüleburgazspor maçı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Çolakoğlu, önemli olanın üç puanı almak olduğunu ifade etti.

Spor 07.11.2017, 18:25 Bakış Haber Merkezi
Galibiyet her şeyden önemli
banner301

Çerkezköy Bakış - Lüleburgaz maçına eksiklerle başladıklarını belirten Çolakoğlu, “Etoğo ve Salih’ten yoksun başladık karşılaşmaya. Kalecimiz Mert koşu idmanlarına başladı. Ama kemik, ideal 11imizden iki youncu yoktu. Baktığımız zaman Etoğo ile Salih’in olmaması bizim için dezavantaj gibi dursa da kadro derinliğimiz var. 22 kişilik kadro var. O oyuncularımızın açığını kapatacak arkadaşlarda var. Her bölgede herkes tek başına değil. Ama en iyisi ve iyi olarak sınıflandırabiliyoruz. Süper ligde bile var yani her takımın stoperleri bekleri alternatifleri olmak zorunda. Belki alternatif daha iyidir ama mecburen ideal kadro ile devam edilir. Şimdi iyi giden bir kadroda merkezdeki Etoğo’nun olmaması bizi düşündürdü ama biz ona göre de idmanlarımızı yaptık ona göre hazırlığımızı yaptık. O bölgede Mesut’u oynattık onun önünde Selçuk oynadı. Selçuk iki mevkiiyi de oynayabiliyor zaten. Mesutta kanatta oynayabiliyor. Çokta sırıtmadık zaten o bölgede.” dedi.

BASKILI OYUN GÖLÜ GETİRDİ

 Maçın değerlendirmesini yapan Çolakoğlu. “İlk 20-25 dakika baskılı başladık. Ondan sonra golü bulduk zaten. Golü butluktan sonra 38. dakika ile 45. dakika bir durgunluk yaşadık. Rakip, pozisyonu zaten karanbolden buldu. Pozisyon yoktu kendi kendimize pozsiyon yarattık, öyle bir gol yedik. Onun haricinde 38 ile 45. dakikalar arası biz yüklenemedik, çıkamadık çıkamayınca pozisyon bulamadık. O yüzden ilk yarı biraz durgun bitti. İkinci yarı Ünal’ı aldık oyuna, Furkan’ı erken oyuna soktuk genç kardeşimizi. Ama ne yapıp edip o maçı alacaktık yani yüklendik olmuyor, gol kaçırdık. Tribünde yaşanan olaylar sahaya yansıdı oyun soğudu, durdu.” ifadelerini kullandı.

BURGAZ İÇİN 1 PUAN ALTINDAN DEĞERLİYDİ

Çolakoğlu açıklamasının devamında ise Burgaz’ın zaman geçirmek adına yaptıklarına da değindi. Çolakoğlu, “Rakip takım kalecisi başladı yere yatmaya zaman çaldı oyun soğudu. Bunları deplasmana gitsek biz de yapar mıyız? Biz de yaparız. Ne kadar oyundan çalarsan o kadar iyi. Lider takımın deplasmanına gidiyorsun senin için bir puan altından daha değerli. İster istemez onlar bir deplasman takımının yapması gereken her şeyi yaptılar. Oyun anlamında. Tribündeki olaylarda sahaya biraz yansıyınca hakemde zaten biraz demoralize oldu. İki takımın oyuncuları da ister istemez demoralize oldular. Ondan sonra da zaten golü bulduk. Golü bulduktan sonra da zaten yüklendik, yüklendik ama bir iki pozisyon açık verdik.  Sonuçta onların Kaybedecek bir şeyi de yoktu. Sonlarda gördünüz zaten kaleci bile çıktı. Hani sakattı dedik hatta. Yedek kaleci ısınıyordu bir ara oyunuca girecek sandık as kaleci devam etti.  Hep oyundan çaldılar zamandan çaldılar. Yapılması gereken de odur deplasman takımı için, benim görüşüm bu yönde. Bir puan bir puandır onlar için.” dedi.

“O TOP KALEYE GİRECEK”

Her şeyden önemli olanın üç puana ulaşmak olduğunu ifade eden Çolakoğlu, “Devre arasında  Hocamız zaten konuştu arkadaşlarla ‘maçı almadan, öyle yada böyle, ne yaparsanız, nasıl gol atarsanız atın, bir şekilde o top kaleye girecek. Mağlubiyet istemiyorum.’ dedi.  Oyuncu değişiklerinden sonra rakipte biraz oyundan düştü. Hak veriyorum sonuçta yorgun düşmüş olabilirler onlarda. Sağ bekte Mert sakatlıktan yeni çıktı hatta sakatlığı tam geçmeden oynadı. Biraz da ürkek oynadı kasığındaki ağrı nüksetti. Zaten oyunu tamamlayamadı çıktı mecburen. Zaiatlar da veriyoruz her şey dört dörtlük olmaz. Futbol dört dörtlük olmaz, sakatlık olmadan olmaz, kart görmeden olmaz, taraftar küfür etmeden gidemezsin, ödeme sıkıntısı olmadan gidemezsin yani illa ki bir şekilde bir problem çıkar. Bugün Türkiye’nin en büyük kulüplerinde bile yaşanıyor bu problemler. Ekonomik sıkıntıda olsun. Takım içerisinde çok şükür oyuncularla ilgili bir karakter sıkıntısı yok. Maç maç baktığımız için problem değil. Biz karşılaşmayı 2-1 kazandık. 3 puanı aldık mı? Aldık. Haneye yazdık mı? Yazdık. Oyun tatmin etmeye bilir, taraftarları tatmin etmeyebilir. Biz hep daha iyisini yapmak zorundayız. Tatmin olamadılar. Biz takımı daha iyi oynatmak zorundayız. Hep daha iyisi daha iyisi. ‘Önemli değil beğenmezlerse beğenmesinler’ diyemeyiz. Orada bir taraftar var maç izlemeye, zevk almaya geliyorlar. Dünyanın ortak bakış açısı futbol. Genç yaşlı herkes geliyor. Bizim amacımız da iyi futbol oynatmak. Bir yandan iyi futbol oynatırken aynı zamanda da sonuca odaklanmak. Devre arasında yaptığımız konuşma gibi o top kaleye girecek.  Üç puanı almadan bu odaya girmeyin dedik. Nihayetinde öyle oldu. 90. dakikada Lüleburgaz 1- 10 1911 Çerkezköyspor yazsa da üç puanı alacaktık. Bugün unutacaktık onu.” diye söyledi.

1911 BU HAFTA BAY

Açıklamalarını sürdüren Çolakoğlu, “Bu hafta 3 günlük izin var. Takım bay, maç yok. Bir hazırlık maçı yapabiliriz. Bu hafta bay olduğumuz için iznimiz var izinden sonra tek çift tek çift programı belirledik zaten. Bay bir takım olursa eğer hazırlık maçı yaparıbiliriz, çünkü diğer liglerde de maçlar devam ediyor. Önümüzdeki hafta Yeni Çanspor’a gideceğiz orayı düşünmek zorundayız. Burgaz maçı bitti artık. Geçen hafta yenilmiştik oda bitti. Hepsi bitti, geçmiş geçmişte kaldı. Ne yapacağız daha iyi oynayacağız. Daha çok agresif ve yaratıcı takım olmak adına ilerleyeceğiz. Bizim en büyük avantajlarımızdan biri de kayıpsız gidiyor olmamız. Şuan lideriz. İlk hafta başladığımız gibi, 8. haftaya gireceğiz lideriz. Hiç ikinci olmadık.” dedi.

“KİMSE BİZİ İLGİLENDİRMİYOR”

Hiçbir takımla ilgilenmediklerini sadece kendi maçlarına odaklandıklarını söyleyen Kaptan Çolakoğlu, “Bu hafta Sultangazi ile Altınova maçı var. O yüzden kim yenerse bizimi için iyi ama bizi hiçbir rakibimiz ilgilendirmiyor. Biz de tabi puan cetveline bakıyoruz diğer rakipler ne yapmış ne etmiş ama bizi ilgilendirmiyor. İsterse her hafta onlar yenilsinler. Biz yenemedikten sonra kıymeti yok. Altınova her hafta yenilsin Sultangazi her hafta berabere kalsın önemli değil biz yenemiyorsak hiç önemli değil biz işimize bakacağız. En azından biraz toparlanma sürecindeyiz. Devre arasına kadar zaiyat vermeden kalıcı, sezonu kapatacak bir sakatlık olmadan kadroyu korumaya çalışıyoruz. Devre arası transferlerimiz olabilir tabi ama daha erken 5 maç var. 5 maç bu ligin kaderini değiştirir. İlk yarının kaderini değiştirdiği gibi sene sonuna bile yansır. O yüzden biz ilk yarı bitimine kadar lider tamamlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KİMSE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİL”

 Maça gelen taraftarlara teşekkür eden Çolakoğlu, ayrıca çıkan olaylar hakkında da konuştu. Çolakoğlu, “Taraftarlara, gelen herkese teşekkür ediyoruz. Taşkınlık oldu ufak tefek sıkıntılar oldu. Lüleburgazspor Başkanı kendi sosyal medya hesabından da açıklama yaptı. Emniyete ağır ithamlarda bulunuyor, bizim taraftarlara aynı şekilde. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Kimse kendini kandırmasın, bizim Caddeliler grubu da Çerkezköy taraftarı da ateşli bir taraftar. Onların taraftarı da ateşli, ateşin olduğu her yerde yangın çıkar. O yüzden kimse boş konuşmasın. Kendi halinde bir taraftar değiller. Oradaki açıklamasında ‘emniyete şikayet edeceğiz. biz de bir şey olduğu zaman herkes saldırıyor.’ demiş. Tamamda 150 bin nüfuslu Çerkezköy ilçesinde 30 - 40 tane polis var. Bunların 3’te 1’i zaten o gün izinli. 30- 40 tane polis mi diksinler oraya, yok napalım yani bu kadar memur var. Sen şimdi orada düzgün durup. Koltuk çıkartıp, kırıp atmazsan kimse sana karışmaz. Gelirdin orada köfteni yerdin, çayını içerdin giderdin. Ama taşkınlık çıktı bizimkiler de cevap verdi. Burgaz taraftarına karşı kulübüne karşı hiçbir şekilde art niyetimiz, kötü sözümüz olamaz, sonuçta Trakya takımı onlarda. Taraftarlar kendi aralarında anlaşamasalar da bizim bir sıkıntımız yok. Deplasmana da gideceğiz zaten. Gerçi deplasman olarak da görmüyoruz. 50 küsur kilometre yol Burgaz. 100 kilometrenin üstünü çıkacağız ki deplasmana gidiyoruz diyelim. Başkanları bir açıklama yapmıştı. Her yazan taraftara da yorum yazmış baya bir yorum yazmış ama gerek yok Başkanın bu toplara girmesine. Taraftar grupları varsa onlar ilgilensin ne gerek var, uzayacak. Caddeliler’le, Burgaz taraftarının arasında tartışmalar var. Otobüs camları kırıldı, lastikleri patladı. Biz lastik paralarını ödeyelim dedik sonra 1600 TL bize yatırmanız gerekiyor dedi başkanları, biz de öyle bir şey yok dedik. Cam parası da 1600 liraymış. Yapacak bir şey yok yani onlarda verirler savunmasını. Gözlemciye söyledik biz, yan tribünde kışkırtma oldu diye. Lüleburgaz’ın 20 tane genç çocuk taraftarı gelmiş. 20 taraftar gelmese bu kadar sıkıntı çıkar mı? Çıkmaz. Bunu bile bile buraya taraftar getiriyorsan bu senin sorumluluğunda.  20 tane çocuk getirmişin oraya. Deplasmana taraftar götürüyorsan her şey sana ait. 10 gün öncesinde tartışmalar çıktığını biliyorsun bile bile niye buraya taraftar getiriyorsun, getirme. Federasyona da yazı yazdık bu konuyla ilgili ama geç kaldı. Korktuğumuzdan değil, misafirperverliği dibine kadar yapıyoruz. Bir hafta öncesinden aradık kulüp müdürlerine dedik geleceğiniz zaman haber verin. Beraber yemek yeriz çay kahve içeriz diye de söyledik.” dedi. Çolakoğlu son olarak ise tesislerin yapımının tamamlandığını, her şeyin hazır olduğunu ifade etti.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 13 14
17. Watford 13 13
18. Norwich City 14 10
19. Burnley 12 9
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7