“Hedefimiz şampiyonluk”

Kapaklıspor Kulübü Yönetimi, düzenlediği basın toplantısında A takımının eski çalıştırıcısı Vasıf Aksaka ile anlaşma imzalandığını duyurdu. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Kapaklıspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Çoban, “Kapaklıspor’un her zaman bu ligde bir iddiası var. Elimizdeki imkanlarla en iyisini yapmaya çalışacağız. Hedefimiz şampiyonluk.” dedi.

“Hedefimiz şampiyonluk”

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Süper Amatör Ligi’nde geçtiğimiz sezonu çok küçük bir puan farkıyla ikinci olarak bitiren Kapaklıspor, transfer sezonunu açtı. 2017-2018 sezonunda takımın teknik direktörlüğünü yapmış olan Vasıf Aksaka ile anlaşmaya varan kulüp, düzenlediği basın açıklamasında yeni teknik direktörünü tanıttı. Aksaka’nın yanı sıra önümüzdeki dönem takımın yardımcı teknik direktörlüğü için Hüseyin Karaca, kaleci antrenörlüğü için de Kadri Akbalık ile anlaşmaya varıldı.

KAPAKLISPOR VE SİTESPOR’UN KALECİLERİ KADRİ AKBALIK’A EMANET

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Spor Kulübü Başkanı Nizamettin Çoban, “Yönetim kurulu olarak Vasıf Aksaka hocamızı takıma döndürme kararı aldık. Cengiz hocamızın yaptığı görüşmeler sonucu bugün buradayız. Vasıf hocamı hepiniz tanıyorsunuz. Hüseyin bizim sevdiğimiz bir kardeşimiz ve Kadri hocamızı da Kapaklı Sitespor ve takımımızda kaleci antrenörlüğü yapması için getirdik. Bu konuda Sitespor Başkanımız ile görüşme yaptık. Çünkü ben gördüm ki U14 Türkiye Şampiyonası’nda kaleci hatasından elendik. Biz de Yalçın başkan ile iki takımı çalıştıracak bir hoca alma kararını verdik. Onunla yine bu akşam veya yarın oturup konuşacağız. Kapaklıspor’a hayırlı olsun diyorum.’’ dedi.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Bu sezon ligdeki hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Çoban, “Kapaklıspor hep kafaya oynayan bir takım. Kapaklıspor’un her zaman bu ligde bir iddiası olacak. Elimizdeki imkanlarla bunu yerine getirmeye çalışacağız. Hedefimiz şampiyonluk. Elimizdeki mevcut oyuncularla ve dışarıdan alacağımız oyuncularla şampiyonluğa oynayacak bir takım kuracağız. 120 bin nüfuslu bir ilçeyi temsil edeceğiz. Bunu en iyi şekilde yapmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“KAPAKLISPOR’UN CENTİLMEN BİR TAKIM OLMASINI İSTİYORUM”

Çoban konuşmasının sonunda, “Duyduğum kadarıyla takımımızın diğer takımlarla veya hakemlerle tartışmaları varmış. İlk hedefim bunları düzeltmek. Diğer kavgalı olduğumuz ilçelerin kulüp başkanlarını davet edeceğim, gerekirse ben gideceğim. Buraya geldiklerinde hoş geldiniz diyerek bir çiçek takdim etmeyi düşünüyorum. Diğer takımlarla aramızı sıcak tutacağız, dostane ilişkiler kuracağız. Ayrıca şunu söyleyebilirim, Çapkınlar grubu Kapaklıspor’u desteklemesinler. Bana sosyal medyadan bir dünya şey yazdılar. Ben artık tribünde öyle bir taraftar istemiyorum. Çocuklarımızın aileleri var ve takım galip yine de küfür ediliyor. Bunlar artık olmayacak. Ben futbolcularla da konuşacağım ve Kapaklıspor’un centilmen bir takım olmasını istiyorum. Kavga yok, küfür yok, yönetim kurulu başkanlarımız ve hocalarımızla bunu yerine getireceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

“YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAMAYA GELDİM”

Ardından takımın yeni teknik direktörü Vasıf Aksaka açıklamalarda bulundu. Anlaşmanın hayırlı olmasını temenni eden Aksaka, “Kapaklı’da yarım bıraktığımız bir işimiz vardı onu tamamlamaya geldim. Çünkü 5 ayımı verdim ve takımı ligin ikincisi ile 11 puan arasında fark olarak bıraktım. 2-3 tane takviye ile şuan bu takım bal liginde olabilirdi. Biz kişilerin üzerinde durmayacağız. Ben hırslı bir insanım, kaybetmeye tahammülüm yok. Eğer hedef varsa bende varım.” dedi.

“FUTBOLCULAR BENİM TAKIMIMDA OYNAMAK İSTİYOR”

Son olarak transferlerle ilgili bir çalışma başlattığını söyleyen Aksaka, “Ben 23 yıldır profesyonelce bu işin içerisindeyim. Benimle çalışmak isteyen oyuncu arkadaşlar var. Futbolcular gelişimi açısından benimle yarı fiyata oynamak istiyor. Ben antrenmanları sıkı tutan biriyim. Gelişime açığım, burası bir kurumdur ve o kurum benim için esas olandır. O yüzden Ahmet, Mehmet dinlemeden hak edeni oynatırım. Bu böyledir, böyle olacak. Önce aile ortamı oluşturmak gerek. Bugün 40 – 50 bin liradan aşağı oynamayan kaliteli oyuncular benimle yarı fiyata oynayacaklar.” ifadelerini kullandı. Aksaka’nın ardından söz alan Yardımcı Teknik Direktör Hüseyin Karaca ve Kaleci Antrenörü Kadri Akbalık da anlaşmanın hayırlı olmasını temenni etti. Ardından bir hatıra fotoğrafı çektirilerek yeni teknik heyetle birlikte Kapaklı Şehir Stadı gezildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510