İnan: Şampiyonluk hedefiyle yola çıktık

Tekirdağ 1. Amatör Ligi C Grubu’nda mücadele eden Kızılpınarspor Teknik Direktörü İsmail İnan, Bakış Gazetesi bünyesinde bulunan ve sosyal medya üzerinde canlı yayınlanan Spor’a Bakış programının konuğu oldu. İnan, takımın genel durumu ve lige yönelik birçok konuda açıklamalarda bulundu

İnan: Şampiyonluk hedefiyle yola çıktık

Çerkezköy Bakış - Programda ilk olarak kendisini tanıtan Kızılpınarspor Teknik Direktörü İsmail İnan, “1991 Çerkezköy doğumluyum. 2 senedir evliyim. Futbola 2003 yılında başladım. Bölgemizin takımlarında ve Balıkesir’de 14 yıla yakın futbol oynadım. Ardından antrenörlüğe başladım. Geçtiğimiz sene Çerkezköy Doğanspor’un altyapı takımlarını yönettim. Bu sene de Kızılpınarspor ile yoluma devam ediyorum.” dedi.

“3 PUAN BİZİM İÇİN GÜZEL OLDU”

Kızılpınarspor Teknik Direktörü İsmail İnan, 1. Amatör Ligi C Grubu 8. hafta karşılaşmasında karşı karşıya geldikleri ve 3-0 kazandıkları Kapaklı Kartalspor maçıyla ilgili olarak ise, “Riskli haftalardayız. Kartalspor bizim takipçimizdi. Aradaki puan farkını açmak için mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Devre arasından önceki haftada oynadığımız maçta as futbolcularımız olan stoperimiz ve forvetimiz kırmızı kart görmüştü. Onlardan yoksun çıktığımız maçta arkadaşlarımızın özverisiyle haftayı galibiyetle kapadık. 3 puan bizim için güzel oldu. Mutluyuz. Yakın rakiplerimizden birini elemiş olduk.” açıklamalarını yaptı.

“TEK BİR SAHA VAR VE SAHADA SÜREKLİ BİR YOĞUNLUK VAR”

Çerkezköy’de tek stadın olmasından dolayı antrenman saatlerinde sıkıntı yaşadıklarını da ifade eden İnan konuyla ilgili “Kızılpınarspor, Çerkezgücüspor, Çerkezköy 1923 Gençlikspor, kadınlar ligi, veteranlar var. Tek bir saha var ve sahada sürekli bir yoğunluk var. İdman saatleri sıkıntı. Bir an önce inşallah bu konu çözüme kavuşur. Kulüplerin de bu konuda uzlaşması gerekiyor.” dedi.

“İLK SENEMDE ÖZEL BİR ŞAMPİYONLUK OLDU”

Geçtiğimiz sezon Çerkezköy Doğanspor U17 takımı ile yaşadığı şampiyonluğu ve altyapılarla ilgili olarak da konuşan İnan, “Çerkezköy Doğanspor U17 takımı yaşadığım şampiyonluk ilk senemde özel bir şampiyonluk oldu. Oyuncu grubumla bir bağ oluştu aramızda. Tek tek oyuncuları arayıp, bulup güzel bir takım kurduk. Geçmişte benim büyüklerimin de başkanlık yaptığı kulüpte, Doğanspor tarihinde ilk defa altyapılarda şampiyon olmak güzeldi. Bende yeri hep ayrı olacak. Kızılpınarspor’da da altyapılarda mücadele edeceğimiz lig kategorileri henüz başlamadı. Fakat oyuncu seçme çalışmalarına başladık.” dedi.

“ŞAMPİYONLUK HEDEFİYLE YOLA ÇIKTIK”

Şampiyonluğun ardından Kızılpınarspor’a geliş süreciyle ilgili olarak ise, “Yaz aylarında hocalar ile kulüplerin görüşmeleri olur. O süreçte 1911 takımı ve Çerkezköy Doğanspor takımlarının birleşme süreci vardı. Görüşmelerimiz neticesinde bazı görevlerde olamayacağımı hissettim. Bu süreçte de Kızılpınarspor ve birkaç kulüple görüştüm. Şampiyonluk hedefi olan Kızılpınarspor ile de yola çıktık. Başkanımız Birol Öztürk ile Kızılpınarspor bu sene 1. Amatörde fakat şampiyon olup Süper Amatör’e çıkarsak neler yapabilir konularında görüştük. Sağ olsun kendisi antrenman, malzeme, idmana geliş-gidiş, futbolcu konularında geri çevirmedi. Birlikteliğin güzel olacağını düşünüp yola çıktık. Şampiyonluk hedefiyle yola çıktık, güzel de gidiyoruz, inşallah sonunu da getireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

“ÖZELLİKLE GENÇLERLE YOLA ÇIKMAK İSTEDİM”

Kızılpınarspor Teknik Direktörü İsmail İnan kadro yapısı ile ilgili olarak “Göreve gelirken başkanımızla ve yöneticilerle bir araya geldiğimizde kendilerine liste sundum. 3-4 tane tecrübeli futbolcu vardı diğerleri gençti. Özellikle gençlerle yola çıkmak istedim. Gençler artık bir yerden sonra bayrağı devralmaları gerekiyor. Takımın büyükleri idmanlarda, saha içi ve dışında yardımcı oluyorlar.

Gençler de sahanın içinde abilerinin 2 katı kadar efor sarf ediyorlar. Yola böyle çıktık.” açıklamalarında bulundu.

“SARF ETTİĞİMİZ EMEKTEN VE EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALAMAMAYI VURGULADIM”

Ligin 6. haftasında oynanan ve Kızılpınarspor’un 6-0 üstünlüğü devam ederken 27. dakikada yarıda kalan Kızılpınarspor- Çerkezköy 1923 Gençlikspor maçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan İnan, “ O gün gösterdiğim tepki 1923 kulübünün yönetimi ve kişilerle ilgili değildi. Ben ortaya koyulan emekten bahsettim. Maddiyat söz konusu, futbolcuların Pazar günü işinden, gücünden, ailesinden feragat ederek maça gelmesi söz konusu, futbolcuların aldıkları paralar belli. Ortada bir emek var. Maçta karşı takımın hocası kenardan futbolcularına ‘Kendinizi yere bırakın, maçı tamamlamayın.’ demeye başladı. Rakip maça eksik başlamıştı. 27 .dakikada da maç yarıda kaldı. Sezon başında bir kadro oluşturulur ve öyle sezona başlanır. Ben sarf ettiğimiz emekten ve emeğimizin karşılığını alamamayı vurguladım. Kızdığım konu buydu. Kulüp ve kulüp yöneticileriyle sorunum yok.” dedi.

banner287
8 HAFTALIK DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

Ligin ilk 8 haftalık dönemini değerlendiren İnan, “Yolun başına çıkarken şampiyon olarak çıktık ve kadromuzu da buna göre kurduk. Yönetim, hoca ve takım olarak iyi bir ortam oluşturduk. Fikstür kısmen güzeldi. Galibiyet ile başladık. Ahimehmet maçı bizim açımızdan eşit gidiyordu tartışmalı bir pozisyon sonucu mağlup döndük. Çerkezgücü maçında ise takımda bir rehavet ortamı oluştu. Çerkezgücü bizden daha istekli idi. Kırmızı kartlarımızın olması maçı etkiledi ve yenildik. Çerkezgücü takımını da tebrik ediyorum galibiyetlerinden dolayı.” dedi.

“GÜZEL GÜNLER YAKINDA”

Play off sistemi ile ilgili olarak ise İnan, “Liglerde şampiyonluğa kurulan kadrolar her zaman farklı olur. Liderleri direk çıkarıp 2. takımlar play off oynayabilirdi. A ve B gruplarından gelebilecek takımları takip etmeye çalışıyorum. Biz bu grubu tamamlayıp, play off’tan alnımızın akıyla çıkacağımızı düşünüyorum. Bizim için güzel günler yakında.” açıklamalarını yaptı

“ÇOK CİDDİ BİR DEPLASMAN OLURDU”

Kızılpınar’ın bir sahaya sahip olması durumunda çok ciddi bir deplasman konummuna geleceğini belirten İnan, “Kızılpınar’da eğer bir stat olsa orası çok ciddi bir deplasman olurdu. Çocukların futbol oynama merakı var. Genç nüfus fazla. Taraftar baskısıyla çok büyük işler olurdu. Kızılpınar önceki senelerde liglerden uzaklaşmıştı, bu sene gelen galibiyetlerle de biraz hareketlendirdik. Galibiyetlerde mağlubiyetlerde arıyorlar soruyorlar. Kızılpınar ismini tekrar canlandırdığımızı düşünüyorum. Şu an A takımda, ilerleyen süreçte genç takımlarda da bunu sürdürmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

“İLK İKİ TAKIMI BELİRLEYECEKTİR”

Ligdeki iki haftanın önemime değinen İnan, “Ahimehmet karşılaşmasını kırılma maçı olarak değerlendiriyoruz. Çerkezgücü ve bizim Ahimehmet ile oynayacağımız karşılaşma ilk iki takımı belirleyecektir bence. Sıkı bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılacağız.” ifadelerini kullandı.

“BİR BİRLİKTELİK YAKALANABİLİR”

Amatör’e destek konusuna da değinen İnan, “Klişe bir hal aldı. Sanayi kentiyiz, şu fabrika bu kadar destek verse diye. Ergene’den örnek vermek gerekirse sanayicisiyle başkanıyla bir birliktelik sağlandı. Şu anda Ergene, iki yıldır iyi durumda. Gönül isterdi ki bizde de bir takım olsun. Sanayicilerden hep biraz destek diyoruz. Ben futbolcuyken de bu durum böyleydi, yıllar geçti hala aynı durumda. Belediye de geçen sene özellikle elinden geleni yaptı. Ama burada biraz daha kaymakam, belediye, sanayi güzel bir birliktelik yakalanabilir. Ellerinden geldiğince zaten destekliyorlardır. Fabrikalardan bir Kapaklı şu an yararlanabildi. Önceden belediye başkanlarına spor kulübü başkanlığı verilebiliyordu. Şimdi bu görev alındı. Kalsa belki daha farklı da olabilirdi. Spor kulübü bazılarında güven kaybına da yol açıyor. Bazen şunu duyuyoruz ‘X takımına geçen sene verdik de ne yaptı? Bu paranın doğru yere gideceğini nereden bilelim?’ böyle sorularla da karşılaşıyoruz. 1. Amatör maçları oynanıyor; 2. Amatör başlayacak; Süper Amatör ve Bölgesel Amatör Lig devam ediyor. Biraz daha bizim içimizde yer alırsalar, karşılaşmaları izlemeye gelirseler bu birliktelik sağlanırsa bir güven ortamı oluşacaktır. Gönül rahatlığıyla bu yardımı yapacaklardır diye düşünüyorum. Burada kulüplere de iş düşüyor. Buradan güzel bir heyet oluşturulup derdimizi anlatabiliriz. Mesela Kızılpınarspor tek başına gidip karşılığını alamıyorsa başka şekilde hareket edebiliriz.” diye konuştu.

“KIZILPINAR GÜZEL BİRLİKTELİK İLE YOLA ÇIKTIK”

Hedefe ulaşmak istediklerini belirten İnan, “Kızılpınarla güzel birliktelik ile yola çıktık ve böyle devam ediyoruz. İlk haftayı üç puanla tamamladık moralimiz yerinde. Önümüzdeki iki haftayı da üçer puanla kapatıp hedeflediğimiz yere gitmek istiyoruz. Ligi tamamlayıp Play Off’ta bizi destekleyenlere şampiyonluğu armağan edeceğiz.” dedi.

“BASKILARA MARUZ KALDIM DİYEBİLİRİM”

Futbol okulu açması konusunda kendisine büyük bir baskı yapıldığını belirten İnan, “Göztepe futbol okulunu buraya getirirken baskılara maruz kaldım diyebilirim. Çok talep oldu bu konuda, baskılara boyun eğemedik. Uzun süre görüşmelerimiz oldu. Göztepe görüştüğüm kulüpler arasında en idealiydi benim için. Kayıtlarımız da başladı. Hoca arkadaşlarımızla birlikte güzel bir yola çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

SÜPER AMATÖR’E DEĞİNDİ

Süper Amatör’e de değinen İnan, “Bizim ligimize göre biraz daha meşakkatli ve uzun bir lig. Onlar tek liderlik için savaşıyor. Bunun için iddialı takımlar var. Lige başlarken Marmara Ereğlisi’ni biraz farklı görüyordum. Kapaklıspor, hareketli geçirdi. Şu anda iyi bir ivme yakaladılar. Altta da işler kızışmış durumda. Site biraz yanıltıcı skorlar aldı. Çok kaliteli bir ekibe sahipler. Özellikle Marmara Ereğlisi’nde güzel bir performans sergilediler. Kısa sürede toparlanıp kafa bölgede yerini alacaktır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Boz
Metin Boz - 3 ay Önce

İsmail hocamı yakından takip ediyorum inşAllah çok farklı yerlerde görmeye başlayacağız takipteyiz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306