Kadın güreşçiler madalyayla döndü

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen 14-15 Yaş Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) güreşçileri şampiyonadan madalyayla döndü.

Çerkezköy Bakış
Kadın güreşçiler madalyayla döndü


Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) güreşçilerinden Kader Tekin 76 kilogram ve Medine Kübra Keskin 58 kilogramda ikinci olarak gümüş madalya, Esma Akkaya ise 50 kilogramda üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
 

“MİLLİ TAKIMA KATILMA FIRSATI BULABİLİRLER”

banner287
Milli Takım Minik Kızlar Teknik Sorumlusu ve Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Fatih Kobal yaptığı açıklamada, "Güreşçi kızlarımızı tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler ve onlarca sporcunun mücadele ettiği şampiyonadan madalyayla döndüler. Kızlarımızı bundan sonra kampa alacağız. Hazırlık çalışmalarında elde edecekleri başarı durumlarına göre Milli Takıma katılma fırsatı bulabilirler. Milli formayı hak ettikleri takdirde ülkemizi Macaristan'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda temsil edebilecekler." dedi.
 

TEBRİK ETTİ

Öte yandan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada güreşçileri tebrik ederken, "Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübümüzün başarılı kadın güreşçileri Kader Tekin, Medine Kübra Keskin ve Esma Akkaya'yı, 14-15 Yaş Bayanlar Türkiye Şampiyonasında elde ettikleri başarılarından ötürü kutluyorum. Sporcularımıza başarılarının devamını diliyor, değerli antrenörlerine de emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." sözlerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 18:44

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510