Korkmaz: İddialarını ispatlamazlarsa namerttirler

Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, hafta sonu Çerkezköy’de oynanan Çerkezköyspor-Edirne Gençlikspor maçının ardından bir sosyal paylaşım sitesinde kendisine yönelik sert ifadeler kullanan Edirne Gençlikspor Kulübü Başkanı Hakan Sedefçi’ye aynı sertlikte cevap verdi. Başkan Korkmaz, maçtan haftalar öncesinde Hakan Sedefçi’nin araya aracılar koyarak teşvik pirimi girişiminde bulunduğunu söyleyerek “Ancak bizler bu teklifini elimizin tersi ile geri çevirdiğimizden çifkefleşti. Çerkezköyspor hiçbir zaman bu gibi olaylar içinde olmadı, olamayacaktır’’ dedi. Korkmaz, maçtan önce sahaya 10 tanker su döktüler eleştirisine ise “Bu iddialarını ispatlasınlar istifa edeceğim, ama ispatlayamazlarsa namerttirler.’’ Şeklinde yanıt verdi.

Korkmaz: İddialarını ispatlamazlarsa namerttirler
ÇerkezköyBakış - Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz hafta sonu oynanan Çerkezköyspor-Edirne Gençlikspor maçını değerlendirdi.
EDİRNE GENÇLİK MAÇINI DEĞERLENDİRDİ
Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz kulüp binasında dün saat 11.00’da basın toplantısı düzenledi. Kulüp Müdürü Ergün Uncuoğullarından’ın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Korkmaz, 18.haftada oynanan Edirne Gençlikspor karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
“OYUNCULARIMIZ GURUR VERİCİ BİR MÜCADELE SERGİLEDİLER’’
Edirne Gençlikspor karşısında önemli bir karşılaşmaya çıktıklarını belirten Başkan Korkmaz, “Karşımızda yaklaşık 2,5 milyon TL’lik şampiyonluğa oynayan bir takım vardı. Bizim bütçemiz nereyse onların 5’te biriydi. Buna bakarak sahada verilen mücadele gurur vericiydi. Edirne Gençlik maçına iyi hazırlanmıştık. Çünkü bu maçın benim için önemi çok fazlaydı. İlk maçın rövanşını almak istiyorduk, futbolcularımızda bunun bilincindeydi. Çok güzel atmosferde ancak oldukça kötü bir zeminde maç oynadık.  Futbolcularımız ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Sonuç itibariyle Edirne Gençlikspor’u iki puan kayıpla göndermiş olduk. Önemli pozisyonlar oldu ve bunlardan biri golle sonuçlansaydı eli boş gönderecektik” dedi.
“DEPLASMANDA YAPTIKLARI ÇİRKEFLİĞİ BURADA DA UYGULADILAR’’
Maç öncesinde gergin anlar yaşandığını kaydeden Ahmet Korkmaz, “Maçtan önceki hafta içinde kendi emniyetimize, Edirne emniyeti ve Edirne Gençlikspor Kulübü ile yazışmalarda bulunduk. Misafir taraftar tribünün kapasitesinin 60 kişi olduğunu, bundan fazlasını alamayacağımızı söyledik. Kendi emniyet müdürlüğümüz bizleri dikkate almadı. Edirne Gençlikspor kulübü ise vurdumduymaz davrandı. Yaklaşık 150 taraftar sahamıza giriş yaptı. Otobüsten iner inmez kendi taraftarımızın bulunduğu bölümü taş, su şişeleri ve cam parçaları yağmuruna tuttular. Edirne’de yapılan çirkefliği burada da yapmak istediler. Duyarlı taraftarımız gereğini yaptı ve onları susturmasını bildiler” diye konuştu.
“İDDİALARI KANITLAMAZLARSA NAMERTTİRLER’’
Edirne Gençlikspor Kulübü Başkanı Hakan Sedefçi’nin taraftarlarına destek vererek protokol tribünün terk ettiğini ifade eden Korkmaz, şöyle devam etti: “Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’den yaşanan olaylar için özür diliyoruz. Ancak buna rağmen oğlu Hakan Sedefçi, kendisini de alarak protokol tribününü terk etti. Bu durum maçı daha da gergin bir hale taşıdı. İlk maçta yöneticileri sahaya girip futbolculara yumruk atma derecesine kadar küstahlaşmışlardı. Yönetim müdahale etmemişti. Bizim müdahaleden sonra hiçbir taraftarımız ne sahaya ne de taraftarlara yabancı madde atmadı. Hakan Sedefçi, şahsıma yönelik ağır ithamlarda bulundu. Sahaya 10 tanker su döktüğümüzü iddia etmiş. Biz sahanın bozulmaması için sahada 15 gündür idman yapmadık. Yeri geliyor tesiste içme suyu bulmakta zorlanıyoruz ki o kadar zor şartlarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kaldı ki 10 tanker su alacak paramız da yok. Oynayacağımız sahaya da bu şekilde tuzak kurulması kesinlikle söz konusu olmadığı gibi gülünç bir durumdur. Eğer bunu ispatlamazlarsa namerttirler. Eğer ispatlasınlar aynı saat itibariyle istifa edeceğim” açıklamasında bulundu.
“PROVOKATÖR OLSAM KENDİSİ DAHİL KİMSE SAĞ ÇIKAMAZDI’’
Hakan Sedefçi’nin kendisine yönelik kullandığı ‘provakatör’ ifadesine sert yanıt veren Başkan Korkmaz “Terbiyesiz bir açıklama olmuş. Tribünleri tahrik etmiş olsam, kendileri dahil hiçbir taraftar o tribünden sağ çıkamazdı. Babası Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye olan saygımızdan bazı şeyler gelişmedi.
Eline vurduğumu iddia etmiş, ben bugüne kadar kimsenin eline vurmadım; vursam başka yerine vururdum. 3 yıldır bu görevdeyim. Her gelen takımı çiçekle ağırladık, yenilsek de başımızın üstünde gönderdik. Bu açıklamalar kendisine hiç yakışmamış” şeklinde konuştu.
banner287
“BİZE TEŞVİK GİRİŞİMİNDE BULUNDU’’
Edirne Gençlikspor Başkanı Hakan Sedefçi’nin kendileriyle maçtan önce görüşmek isteyerek maçla ilgili olarak yardım istediğini söyleyen Ahmet Korkmaz şöyle devam etti; “Hakan Sedefçi’nin kendini küçük düşürerek yalan söylemesinin tek sebebi, haftalar önce çeşitli kişilerle bizimle görüşmek istemesi ve maçla ilgili yardım istemesidir. Teklifine elimizin tersiyle cevap vermemizden bu kadar kızıp çirkefleşti. Bahaneler üreteceğine Edirne halkı karşısına çıkarak harcadığı 2,5 trilyonun hesabını versin. Takımı yönetmeyi bırakıp her mağlubiyet sonrası sudan bahaneler üreterek kendini savundu. Özellikle hakemlere veryansın etmesi, kaybettiği puanları hakemlere yüklemesi acizliğinin bir göstergesidir”
“ACİZ BİR YÖNETİM SERGİLİYORLAR’’
Edirne Gençlikspor takımının silinen 3 puanına da değinen Ahmet Korkmaz, “Ne kadar da bazı mercileri devreye soksalar, federasyonu mail yağmuruna da tutsalar bu kararın değişmeyeceğine eminiz. Aksi bir kararda da itirazımızı ve tepkimizi ortaya koyacağız. Tedbirli bir oyuncuyu bile bile oynattılar ve 3 puanları silindi. Bunu da hak ettiler, bu da yönetimin acizliğidir.
“ÇİRKİN İŞLERİN İÇERİSİNDE YER ALMAYACAĞIZ’’
 ‘Maçtan önce Hakan Sedefçi yanıma gelerek maçtan galibiyet ya da beraberlikle ayrılmamız için Tekirdağspor’un bizlere bedel gönderdiğini söylemesi üzerine sinirlendim, gerginlik de buradan başladı.’ Diyen Ahmet Korkmaz şöyle devam etti: “Konu hakkında kendisini gerekli şekilde tersledim. Hiçbir maçta bu kulüp bu yollara kesinlikle gitmemiştir. Teşvike ve paralarına ihtiyacımız yoktur. Benim takımın, yönetimim ve teknik ekibimde bu karaktersizlikte insanlar yer almaz. İddiamız olsa da olmasa da aslanlar gibi mücadele edeceğiz. Her maça 3 puan düşüncesiyle çıkacağız. Bunun örneğini de şampiyonluğa oynayan takımlar oynayacağım maçlara bakılarak görülebilir.’’
“ÇAMUR AT İZİ KALSIN KAMPANYASI BAŞLATTILAR’’
Çerkezköyspor takımının köklü bir tarihinin olduğunu vurgulayan Başkan Korkmaz “
Kendilerini bizlere karıştırmasınlar. Bu tür yollara başvurarak menfaat edecek kadar aciz değiliz. İddialarını ispatlamak zorundadırlar. Çamur at izi kalsın kampanyası başlattılar. Kendi sahaları bizden çok farklı değil. Kendileri de çamur sahada oynadılar. Onlar nasıl oynadıysa bizde oynadık. Bu iş parayla olmaz. Bu iş gönül, sevda ve yürek işidir. İşte ortaya 2,5 trilyonluk bir takım ve biz; herkes mücadeleyi gördü. Parayla oluyorsa bize 5 atmaları gerekirdi.” Diye konuştu.
“FARKIMIZ KARAKTERİMİZ VE GURURUMUZDUR’’
Paraları olmasa dahi yürekleri olduğunu ve futbolcuların terlerinin son damlasına kadar savaşacaklarını kaydeden Korkmaz, “Takımlarında oyuncuların parasını bir gün geciktirsen çıkıp oynamayacak oyuncular var. Arkamızda belediye, sanayici ve hiçbir güç yok. Biz bize her zaman yeteriz. Farkımız, karakterimiz ve gururumuzdur. Hiçbir takım fark etmez, kim şampiyon olursa saygı duyarız. Geriye kalan 7 haftada toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp ligi tamamlayacağız. Finalimizi de oynayarak sezonu tamamlayacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510