“Necmettin Çınar zamanındaki yetki belgeni göster”

1911 Çerkezköy Doğanspor’da tartışmalar devam ediyor. Sabri Asbaş’ın açıklamarına cevap veren Uğur Erem’e, Sabri Asbaş’tan bir cevap daha geldi. Asbaş, Burada para çekme yetkisi var mı? Gösterin. 14 Mayıs’ta kongre yaptık karar defterine geçirmedin. Necmettin Çınar zamanındaki yetki belgeni göster. 20 Mayıs’ta hiç haberi olmadan kulüp başkanı yaptın, kulüp üyeliğin de yok. Para çekme yetki belgen de yok.” dedi. Asbaş ayrıca Erem’in kulüpte 1 sene dahi dayanamadığını kendisinin 24 senedir bu işin içerisinde olduğunu belirtti.

“Necmettin Çınar zamanındaki yetki belgeni göster”

Çerkezköy Bakış - Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden 1911 Çerkezköy Doğanspor’da tartışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sabri Asbaş’ın açıklamalarına Uğur Erem’den de karşılık gelmişti. Erem’in açıklamalarına Asbaş yanıt verdi.

“HAZIR PARAYLA 1 SENE DAYANAMADI”

Erem’in kulüp başkanı olarak 1 sene dayanamadığını ifade eden Asbaş,  “Uğur Erem’in açıklamalarını talihsiz olarak okudum ve kendisini esefle kınıyorum. ‘Böyle kulüp yönetilmez’ demiş. Böyle yönetilmez de nasıl yönetilir? Geçen sene maddi imkan olduğu halde, hazır parayla 1 sene dayanamadı. Atkı sattık, kapı kapı gezdik diyor. Onları geçecek. Paranın nereden geldiğinin kayıtları var. Kişiliğimle, şahsımla Sabri Asbaş’ın kim olduğunu sormuş. Girer sitelere sorar, şahıslara gider sorar, Çerkezköy camiasına sorar. Ben kendimi hiçbir zaman ön plana çıkartmadım, çıkartmam. Benim şahsiyetim, kişiliğim belli. Sen, geçen sene Uğur Erem, kulüp başkanı olarak kaç para harcadın? Bu kulübün üyesi olan herkes, gelip bu kulüpten hesap sorar.” dedi.

“SENİN PARA ÇEKME YETKİN VAR MIDIR? YOK MUDUR?”

Eleştirilerine devam eden Asbaş, “Kimsenin babasının çiftliği değildir’ demiş. Ben burada para harcayacağım arkadaşlarımla beraber. Sen kalkıp böyle bir şey diyeceksin. 07.05.2018’de alınan karar gereği olağan kongre yaptık. Sabri Asbaş’ın başkanlığında. Çoğunluk sağlanamamış, 14 Mayıs’ta Divan başkanına liste sundum. Önerge verdim. ‘Kulübün renginin değişimi’ neden? Çok zor koşullarda, Çerkezköy’de top koşturmuş abilerimizin hatırına yaptık. Yönetimi 20 asil, 20 yedeğe çıkarttık. 15 kişi maddi destek verir, diğerleri kulübün işlerine koşturur dedik. ‘Oy birliği ile Sabri Asbaş’ın listesi kabul edilmiştir’. Bu kongre tutanakları karar defterinde nerede? Neden 20.05.2018’e geçmiş. Ben kendim Akçay’dayken Necmettin Çınar arkadaşımı aradım ‘Ben yurtdışındayım abi, haberim yok’ dedi. Oldu bittiye getirdiler. Uğur Erem’in 11.07.2017 bankadan para çekmeye tek yetkili. Bu tarihte kongre kararı alınmış. Beni kale almadınız. 20 Mayıs’ta kongre kararı alınmış, senin adını göremedim listede. Peki, 20 Mayıs dahi olsa senin para çekme yetkin var mıdır? Yok mudur? 14.05.2018’de yapılan tutanaklar neden karar defterinde yok?” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DA KASASI BOŞ OLDUĞU İÇİN ÖDEME YAPAMADI”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın kendisine ‘kulüpleri birleştir’ dediğini ifade eden Asbaş, “Doğanspor’da kardeşim kulüp başkanıydı. Orada bizim başkanlıkla işimiz yok. Çerkezköy’ün iki tane köklü kulübü var.  Biz doğanspor’u lige başlaması için katkı payını yatırdık. Neden? O anda bize 1-2 kulüpten teklif geldi. Biz para peşinde değiliz. Birleşme kararı alınmış iki yerde de kulüp olmaz dedik. Bari bize bir iki tane futbolcu alırlar dedik. Belediye Başkanına gittik, ‘iki yerde de takım olmaz’ dedi. ‘Bu şekilde destek vermem’ dedi. O gün kimlerin yanında söyledi isimleri de vereyim. Sabri Asbaş, Aktaş Güler, Kazım Asbaş, Ender Esen,  Yusuf Kılıç, İlhan Tural, Bahadır Atasever. Bu arkadaşlarımız da yanımızdaydı. ‘Tamam başkan, bu tarih itibariyle Doğanspor olarak maçlara çıkmıyoruz’ dedik. Birleşmede Vahap Akay, bizzat beni çağırdı ‘Abi sen büyüksün, bu kulüpleri birleştir. Birleştirmezssen ben 1911’i kapatıyorum’ dedi. ‘Yazık günah değil mi başkan, 4 yıl emek verilmiş neden kapatıyorsunuz?’ dedim. ‘O zaman birleşin her türlü desteği ben vereceğim’ dedi. Veremedi. Kriz var, belediyede para yok. 2017 yılında asfaltlamadan, A şirketten, B şirketten bağışlar yapılmış. Sayın Belediye Başkanımızın da kasası boş olduğu için ödeme yapamadı. Bu iş bağışlarla olur. Belediye’nin kendi kasasından meclis kararıyla para verme yetkisi de var. Ben ona örnekler sundum. Ali Ertem zamanında, Kapaklı Belediyesi’nden örnekler getirdim ‘Suç işlemiş’ dedi. 150’şer bin TL para vermiş bu sene İrfan Mandalı. HYSOUNG isimli fabrikadan sponsorluk almış. Biz böyle bir şey yapamadık. Kamp yok, malzeme parası alamadık. Yemek yok. Dün yemekçi bana telefon etti ‘Abi yemek parasını halledelim’ dedi. Hallederiz dedik. Biz alnımız açık, dik gezmeye alışmışız.” şeklinde konuştu.

“ABİ, KARDEŞ BİRLEŞİN BU KULÜBÜ BENDEN KURTARIN”

Her üyenin kulüpten hesap sorabileceğini belirten Asbaş, “Yetkisi 14.05.2018 itibariyle yetkisi bitmiştir. Kendisi bana bir kafede, başkan da geçiyordu çağırdık. ‘Abi, kardeş birleşin bu kulübü benden kurtarın’ dedi. Kendisine telefon açtım. Benim telefonumu meşgule aldı. O soracak, ben cevap verecektim. Ben soracaktım, o cevap verecekti. Ben belgesiz hiçbir şeyi konuşmam. ‘Necmettin Çınar zamanında çektim diyor’ Üye vasfıyla eleştiriyorum kendisini. Her üye, bu kulüpten hesap sorabilir. Para nereden geldi, nereye gitti herkes hesap sorabilir. 4 yıl bu kulüp desteklendi. Neden bu yıl destek sağlanmadı? Maddi kriz var destek sağlanmadı hepsine eyvallah. Bana başarılarını göstersin demiş. Kaç sene nerede futbol oynamış, kaç sene nerede yöneticilik yapmış. Belediye bünyesinde yapmış. Banlara dair 5 kuruş para harcamış mı? Yönetici cebinden para harcayacak. Biz çok zor koşullarda 5 kuruş para almadan kendi imkanlarımızla kulüp yönettik ve 3. lige çıkmaya ramak kalmıştı. Siz kaç yılında Çerkezköy’e geldiniz? Kaç yıl yöneticilik yaptınız? İstasyonda biz, İstasyon köy maçları yaparken sen neredeydin. Rahmetle anıyorum Mustafa Gören’in bir sarı kamyoneti vardı. Arkasında Çorlu’ya gittiğimiz, zor koşullarda malzemesini temin edip futbol takımı kurduğumuz günlerde kendisi neredeydi. Sabri Abaş olarak 1981 yılında ben tek başına resmi kulüp kurdum. Sayın Mehmet Uz, Kemal Sağar, ben onları futbola yetiştirmek için çalıştım.  Bizim başarı öykümüz meydanda. Çerkezköy’de kimsenin yapmadığını, Sadık Görsor, Adil Akay, Mustafa Zümbül, Mustafa Küçük, Selahattin Turlin, Mesut Pektaş… Herkes takım olarak geliyordu. Ben burada Sabri Asbaş olarak Kaymakamlık kupası onandı Çerkezköy’de haberi var mı? Kaymakamlık kupasına takım hazırladım ben. Lav olacak Doğanspor’u kim yeniden buralara getirdi. 4 yılda Doğanspor’u  Süper Amatör’e kim çıkarttı. Sabri Asbaş, Kazım Asbaş mı çıkarttı, Uğur Erem mi çıkarttı. Biz zor koşullarda mahalle maçları yapıyorduk. Kimsede malzeme yokken biz temin ediyorduk. Benim başarı öykümü eleştirmeye kimsenin, hakkı ve haddi yoktur.” dedi.

“BU İŞİN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYORUM”

Uğur Erem’in Necmettin Çınar başkan seçildiği dönemde para çekmeye yetkisi olmadığını belirten Asbaş, “Otobüsün arkasındaki yazıyı da ben yazmadım. Bilmediğim bir şeyi konuşmam. O yazı da bana göre yanlış. Skorboardda ne yazdığı görevlinin bileceği iş, biz bilmeyiz. Oyuncu değiştirme tabelası arızalı, şarj olmuyor.  Ben kulüp başkanı olmuşum olmamışım önemli değil. Geçen sene ben kendisini tebrik ettim. Başkanın da tebrik etmesi gerekir dedim.  Bana ‘Tebrik dahi etmedi, ben sıkıldım bu işten’ dedi. 1 sene dahi dayanamadı. Ben 24 sene oldu dayanıyorum. Ben sporu seviyorum, her zaman da para harcarım. Yönetici olayım olmayayım. Yeter ki başarı gelsin, ben malzemecilik dahi yaparım. Hazır parayla da hiçbir zaman yöneticilik yapmadım. ‘O paranın akıbetini soruyorum’ diyor. Necmettin Çınar bu soruyu bana sorsa anlarım. Necmettin Çınar’ın 21.05 2018’e kadar gitmiş. 12.07.2018’e tekrar karar alınmış.  Burada para çekme yetkisi var mı? Gösterin. 14 Mayıs’ta kongre yaptık karar defterine geçirmedin. Necmettin Çınar zamanındaki yetki belgeni göster. 20 Mayıs’ta hiç haberi olmadan kulüp başkanı yaptın, kulüp üyeliğin de yok. Para çekme yetki belgen de yok. Bu tarihten sonra para çekme yetkin de yok. Neden Uğur Erem para çekiyor? Yakup Cin’e gönderilen paralar var. Yakup’a soruyorum benim haberim yok diyor. Sen bana buralara borç var diyebilirdin. Sana verilen yetki bitmiş. Uğur Erem olarak para çekme yetkin yok. Onu anlatmaya çalışıyorum. 150 bin büyükşehirden para gelecek dedi hiçbiri yok. Belediye başkanımız sayın Vahap Akay, ‘Başlayın ben arkanızdayım’ dedi. Vahap Akay sorumlu derken bunu kimse siyasi anlamasın. Ben Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Süleyman Kozuva’yı kimse çağırmadı maça. İlhan arkadaşımız Vahap Akay’ı çağırdı. Bunu siyasi malzeme kimse yapmasın. Halk Eğitim Merkezi’nin yerinin futbol sahası olduğunu biliyor mu sayın hocam. Nerede istiyorsa gelsin yüz yüze tartışalım. Gel buraya beraber tartışalım. Bu işin yanlış olduğunu söylüyorum.” dedi.

“ADASPOR MAÇINA TAMAMEN MAĞLUBİYET İÇİN ÇIKMIŞ”

Adaspor karşılaşmasında Teknik Direktör Kaya Tevfik Saygılı’nın yaptığı kadronun yanlış olduğunu belirten Asbaş,  “8 maç için 20 bin TL para verdik. Kaya Tevfik Saygılı, ‘benim prensibim var para almadan imza atmam’ dedi. Bir galibiyet, bit beraberlik, üç mağlubiyeti var.  Adaspor maçında futbolcularla vedalaşıyor, malzemesini toplayıp gidiyor. Hiçbir yöneticinin haberi yok. Adaspor maçı için esame listesini yırtın atın dedim. Orta saha ağırlıklı bir takım yapmış. Forvet arkası ve forvet tribünde, bize gol lazım. Hocaya telefon ettim ‘Yaptığınız takım yanlış’ dedim. ‘Ben bu maçı alacağım’ dedi. ‘Alamazsın’ dedim. Konuşmamız bu kadar. Adaspor maçına tamamen mağlubiyet için çıkmış.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510