Şampiyon sporculara maaş bağlanacak

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde alınan karara göre Süleymanpaşa’da yaşayan ve Avrupa ile Dünya şampiyonalarında derece kazanan sporculara aylık 2 bin TL ödül verilecek.

Çerkezköy Bakış
Şampiyon sporculara maaş bağlanacak

Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa Belediye Meclis toplantısında önerge ile gündeme getirilen, Süleymanpaşa’da yaşayan ve Dünya ile Avrupa şampiyonalarında dereceye giren sporculara aylık 2 bin TL ödül verilmesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

ULUSLARARASI MADALYA KAZANAN İKİ SPORCU VAR


Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu olan ve branşlarında milli takımlara seçilen Judo sporcusu Muhammet Mustafa Koç geçtiğimiz yıl Dünya üçüncüsü, Taekwondo sporcusu Sude Bulut ise bu yıl Avrupa üçüncüsü olarak ilçenin gururu olmuştu.

banner287
ŞAMPİYON SPORCULARIN SAYISININ ARTMASI İÇİN AYLIK 2 BİN TL DESTEK VERİLECEK


Koç ve Bulut gibi uluslararası başarılara imza atan sporcuların spor hayatlarına odaklanabilmeleri ve yeni başarılar kazanmaları, aynı zamanda yurtdışında başarı kazanacak sporcu sayısının artması için desteklenmesini öngören karar ile Süleymanpaşa sınırları içinde yaşayan madalyalı sporculara her ay 2 bin TL destek verilecek.

 “ÇOCUK, SANATÇI VE SPORCU DOSTU BİR BELEDİYEYİZ”


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Spor gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı yetişebilmeleri, hedef belirleme ve o doğrultuda ilerleme disiplini edinerek sadece sporda değil hayatta da başarılı olabilmeleri için çok önemli bir alan. Belediye olarak spora ve sporcuya verilen desteğin en doğru yatırımlardan biri olduğunu savunuyoruz. Uluslararası başarı elde eden sporcularımızın maddi olarak desteklenmesi konusunu meclis gündemine taşıyan meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Aylık 2 bin TL’lik maddi destek hem başarılı sporcularımızın şehrimizi terk edip başka şehirlere gitmelerini önleyerek memleketlerinde hayatlarını sürdürmelerini sağlayacak hem de spor yapan gençlerimizin branşlarında yükselebilmek için daha fazla motive olmalarının yolunu açarak hedef büyütmelerini temin edecektir. Süleymanpaşa Belediyesi, çocuk dostu, sanatçı dostu, sporcu dostu bir belediye olduğu iddiasındadır. Gerçekleştirdiğimiz bu ve benzeri projelerle bu iddiamızı da somutlaştırıyoruz.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
?
? - 12 ay Önce

Çerkezköy de varmı böyle bir şey? siyasiler bu konuları gündeme getirmeli.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510