Sokağın heyecanına ortak ol

Çerkezköy Belediyesi 1. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenecek olan Streetball Turnuvası başvuruları 1 Ağustos Çarşamba günü başlıyor.

çerkezköy bakış
Sokağın heyecanına ortak ol

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi olarak bu yıl Kültür ve Sanat Festivali’nin ilkini organize edeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “30 Ağustos Perşembe günü başlayacak olan festivalimiz 4 gün sürecek ve 1 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek etkinliklerle son bulacak. Festivalimiz kapsamında gençlerimiz için bir de Streetball Turnuvası (Sokak Basketbolu) düzenleyeceğiz. Toplam 4 kategoride gerçekleşecek olan turnuvada gençlerimiz Büyük Erkekler (1999 Altı Doğumlular), Genç Erkekler (2000-2001 Doğumlular), Yıldız Erkekler (2002-2003 Doğumlular) ve Küçükler (2004- 2005 Doğumlular) kategorilerinde mücadele edecekler” dedi.
 

SON BAŞVURU TARİHİ 17 AĞUSTOS
 

banner287
Streetball Turnuvası’na katılmak isteyenlerin Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’ne başvuruda bulunabileceklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Gençlerimiz 4’er kişilik takımlar kurarak kimlik fotokopileri ile Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’ne kayıt yaptırabilirler. Takımlardan 3’er kişi sahada olacak 1 kişi ise yedek olarak kenarda bekleyecek. 1 Ağustos Çarşamba günü başlayacak olan kayıt işlemleri, 17 Ağustos Cuma günü sona erecek” ifadelerini kullandı. 
 

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
 

 Streetball Turnuvası’nda dereceye giren sporcuların ödüllendirileceğini kaydeden Başkan Akay, “Büyük Erkekler kategorisinde 1.’ye 2000 TL, 2.’ye ise 1000 TL; Genç Erkekler kategorisinde 1.’ye 750 TL, 2.’ye ise 500 TL; Yıldız Erkekler kategorisinde ise 1.’ye 500 TL, 2.’ye de 250 TL verilecek” dedi.
 Çerkezköy’ün son yıllarda spor ve sanat ile anılan bir kent haline geldiğine dikkat çeken Başkan Vahap Akay, “Gençlerimizi böyle etkinliklerde bir araya getirmek ve geleceğin yıldızlarının kentimizden çıkması için her türlü ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Çerkezköy’ümüzü her alanda bir marka haline getirme hedefimize her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306