Süper Lig hakemlere fazla

Süper Amatör Lig hakemlerinin maçlarda gösterdiği performans eleştiri toplamaya devan ediyor.

Süper Lig hakemlere fazla
Süper Amatör Lig’de haftalar ilerledikçe takımlar hakem hatalarına ve çarpıcı kararlara maruz kalmaya başladı. Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçında verilen kartlar ve kararlar kulüp yöneticileri olmak üzere taraftarları da çileden çıkardı.
Süper Amatör Lig hakemlerinin maçlarda gösterdiği performans eleştiri toplamaya devan ediyor.

CESUR DEĞİLLER

Geçtiğimiz hafta sonu Kapaklı Şehir Stadyumunda oynanan Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçına hakem kararları gölge düşürdü. Her iki kulüp lehine çalınmayan düdükler iki takım yöneticileri ve teknik ekibini hayretlere düşürdü.  Hakemlerin özellikler penaltı pozisyonlarında düdüğü ağzına götürüp elini penaltı noktasına götürmesine rağmen düdüğü çalmaya cesaret edememesi dikkatlerden kaçmadı.
OYUNA HAKİM DEĞİLLER
Verdikleri kararlarla maçların sonucuna direkt etki eden hakemlerin maçı gözlemci olarak izleyen Federasyon yetkililerinin notlarının arasında var mı yok mu merak konusu. Sadece verdikleri kararlarla değil oyun içindeki tansiyon yüksekliğine karşı da etkisiz kalan hakemler ne futbolcuları durdurabiliyor ne de cebinden kart çıkartabiliyor. Yaşanan olaylarda bu kadar etkisiz hakemleri maçlarında istemeyen takımların taraftarları maç sonu hakeme yönelik protesto da bulundu.KIRMIZI KARTLARI NEREDE
Hakemlere yönelik bir eleştiride kırmızı kartlarını kullanmamalarından yana. Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçı öncesi aynı statta oynanan Kapaklıspor-Çorluspor 1947 maçında verilmeyen kırmızı kartlık pozisyon da hakemlerin bu konuda eleştiri almalarına neden oluyor. Sitespor-1911 Çerkezköyspor maçının 80. dakikasında 1911’li oyuncu Şafak’a yapılan pozisyonda verilmeyen penaltı ve gösterilmeyen kırmızı kart futbol severleri çileden çıkardı.
SARI KARTLAR NEDEN BU KADAR BASİT
Sadece verilmeyen kırmızı kartlara değil gösterilen basit sarı kartlarda takımların canını sıkıyor. Futbolcular arasında en ufak itişme ve omuz darbesinde oyunu hemen durduran hakemler sarı kartlarını cömertçe kullanabiliyor.KULÜBENİN ETKİSİNDE KALINIR MI ?
Hafta sonu oynanan maçta bir diğer ve inanması zor görüntü ise teknik hocaların tanıdık yan hakemlerle tabiri caizse ‘Ahbap, çavuş ilişkisi’ içinde olmaları. Yan hakeme ismi ile hitap edip kendi kararlarını, maçın yan hakemine zorla yaptıran teknik patronlara ne yan hakemin ne de orta hakemin bir yaptırım yaptırmaması merak uyandırıcı başka konu olarak gündeme geldi.
KÜFÜR SERBEST Mİ OLDU ?
Maç içindeki küfürleşmelere ses çıkarmayan ve üç maymunu oynayan hakemler duyduğu küfürlere bir yaptırım uygulamadı. Sadece maç içerisinde olmayıp kulübeden rakip oyuncuya yapılan hakaret ve küfürleri duyan maçın yöneticilerinin hiçbir yaptırım uygulamamaları Federasyon tarafından nasıl değerlendirilecek merak konusu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 14:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
1911 çerkezköy bakış gazetesi
1911 çerkezköy bakış gazetesi - 5 yıl Önce

kim kime sponsor merak ediyorum. bence gazete olarak isminisi değiştirin. 1911çerkezköy bakış gazetesi olsun. elbette gazete kendi semtinin takımını kayırır biraz ama çerkezköy spor bu semtin takımı değil mi???

ismet paşalı
ismet paşalı - 5 yıl Önce

ayıptır yalan yanyılış haber yapılmam bakış gastesine hiç yakışmıyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510