Tekirdağ 1. Çocuk Oyunları başladı

Ülke çapında unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını yaygınlaştırmak amacıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Tekirdağ Birinci çocuk oyunları, Tekirdağ ili ile birlikte Çerkezköy’de dün başladı. Mendil kapmaca oyunuyla başlanan açılış müsabakasında Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu ile Özel Gülerçin Koleji karşı karşıya geldi.

Tekirdağ 1. Çocuk Oyunları başladı
ÇerkezköyBakış - Ülke çapında çocuk oyunlarını yaygınlaştırmak amacıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen Tekirdağ Birinci çocuk oyunları, Tekirdağ ili ile birlikte Çerkezköy’de dün başladı.
AMAÇ ESKİ OYUNLARI UNUTTURMAMAK
Özel Gülerçin Koleji Spor Salonu’nda açılış müsabakası maçında oyunlarla ilgili bilgi veren Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Tekirdağ İl temsilcisi Gürkan Sarıtaş oyunların Türkiye’de birçok ilde gerçekleştirildiğini belirterek, “Oyunlar Tekirdağ ve Çerkezköy’de ilk kez düzenleniyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında destekleniyor. Projenin en büyük amacı eski çocuk oyunlarının unutulmamasını sağlamak ve öğrencilerle birlikte bu oyunları yeni nesle tanıtabilmektir.” İfadelerini kullandı.
ÇERKEZKÖY’DE 12 OKUL KATILIYOR
Mendil Kapmaca ve sek sek kategorilerinde gerçekleştirilecek olan oyunlar 29 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Oyunlara Çerkezköy, Tekirdağ ve Çorlu’dan Şehit Piyade Er Ercan Ay İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, İnönü İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu, İnci Narin Yerlici İlkokulu, 75. Yıl Ortaokulu, Özel Gülerçin Koleji,  Karaağaç İlkokulu ile Pınarça Ortaokulu olmak üzere toplam 12 okul katılıyor. Sek sek kategorisinde tek set üzerinden oynanacak oyunlar mendil kapmaca oyununda ise 3 set üzerinden oyunlar oynanıyor.banner287
AÇILIŞ MAÇININ GALİBİ 75.YIL
Oyunların mendil kapmaca kategorisinde 75. Yıl Ortaokulu ile Özel Gülerçin Koleji karşı karşıya geldi. 75. Yıl Ortaokulu setleri 2-0 kazanarak oyunların açılış maçını kazandı.
TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEKLER
Oyunlarda başarılı olan okullar ilk etapta Marmara seçmelerine katılacak, orada başarılı olan okullar ise Haziran ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı temsil edecekler.
Haber: Savaş AkyıldırımÇerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakem süper abi
hakem süper abi - 6 yıl Önce

oooooooooooo hakem bey süersin süper mirim seni tebrik ediyorum süer hakemlik yapıyosun hakem dediğin böyle olmalı karizmatik hakem bey mirim benim

öğrenci velisi
öğrenci velisi - 6 yıl Önce

hakikaten çok güzel hakem.mümkünse hakem olarak kalsın lütfen öğretmenliğe dönmesin.milli eğitime çok büyük bir iyilik olur.lütfen hakem kalsın lütfen

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510