Tekirdağ Boks Takımı’ndan Başkan Ertem’e ziyaret

Erzurum’da düzenlenecek Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı temsil edecek olan Tekirdağ Boks Takımı sporcu ve idarecileri, turnuva öncesinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret ederek destek istediler. Başkan Ertem, kanunun yardıma izin vermesi şartıyla katkı sağlayabileceklerini ifade ederek, sporculara şampiyonada başarılar diledi.

Tekirdağ Boks Takımı’ndan Başkan Ertem’e ziyaret
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı’daki Zirve Boks Kulübü’nde faaliyetlerini sürdüren Tekirdağ Boks Takımı Erzurum’da 26 Kasım-1 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası’nda Tekirdağ’ı temsil edecekler.
BAŞKAN ERTEM’İ ZİYARET ETTİLER
Şampiyona öncesinde Zirve Boks Kulübü İdarecisi Servet Bedir, Antrenör Sedat Yaka ile sporcular Savaş Karaduman, Bekir Avcı, Seyfettin Gürel ile Ediz Dingil’den oluşan Tekirdağ Boks Takımı kafilesi önceki gün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret ettiler.  2009 mahalli idareler seçimlerinde Kapaklı’dan Belediye Başkan adayı olan Akın Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette Antrenör Servet Bedir, şampiyona hakkında Başkan Ertem’e genel bir bilgilendirmede bulunarak, çalışmalarından bahsetti.  
“TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDECEĞİZ’’
Antrenör Sedat Yaka, şampiyonaya Tekirdağ’ı temsilen katılacaklarını ifade ederek, Ali Ertem’den destek istedi. Yaka, yol ve konaklama masraflarını kendilerinin karşılaşmakta zorlanacağını ifade ederek, “Kapaklı’da aradığımız desteği bulamadık, destek olursunuz diye sizleri ziyaret ettik.’’ Dedi.
“KANUN İZİN VERİRSE KATKI SAĞLAYABİLİRİZ’’
Ali Ertem, kanunun yardıma izin vermesi şartıyla katkı sağlayabileceklerini ifade ederek “aksi halde yardım yapmamız söz konusu olamaz. Sizler bir başvuruda bulunuz, bizler de kanuna bakalım. Kanun ‘yardım yapılabilir’ derse bizler de katkı sağlayabiliriz.’’ diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE BİR İLKİ YAŞADIM’’
Antrenör Sedat Yaka’nın ‘Belediyeler sporu desteklemeliler’ şeklinde ifadesi üzerine Ali Ertem, “2 yıl öncesine kadar Belediye bünyesinde 250’ye yakın sporcu spor yapıyordu. Futbolda 3.Lig’e çıktık, Voleybolda 1.Lig’in eşiğinden döndük, Güreş Takımımız 2.Lig’e yükseldi. Bizler Çerkezköy’de sporcun gelişmesine katkı sunarken, Türkiye’de bir başka örneği bulunmadığı bir şekilde ‘belediyeyi zarara uğratmak’ iddiasıyla soruşturma geçirdim. Bu Türkiye’de bir ilktir, yüzlerce belediye spora katkı verirken ilk kez bir belediye başkanı soruşturma geçirdi.’’ İfadelerine yer verdi.

banner287


“SPORDAN DESTEĞİMİ ÇEKTİM’’
Soruşturmaya konu olan miktarın 90 bin TL olduğunu ifade eden Başkan Ertem, “bugün Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor, Belediye tarafından kendisine kazandırılan kaynaklarla bu noktaya geldi. Bu gibi yüzlerce örnek bulunuyor. Her belediye sporcusuna sahip çıkıyor, katkı sağlıyor ve sporun gelişmesi için mücadele veriyor. Geçirdiğim soruşturma nedeniyle spordan desteğimi çektim, artık Belediye çatısı altında her hangi bir branşta sporcu bulunmuyor.’’ Açıklamasında bulundu.
“İÇİM ACIYOR AMA DESTEK VEREMİYORUM’’
‘Sütten ağzım yandı, artık yoğurdu üfleyerek yiyorum’ diyerek sözlerini sürdüren Ali Ertem, “içim acıyor ama spora Belediye olarak destek veremiyorum. Bundan sonra da bu şekilde devam edecek.’’ Dedi.
ERTEM ESKİ BİR BÖLGE ŞAMPİYONU
Ali Ertem, kendisinin de eski bir boks sporcusu olduğunu söyleyerek “üniversiteler arası Türkiye Şampiyonası’nda Marmara Bölge Birinciliği elde ettim. Konya’da şampiyonanın yapılacağı gün ünlü bir boksörün vefat etmesi üzerine şampiyona iptal edildi.’’ İfadelerine yer verdi. Boks sporu ile uğraştığında Antrenörünün Avrupa Şampiyonu Cemal Kamacı olduğunu kaydeden Ali Ertem, konuşmasının sonunda Erzurum’da yapılacak olan Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası’nda mücadele verecek sporculara başarılar diledi.
KOÇAK’I DA ZİYARET ETTİLER
Tekirdağ Boks Takımı heyeti Ali Ertem’in ardından Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı ve aynı zamanda Türk İş Tekirdağ İl Temsilcisi Murat Koçak’ı makamında ziyaret ettiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306