Umut saçtılar: 3-0

Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi A Grubunda mücadele eden Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı ilk hafta karşılaşmasında Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı’nı 25-17, 25-14 ve 25-23 setlerle 3-0 mağlup etti.

Umut saçtılar: 3-0
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı lige galibiyetle başladı.
MAÇ ÇERKEZKÖY’DE OYNANDI
Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi ilk hafta karşılaşmasında Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı Çerkezköy Spor Salonu’nda önceki gün saat 12.00’da Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı ile karşı karşıya geldi. Ev sahibi Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı maça Funda, Damla Oray, Gözdenur, Ebru, Damla Küçük ve Sude ilk altısı ile başlarken, rakip Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı ise maça Ayşegül, Hatice, Eda, Çağla, Sinem ve Tuğçe ilk altısı ile başladı.
RAKİP TAKIM BİREYSEL HATALAR YAPTI
Karşılaşmaya Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı hızlı başlarken, rakibi karşısında da etkili oldu. İlk teknik molaya 8-2 önde giren Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı teknik molanın ardından oyunun hakimiyetini eline alarak kontrollü ve etkili bir oyun sergiledi. Üst üste bulduğu sayılarla aradaki sayı farkını açmayı başaran Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı ikinci teknik molaya da 9 sayı farkla 16-7 önde giren taraf oldu. Rakip Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı bireysel hatalarla rakibi karşısında istediği başarıyı yakalayamayınca ilk seti 8 sayı farkla 25-17 kaybeden taraf oldu.


banner287

LÜLEBURGAZ KARŞILIK VERDİ
Karşılaşmanın ikinci setine etkili başlayan taraf Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı oldu. İlk sete oranla daha kontrollü ve baskılı bir oyun anlayışını tercih eden Lüleburgaz temsilcisi ilk teknik molaya bir sayı farkla 8-7 önde giren taraf oldu. İlk teknik molaya bir sayı farkla yenik giren Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı molanın ardından çabuk toparlanarak oyuna ortak olmayı başardı. Bloklarda Damla Küçük ve Gözdenur ile etkili olan Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı bulduğu sayılarla öne geçmeyi başardı.
İKİNCİ SETİ 11 SAYI FARKLA KAZANDI
Üst üste bulduğu sayılarla aradaki sayı farkını ona çıkarmayı başaran Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı ikinci teknik molaya 16-10 önde giren taraf oldu. Aradaki farkın açılmasıyla birlikte savunmasında hatalar yapmaya başlayan Lüleburgaz Balkan Bayan Voleybol Takımı temsilcimizin etkili oyununa engel olamadı. İkinci setin son bölümlerine doğru baskısını artıran Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı ikinci seti 11 sayı farkla 25-14 kazanarak hem skoru 2-0’a taşıdı hem de büyük bir avantaj yakalamış oldu.
TEMSİLCİMİZ RAKİBİNİ BOZGUNA UĞRATTI
Üçüncü setin başlamasıyla birlikte skorda avantajı elinde tutan Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı saha ve seyirci avantajıyla birlikte etkili bir oyun sergiledi. Takım halinde güzel bir oyun sergileyen Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı bulduğu sayılarla rakibini adeta bozguna uğrattı. Rakibi karşısında oyun sonuna kadar etkili bir oyun çıkaran Atatürk İlköğretim Okulu Bayan Voleybol Takımı üçüncü seti de 25-23 kazanarak müsabakadan 3-0 galip ayrıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2013, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306