Veliköyspor dört köşe: 4-0

Süper Amatör Lig’in orta sıralarında mücadele veren Veliköyspor ligin 14.hafta karşılaşmasında Marmaracıkspor’u ağırladı. Rakibi karşısında ilk devreyi 1-0 önde tamamlayan Veliköyspor ikinci devrede de etkili oyununu sürdürdü. Sahadan 4-0 üstünlükle ayrılan Veliköyspor puanını 21’e çıkartırken Marmaracıkspor 16 puanda kaldı.

Veliköyspor dört köşe: 4-0
ÇerkezköyBakış - Veliköyspor saha ve taraftarı önünde Marmaracıkspor’u farklı geçti.
VELİKÖY SAHASINDA OYNADI
Süper Amatör Lig’de istediği sonuçları bir türlü alamayan Veliköyspor 14.hafta karşılaşmasında Marmaracıkspor’u ağırladı. Veliköy Belediye Stadı’nda önceki gün oynanan karşılaşma saat 13.30’da başladı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında Veliköyspor baskılı bir mücadele sergiledi.Saha ve taraftar avantajını değerlendirmek isteyen Veliköyspor ilk dakikalar sağlı sollu ataklarla gol aradı. Veliköyspor’un gol için yüklendiği dakikalarda Marmaracıkspor kontra ataklarla öne geçme mücadelesi verdi.
İLK DEVREDEN TEK GOL ÇIKTI
Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarına doğru Veliköyspor aradığı golü bularak karşılaşmada 1-0 öne geçti. 28.dakikada gelişen organize Veliköyspor atağında Marmaracıkspor savunması tehlikeyi uzaklaştıramadı. Ömer, ceza sahası içerisinde şık bir vuruşla topu filelere gönderdi. (1-0) Gol sonrasında moral bulan Veliköyspor ilk devrenin kalan dakikalarında ikinci gol mücadelesi verirken, Marmaracıkspor ise beraberlik mücadelesi verdi. Her iki ekibin ilk devrenin kalan dakikalarında geliştirdiği ataklardan gol çıkmayınca ilk devre Veliköyspor’un 1-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.
VELİKÖY İKİNCİ DEVREYE DE HIZLI BAŞLADI
Karşılaşmanın ikinci devresine de Veliköyspor baskılı başladı. İkinci gol için yüklenen Veliköyspor savunmasında hata yapmadı. Veliköyspor 49.dakikada aradığı golü bularak aradaki skor farkını ikiye çıkardı. Gelişen ani Veliköyspor atağında Musa ceza alanına girdi. Rakiplerinden tek tek sıyrılan Musa müsait pozisyonda Gökhan Balıkçı’ya çıkardı. Gökhan Balıkçı plase vuruşla farkı ikiye çıkardı. (2-0)
MARMARACIK VARLIK GÖSTEREMEDİ
Karşılaşmada ilerleyen bölümlere Veliköyspor’un 2-0’lık üstünlüğü ile girildi. Marmaracıkspor en azından bir gol için mücadele verse de sonuca gidemedi. Temsilcimiz 62.dakikada farkı üçe çıkardı. Sinan’ın ceza alanı içinde düşürülmesine karşılaşmanın hakemi penaltı verdi, pozisyonda Marmaracıkspor kalesi  kırmızı kart gördü. Veliköyspor’da penaltı atışını Musa kullandı. Musa’nın vuruşunda top filelere gidince Veliköyspor skoru 3-0’a getirdi.
banner287
FARK AÇILDI
Karşılaşmanın kalan dakikaları da Veliköyspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Önde olmanın avantajını iyi değerlendiren Veliköyspor rakibi karşısında fark mücadelesi verdi. Konuk ekip Marmaracıkspor ise en azından bir gol için ataklar geliştirse de sonuca gidemedi. Veliköyspor dördüncü golü 73.dakikada Musa ile buldu.
VELİKÖYSPOR PUANINI 21’E ÇIKARDI
Müsabakanın kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca Veliköyspor sahadan 4-0 üstünlükle ayrıldı. Veliköyspor bu galibiyetle puanını 21’e çıkartırken Marmaracıkspor ise 16 puanda kaldı.
“BİZİM İÇİN BÜYÜK MORAL OLDU’’
Veliköyspor Teknik Direktörü Ahmet Sarı, rakipleri karşısında etkili bir mücadele sergilediklerini söyleyerek “Tehlike bölgesinin uzağında kalmak adına bizler için önemli bir karşılaşmaya çıktık. İlk dakikalardan itibaren oyun kontrolünü elimize alarak baskılı bir mücadele sergiledik. Baskılı oyunumuzun karşılığını da 4-0’lık galibiyetle aldık, mutluyuz.’’ Dedi. Ahmet Sarı, Marmaracıkspor galibiyetinin kendileri için moral olduğunu ifade ederek “Bundan sonraki karşılaşmalarımızda da aynı mücadeleyi sergileyerek ligi en iyi yerde tamamlamak istiyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.  Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306