Veliköyspor lidere direnemedi: 3-0

Veliköyspor ilk devrenin son hafta karşılaşmasında deplasmanda Çorlu Gençlerbirliğispor ile karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında atak bir oyun sergilemesine rağmen son vuruşlarda başarılı olamayan Veliköyspor karşılaşmadan 3-0’lık mağlubiyetle ayrılarak haftayı puansız kapattı.

Veliköyspor lidere direnemedi: 3-0
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Süper Amatör Lig’de Veliköyspor deplasmanda Çorlu Gençlerbirliğispor’a 3 golle mağlup oldu.
MAÇ ÇORLU’DA OYNANDI
Süper Amatör Lig’in 7.hafta karşılaşmasında Veliköyspor deplasmanda lig lideri Çorlu Gençlerbirliğispor ile karşı karşıya geldi. General Basri Saran Stadı’nda önceki gün oynanan karşılaşma saat 13.00’da başladı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki ekip de kontrollü bir oyun sergiledi. Çorlu Gençlerbirliğispor saha avantajını değerlendirmeye çalışsa da başarılı olamadı. İlk dakikalarda gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı.
VELİKÖYSPOR BASKILI BAŞLADI
Konuk ekip Veliköyspor 9.dakikada Seçkin ile girdiği gol pozisyonunu değerlendiremedi. Organize gelişen Veliköyspor atağında son olarak Seçkin topla buluştu. Seçkin’in istediği gibi vuramayınca Veliköyspor bir golden oldu. Oyunun bu alanlarında Veliköyspor rakibi karşısında daha etkili bir oyun sergilese de golü bulamadı. Sakatlıklar nedeniyle rakibi karşısında 5 as oyuncusundan yoksun mücadele veren 18.dakikada mağlup duruma düştü.
GENÇLERBİRLİĞİSPOR ÜST ÜSTE GOLLER BULDU
Gelişen ani atakta Veliköyspor’dan Gökhan’ın topu elle kestiğine karar veren karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Çorlu Gençlerbirliğispor penaltı atışını gole çevirince Veliköyspor karşılaşmada 1-0 mağlup duruma düştü. Golün ardından Veliköyspor rakibi karşısında beraberlik mücadelesi verirken Çorlu Gençlerbirliğispor ise ikinci gol mücadelesi verdi. Önde olmanın avantajını çok iyi değerlendiren Çorlu Gençlerbirliğispor karşılaşmanın 27.dakikasında aradaki skor farkını ikiye çıkardı.
VELİKÖYSPOR GOL BULAMADI
banner287
Ev sahibi ekip farkı ikiye çıkardıktan sonra oyunu istediği gibi yönlendirdi. İlk devrenin son bölümlerinde Veliköyspor aradaki skor farkını bire indirerek oyunda tutunmaya çalıştı. İlk devrenin kalan dakikalarda gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca ilk devre Çorlu Gençlerbirliğispor’un 2-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.
GENÇLERBİRLİĞİ ÜSTÜNLÜNÜ SÜRDÜRDÜ
Karşılaşmanın ikinci devresine Veliköyspor risk alarak başladı. İkinci devrenin hemen başında Cem ile pozisyona giren Veliköyspor yine aradığı golü bulamadı. Veliköyspor 58.dakikada Sinan ile pozisyona girdi. Selami’nin ortasında topla buluşan Sinan’ın vuruşunda top direkten dışarı çıktı.
VELİKÖYSPOR PUANSIZ AYRILDI
Maçın son bölümlerine Çorlu Gençlerbirliğispor’un üstünlüğü ile girildi. Veliköyspor aradaki skor farkını kapatmaya çalışsa da başarılı olamadı. Çorlu Gençlerbirliğispor maçın 82.dakikasında kontra ataktan sonuca giderek farkı üçe çıkardı. Maçın kalan dakikalarında her iki ekibin geliştirdiği ataklardan başka gol sesi çıkmayınca Veliköyspor maçtan 3-0 mağlup ayrıldı. Veliköyspor bu sonuçla 12 puanda kalarak haftayı dördüncü sırada kapatırken puanını 19’a çıkartan Çorlu Gençlerbirliğispor liderliğini sürdürdü.  


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2013, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306