Yaz Spor Okulu tamamlandı

Bu yıl 19 branşta düzenlenen ve 1931 öğrencinin katıldığı Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Sertifika Töreni ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış
Yaz Spor Okulu tamamlandı

Çerkezköy Bakış - “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN FAYDALI OLDU”
 İlk dönemi 2 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 20 Temmuz Cuma günü sona eren Yaz Spor Okullarının 2. döneminin 30 Temmuz Pazartesi günü başladığını ve sona erdiğini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, kursların konusunda uzman eğitmenler tarafından verildiğini ve Yaz Spor Okulu’nun öğrenciler için faydalı olduğuna inandığını belirterek, "Toplam 19 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzda 2. Dönem eğitimler de tamamlandı. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza toplam 1931 öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 20 Temmuz’da sona eren Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemini ise tamamlanmış bulunuyoruz.” dedi.
 Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilere, çocuklarını Çerkezköy Belediyesi’ne teslim eden ailelere ve Yaz Spor Okulu’nda eğitim veren eğitmenlere teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, “Yaz Spor Okulu’nda hepiniz yeni yeni şeyler öğrendiniz, yeni arkadaşlıklar, dostluklar kurdunuz. Hepiniz için verimli geçtiğine inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İLGİYİ YİNE YÜZME KURSU GÖRDÜ

banner287
İki dönem halinde toplam 19 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulunda en fazla ilgiyi yine Yüzme branşı görürken, Yüzme branşına toplam 1473 öğrenci katıldı. Yüzme branşından sonra en fazla ilgili Futbol branşı görürken, Futbol branşına toplam 474 öğrenci katıldı.
Basketbol kursuna 314, Bağlama kursuna 20, Bilgisayar kursuna 17, Gitar kursuna 72, Güreş kursuna 17, Halkoyunları kursuna 58, Heykel kursuna 25, İngilizce kursuna 182, İşaret Dili kursuna 43, Karate kursuna 127, Kort Tenis kursuna 38, Masa Tenisi kursuna 37, Okçuluk kursuna 53, Resim kursuna 93, Satranç kursuna 74, Voleybol kursuna 171, Yaratıcı Drama kursuna 35 olmak üzere bu yıl 19 branşta açılan Yaz Spor Okulu kurslarına toplam 1931 öğrencimiz kayıt yaptırdı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306