Yaz Spor Okulu’nda 2. dönem başladı

Çerkezköy Belediyesi 2019 yılı Yaz Spor Okulu’nun ikinci dönemi başladı. 9 Ağustos tarihinde sona erecek Yaz Spor Okulu tamamlandığında 17 branşta toplam 1600 öğrenci eğitim görmüş olacak.

Yaz Spor Okulu’nda 2. dönem başladı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun ilk döneminin 1-19 Temmuz tarihleri arasında yapıldığını ve ikinci döneminin ise bugün başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl 17 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzun ikinci dönemi bugün başladı. 9 Ağustos Cuma günü sona erecek Yaz Spor Okulumuzda bu yaz tatilinde toplam 1600 çocuğumuzu eğitim görmüş olacak” dedi.

9 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK

9 Ağustos’ta sona erecek Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor konusunda uzman eğitmenlerin eğitim verdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, Yaz Okulları'nın öğrenciler için faydalı olacağına inandığını ifade ederek, "Bu yıl toplam 17 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzda 2. Dönem eğitimleri bugün itibariyle başladı. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza toplam 1600 öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 19 Temmuz’da sona eren olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 9 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.

ÖĞRENCİLER SERVİSLER İLE GETİRİLİP, GÖTÜRÜLECEK

Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yaz Spor Okullarında voleybol, futbol, işaret dili, basketbol, judo, masa tenisi, halk oyunu, çocuk korosu, bilgisayar (Yalnızca Kızılpınar’da), taekwondo, geleneksel çocuk oyunları (4-6 Yaş Arası), kort tenis, İngilizce, satranç, okçuluk, bağlama ve gitar kursları verilecek.  Okçuluk kursu 1. Dönem ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), ikinci dönem ise lise (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) için açıldı. Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezimizde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi); Bilgisayar Kursumuz ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde veriliyor” diye konuştu.

“HAYIRLI OLSUN”

Çerkezköy Belediyesi 2019 Yılı Yaz Spor Okulu Kurslarına çocuklarını kayıt ettiren velilere ve kurslarda görev alacak olan eğitmenlere teşekkür ederek açıklamalarını tamamlayan Belediye Başkanı Vahap Akay, Yaz Spor Okulu’nun 2. Döneminin öğrencilere, velilerine, eğitmenlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510