Yıldızlar Romanya yolcusu

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tesislerinde kamp yapan Yıldız Kız Milli Hentbol Takımı, Romanya'nın Cluj kentinde düzenlenecek Balkanlar Karpat Turnuvası için çalışmalarını tamamladı.

Çerkezköy Bakış
Yıldızlar Romanya yolcusu

Çerkezköy Bakış - Yıldız Kız Milli Takımı Başantrenörü Serkan İnci, son yıllarda hentbolda önemli başarılar elde edildiğini anlatarak, "Romanya'nın Cluj kentindeki turnuvaya 17 sporcu ve 3 teknik ekiple katılıyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hedefimiz önümüzdeki yıl grup elemelerinden çıkıp, Avrupa Şampiyonası'na katılmaktır." ifadesini kullandı.


“YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

banner287

Takım kaptanı Öznur Özdemir de Karpat Turnuvası'na en iyi şekilde hazırlandıklarını vurgulayarak, hedeflerinin gelecek yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmek olduğunu kaydetti. Hentbol Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Hikmet Vurgun ise milli takımlarda her yaş grubunda yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi. Vurgun, milli takımların bu yıl içinde birçok organizasyonda mücadele ettiğini ve bu sürecin sürdüğünü  belirterek, "Erkek ve kadın milli takımlarımız İspanya'daki Akdeniz Oyunları'na katılacak. Plaj hentbolunda milli takımlarımız, 29 Haziran'da Karadağ'da düzenlenecek 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek. Yıldız kız milli takımı Karpat Turnuvası'nda yer alacak. Her yaş grubundan sporcumuzla yoğun şekilde çalışıyoruz. Genç bir nüfusa sahibiz. Ülkemizde çok fazla branş mevcut. Hentbol da bunların içerisinde. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor Genel Müdürlüğünün ve Spor Toto Teşkilatının da katkıları yadsınamaz." diye konuştu.

AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306