Su faturası tepkisi

Şarköy Belediyesi'nin AK Partili meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısında, TESKİ'nin su faturalarının çok yüksek olmasından yakındı.

Su faturası tepkisi

Çerkezköy Bakış - Meclis üyeleri Nuriye Küçük, Kemal Türkoğlu, Kadem Perçin ve Fatih Temurbek, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Üyeler adına basın açıklamasını okuyan Küçük, su faturalarının yüksek glmesinden dolmayı vatandaşlardan çok şikayet aldıklarını dile getirdi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TESKİ’yi eleştirdi.
Küçük, “Halkımızdan gelen bütün şikayetleri dikkate almaktayız. Bu hafta başından beri gelen şikayet TESKİ’nin okuduğu su faturaları bedellerinin çok yüksek olması yönünde idi.Faturaları incelediğimizde su tüketim bedellerinin altında, İlçe Belediyesi katı atık toplama bedeli ücretinin çok yüksek olduğunu gördük. Bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmalarda bedellerin 1.80 kuruş hesaplandığını gördük. Alınmış olan karar 0.80 kuruş iken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin bu kararı dikkate almadığını tespit ettik. Bu yüzden vatandaşlarımızdan faturaların yüzde 100 daha fazla ödenmesi talep edilmekte ve tahsil edilmektedir. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için gerekli yerler ile görüştük. Fatura okunmasının ve tahsilatının düzeltme yapılana kadar durdurulması sağlanmıştır. Şarköy ilçesi 11 ilçe arasında en pahalı su faturası ödeyen ilçe olarak gözükmektedir. Bizler Ak Parti Meclis Üyeleri olarak, bu yanlışlığın düzeltilmesini şuana kadar çıkan faturalarının bedellerinin vatandaşa iadesini talep ediyoruz. CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının ve yetkililerinin bu kadar önemli konularda dikkatli olmaları gerektiğini tekrar tekrar hatırlatmak istiyoruz. Şarköy AK Parti Meclis Üyeleri olarak halkımızın yanında olduğumuzu, haklı davalarında her mercide savunacağımızın bilinmesini, Şarköy halkına bir defa daha bildiririz.Her zaman halkımızın sorunlarının takipçisi olacağız.”dedi.

Yorumlar 5
Trakya 16 Ocak 2018 15:52

Bu sadece Tekirdağ'da da değil tüm Trakya'da böyle malesef Keşan'da Teyzem evde durmuyor tek yaşıyor 60 lira su faturasi gelmiş yani bu TESKİ'nin işi denetlenmesi gerek tabi diğer bölgelerde de böyle değilse

turgay çiçek 14 Ocak 2018 09:13

akp bi son

BÜTÜNŞEHİR 13 Ocak 2018 09:01

Çok oy alalım diye alakasız yerleri büyükşehir yaptınız, vatandaşa sormadınız bile zaten sizede sorulmadı yapılacak dendi siz başladınız büyükşehir olunca süper olacak harika olacak demeye. vatandaş size cevabı sandıkta verdi yakasından attı. şimdide kendi yaptığınız büyükşehiri kötüleye kötüleye bi hal oldunuz. belediyemi alıyor o kadar vergiyi?

Saadet 13 Ocak 2018 00:37

Corluda da aynı yüksek fatura 35 ile 45 tl gelirken 82 tl geldi. Yeni yil kazığı 3 5 kuruş zam geldiya bize

ismail 12 Ocak 2018 16:13

Tekirdağı kim büyükşehir yaptıysa bunların hepsinin sorumlusuda odur!!! Fazla su ücreti fazla emlak vergisi sebebi hep büyükşehir olmamız...