Drift Kupası yarışseverleri büyüledi

Süleymanpaşa Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun organizasyonunda Süleymanpaşa sahil dolgu alanında düzenlenen “Tekirdağ Mahalli Drift Kupası” yarışseverleri büyüledi.

Drift Kupası yarışseverleri büyüledi
Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun organizasyonunda Süleymanpaşa sahil dolgu alanında düzenlenen “Tekirdağ Mahalli Drift Kupası” yarışseverleri büyüledi.
PİLOTLAR PERFORMANSLARI İLE SOĞUK HAVADA TERLETTİ
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yarışlar öncesi gösteri turu attığı organizasyonu izlemek üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fahmi Altayoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve belediye meclis üyeleri yerlerini alırken soğuk havaya rağmen çevre il ve ilçelerden de gelen yüzlerce yarışsever pilotların birbirinden renkli ve adrenalin dolu gösterileri ile ısındı.
ŞAMPİYON KIBRISLI PİLOT CELAL BOZBEYLİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de üç aracın sahne aldığı, Avrupa Drift Şampiyonu olmuş pilotlarında mücadele ettiği yarışlar 12.00’de başladı ve 17.00’de final yarışı ile sona erdi.
Toplam 12 aracın katıldığı “Tekirdağ Mahalli Drift Kupası” yarışlarında Mahmut Elbir üçüncü, Enver Haskasap ikinci ve KKTC’den yarışlara katılan Celal Bozbeyli birinci oldu.
Şampiyon Bozbeyli’ye kupası Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından verilirken Tekirdağlılar tarafından çok sevilen drift pilotu Volkan Arısoy’da Başkan Eşkinat tarafından gönüllerin şampiyonu ilan edildi.

banner287


EŞKİNAT: “YÜREĞİMİZ AĞZIMIZA GELSE DE SİZLERİ İZLEMEKTEN ÇOK KEYİF ALDIK”
Ödül töreninde bir konuşma yapan Başkan Eşkinat, “Bugün hakikaten soğuk ama müthiş bir gün geçirdik. Dünden beri Tekirdağlılara, Süleymanpaşalılara, çevre il ve ilçelerden gelen yarışseverlere keyifli anlar yaşattınız. Zaman zaman yüreğimiz ağzımıza geldi. Ancak sizleri izlemekten çok keyif aldık. Her zaman şehrimize bekliyoruz ama yapacağımız başka bir pistte.” dedi.
“SÜLEYMANPAŞALILAR ADAM GİBİ BİR SAHİLE KAVUŞACAK”
Konuşmasına sahil projesi ile ilgili olarak devam eden Eşkinat; “Bu alanın son yarışını yaptık. Bu alandaki son etkinlikti. Süleymanpaşa sahil dolgu alanı artık asfalttan temizlenecek, yeşil bir alan olacak. 19 Mayıs itibari ile de Süleymanpaşalılar adam gibi bir sahile kavuşacak.” diyerek sözlerini noktaladı.
Ödül töreninin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile drift aracına binen Başkan Eşkinat bir gösteri turu daha atarken seyirciler ve pilotlardan alkış aldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 16:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510