Festivalde sahne ödüllü kısa filmlerindi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği’nin işbirliğinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf ve Belgesel Sinema Festivali’nde gece programı kısa film ve belgesel gösterimi ile devam etti.

Festivalde sahne ödüllü kısa filmlerindi
Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği’nin işbirliğinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Tekirdağ Fotoğraf ve Belgesel Sinema Festivali’nde gece programı kısa film ve belgesel gösterimi ile devam etti.
Belediye Kültür Merkezindeki etkinliklere Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Telat Akköse, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Naşit Oskay, TEFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çevik ve çok sayıda film ve fotoğraf sanatçısı katıldı.
“ÖDÜLLÜ KISA FİLMLERİ TEKİRDAĞLILARA GETİRMİŞ BULUNUYORUZ”
Gösterimler öncesi festivale yurt dışından ve ülkemizin birçok yöresinden katılan sanatçıların olduğunu belirten TEFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çevik; "Etkinlik içerisinde 10 sergi, yüzlerce fotoğraf ve 40 sanatçıdan 40 fotoğraf sunumu, ayrıca 5 kısa film ile belgesel ve sinema ödüllü kısa filmleri Tekirdağlılara getirmiş bulunuyoruz. Festivalin bu kısmında ise kısa film ve belgesel tanıtımını sizlere sunacağız” dedi.

banner287


AKKÖSE: “SÜLEYMANPAŞA’YI SANAT MERKEZİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Kısa film ve belgesel sunumlarının ardından film ve fotoğraf sanatçılarına başarılarından dolayı plaket sunulurken, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Akköse; ‘’Bizim bundan sonraki hedefimiz her sene artan büyük bir ilgiyle ve teşvikle bu tür etkinlikleri desteklemek. Siz Tekirdağlıları bu salonlara sığmayacak şekilde toplamaya çalışacağız. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’ın da dediği gibi biz hedefimizi böyle kurduk, yaşadığımız bu şehir ülkemizin sanat merkezlerinden biri olması için elimizden ne geliyorsa daha fazlasını yapmaya çalışacağız.’’ diyerek sözlerini noktaladı.
Konuşmaların ardından etkinliğe katkı yapan sanatçılara yönelik plaket sunumu yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 15:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510