“Hobi bahçeleri” ile köy hayatına geri döndürecek

Süleymanpaşa Belediyesi, kalabalık şehir yaşamı sürecinin artması ile birlikte giderek topraktan ve doğadan uzak kalan günümüz insanının en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.

 “Hobi bahçeleri” ile köy hayatına geri döndürecek
Çerkezköy Bakış - Süleymanpaşa Belediyesi, kalabalık şehir yaşamı sürecinin artması ile birlikte giderek topraktan ve doğadan uzak kalan günümüz insanının en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmek için kolları sıvadı.
Vatandaşların toprakla uğraşarak kendi ektiği ürünü yetiştirip tüketmek isteğinden yola çıkan Süleymanpaşa Belediyesi hobi bahçeleri kuruyor.
banner287
Çevresinin tel örgüler ile çevrilmesi ile Süleymanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanılmasına başlanan hobi bahçelerinin ilki Bıyıkali Mahallesi’nde 22 dönüm arazi üzerine kuruluyor.
Doğal tarıma teşvik etmek amacı ile düzenlenen hobi bahçeleri hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ’’Organik tarım günümüzde çok önemli ve gelecek nesiller için çok sağlıklı.Bu bağlamda yaptığımız çalışmalar ile hedefimiz topraktan ve doğadan uzak kalan günümüz insanına doğayı, toprağı sevdirmek. Vatandaşlarımız hobi bahçelerinde kendi ektiğini kendi tüketebilecek ve onları üretime katarak özlenen değerlerimizi kaybettirmemiş olacağız’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 16:54

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510