Survivor 2024 şampiyonu, aylar süren zorlu mücadelelerin ardından 14 Haziran 2024 tarihinde belli oldu. Bu yıl All Star formatıyla ekranlara gelen Survivor'da, büyük finale kalan Nefise ve Ogeday arasındaki kıyasıya rekabet sonucunda sezonun birincisi belirlendi. Survivor All Star birincisi kim oldu? İşte final gecesinde yaşananlar ve All Star sezonunun kazananı...

Ümraniye'de 15 Temmuz için anma programı düzenlendi Ümraniye'de 15 Temmuz için anma programı düzenlendi

Bu yıl All Star formatında düzenlenen Survivor, kırmızı ve mavi takımların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Sezon boyunca birçok zorlu engeli aşan yarışmacılar, finale doğru adım adım ilerledi. 13 Haziran akşamı İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleşen canlı yayında, finalistler ve finalin nasıl olacağı açıklandı. Dominik Cumhuriyeti'ndeki oyunlarda Batuhan ve Nefise ilk iki finalist olurken, İstanbul'daki yarı finalde Ogeday ve Seda da finale adını yazdırdı.

Büyük Final ve Şampiyonun Belirlenmesi

Final gecesi, yarışmacıların yüzdelerinin açıklanmasıyla başladı. Murat Ceylan'ın duyurusuna göre, %67,4 oranıyla Ogeday, %54,85 oranına sahip Seda ile; %60,54 oranıyla Nefise ise %59,75 oranlı Batuhan ile eşleşti. Ogeday ve Nefise atış seçen taraf oldular. Ogeday, 6-1 skorla Seda'yı mağlup ederek finale yükseldi. Gözyaşlarına hakim olamayan Seda, "İlk defa üzüntüden değil mutluluktan ağlıyorum. Kendi emeğimle gelebildiğim yere kadar geldim, gönlümün şampiyonuyla eşleştim. Ogeday'ın şampiyon olmasını ondan daha çok istiyorum. Bu yıl harika bir takımdaydım, hepsini çok seviyorum. Herkese çok teşekkür ederim," dedi. Nefise ise Batuhan'ı 6-1 yenerek finale adını yazdırdı. Batuhan, "Herkese çok teşekkür ederim. Sonradan gelmeme rağmen bir şeyleri başardığımı düşünüyorum. Benden bu kadar," ifadelerini kullandı.

Büyük finalde, Ogeday ve Nefise arasında yapılan mücadelede, Ogeday 6-2 skorla Nefise'yi mağlup ederek Survivor All Star'ın şampiyonu oldu. Ogeday, zaferin ardından, "Çok mutluyum. Nefise bir şampiyon, onunla oynadığım için onur duydum. İnanılmaz bir yarışmacı, onunla oynamak hiç kolay değil. Bu sene de 2 kere kırılmıştım. Acun abi sağ olsun, beni ikna etti ve yarışmaya döndürdü. Ona ve beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. İlk performans senesinde şampiyon oldum. İnanılmaz bir duygu," dedi. Finali kaybeden Nefise ise, "Harika bir sezon geçirdim, harika insanlarla. Her birine teşekkür ederim. Bittiği için üzgünüm. Beni destekleyenlerden özür dilerim. Kupa tabii ki de yine hak eden Ogeday'ın oldu. Onun için de mutluyum. Onu çok seviyorum ve tebrik ediyorum," sözleriyle duygularını ifade etti. Nefise, konuşmasının ardından gözyaşlarını tutamadı.

Kaynak: HABER MERKEZİ