Tek yön kazası

Çerkezköy'de Atatürk Caddesi'nin tek yöne dönmesinin ardından iniş yönü olarak kullanılan kısmından yolun karşısına geçmeye çalışan 53 yaşındaki Mestan Pehlivan'a kamyonet çarptı.

Tek yön kazası

Yaralanan  Pehlivan, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından hazırlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri ile bu caddelere bağlı sokakların tek yön olarak çalışmasını öngören sirkülasyon projesi geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başladı. Uygulama kapsamında Atatürk Caddesi iniş, Öztrak caddesi ise çıkış yolu olarak kulanılamaş başlandı.  Vatandaşlar ve sürücüler uygulamaya tam olarak alışamadığı için maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazları da yaşanmaya başladı.
Tek yön uygulamasından haberi olmayan ve yolun karşısına geçmek isteyen 53 yaşındaki Mestan Pehlivan, daha önce çıkış yönü olarak kullanılan şeridi kontrol ettikten sonra karşıya geçmek istedi. Ancak yolun tek yöne dönmesinin ardından trafik yukarıdan aşağıya doğru akınca Pehlian’a yeni uygulamayla kendi istikametinden ilerleyen Volkan Dinç idaresindeki  59 TG 486 kamyonet çarptı. Çarpmanın şiddeti Pehlivan yaralandı.

AMBULANS ZOR İLERLEDİ

Çevredekiler ise durumu 112 Hızır acil ekiplerine ve polise bildirdi. 112 ekipleri caddede oluşan trafik yoğunluğu nedeniyle olay yerine gelmekte zorluk çekti. Gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk kontrolde sağ kolunda kırık tespit edilen  Pehlivan,ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kazanın görgü tanıkları yaralanan vatandaşın yolun karşısına geçmek için sol tarafını kontrol ettiğini fakat değişen trafik yönlerini unutup sağ tarafına bakmadığını söylediler.Kazayla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürüyor.

Yorumlar 9
Vatandaşın 27 Haziran 2017 18:47

Böyle sacmalık olamaz yaa insanlar her dakika ölüm tehlikesi yaşıyor birilerinin ölmesi mi gerek plan Yok düzen Yok ne sacmalık bu çok komik millet aya gidiyor biz çift şeritli yolu düzensizce TEK'e çevirme dersindeyiz o kadar ağaç kesilecek vebale giriyorsun başkan hak var altında kalırsın

Vatandaş 25 Haziran 2017 02:21

Çerkezköy'ün tek yön olması Güzel olmadı Hizmet 0 Reziliklik Yazık yazık

trakalı 23 Haziran 2017 22:21

yayalar ezilme tehlikesi geçiriyor..yollara işaret koysunlar..

RıZa FiDan 23 Haziran 2017 19:43

Heçmiş olsyn dikkat ⚠ lütfen

yusuf 23 Haziran 2017 05:37

Başkanım bende iki kez araba altına giriyordum.LÜTFEN vatandaş duruma alışan kadar bütün zabıta ve trafik memuru arkadaşları seferber edelim.Durumdan haberi olmayan sosyal medya kullanma yaşı üzerindeki insanları tabela ve broşürlerde de destekleyip uyaralım Çalışmalarınıza başarılar dilerim

Lazımdeğil 22 Haziran 2017 17:09

Bu çok saçma bir uygulama derhal bu yanlıştan dönün yoksa mahkeme mahkeme gezersiniz

çerkezli 21 Haziran 2017 16:23

mestan beye geçmiş olsun. Allah korumuş,gözüken o ki bu daha başlangıç kazanın tek sorumlusu bu saçma düzenlemeyi dayatanlar dır.yazık çok yazık..

Ahmet AKİNTAS 21 Haziran 2017 15:22

Sayın Başkan. Bu tür, halkın tamamının günlük hayatını etkileyen düzenlemeler senin yanındaki o vasıfsız memur ve amirinle olacak iş değil. Ne park sorununu çözmüşsün ne gidiş geliş yönünü. Profesyonel ve akademik destek alınması gereken bir konu bu.

Ahmet AKINTAŞ 21 Haziran 2017 15:19

Beceriksizlikleriyle, insanların sinirlerini yıpratmaktan başka bir halt beceremeyen zavallı bir yönetim şekliyle karşı karşıyayız maalesef. Ve akılsız başın cezasını ayaklar değil vatandaş cekiyor.