"Çocuğunuzu kendi beşiğinde yatırın"

Pedagog ve aile danışmanı Canan Şimşek Karabulut, "Ailelerin ileride sorun yaşamamak için, doğumundan itibaren çocuklarını yanlarında değil de kendi beşiğinde yatırması gerekiyor." dedi.

"Çocuğunuzu kendi beşiğinde yatırın"

banner287
Çerkezköy Bakış - Bir etkinliğe katılmak için Tekirdağ'a gelen Karabulut, burada yaptığı açıklamada, ailelerin çocuklarıyla yatağını paylaşmaması gerektiğini söyledi. Karabulut, annelerin özellikle bebek ve çocukların uyku alışkanlığı ile sorun yaşadıklarına dikkat çekerek "Anne babayla yatmak çocuklarda kişilik ve cinsel işlev bozukluklarına neden olabilir. Ayrıca bu durum çocuklarda gece korkusu ve kaygı bozukluğunun yanı sıra yine ileri yaşlarda otorite ve kural tanımazlığa, dikkat eksikliğine, öğrenme zorluklarına, özgüven kaybına ve anne babayı model almaktan vazgeçmeye neden olabilir." diye konuştu.
Ailelerin sorun yaşamamak için çocuklarını doğumundan itibaren kendi beşiğinde yatırması gerektiğine değinen Karabulut, ailelerin bu konularda gerekirse uzmanlara danışmasının çok faydalı olacağını aktardı.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306