Tekirdağ'daki vaka artışı sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6-12 Kasım'da illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca, Tekirdağ'ın vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilden biri olduğunu ifade etti. Yetkililer, vatandaşlara tedbirlere uymaya ve aşı olma çağrısını yineledi.

Tekirdağ'daki vaka artışı sürüyor

Çerkezköy Bakış - Vatandaşların rehavete kapılmasıyla birlikte kovid-19 vaka artışı Tekirdağ il genelinde artış göstermeye devam ediyor. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, sosyal medya hesabından paylaştığı Türkiye haritasında yer alan verilere göre, 6-12 Kasım’da her 100 bin kişide Kovid-19 vaka sayısı Tekirdağ’da 313,95 oldu. Bu sayılar bir önceki hafta (30 Ekim-5 Kasım Ekim) Tekirdağ’da 281,85 olarak kayda geçmişti.
Bakan Koca, vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin, Tunceli, Osmaniye, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Bilecik, Hatay, Tekirdağ, Adana, Bartın olduğunu belirtti.

AŞI ÇAĞRISI

Çerkezköy ve Kapaklı’da dahil olmak üzere Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde vatandaşların büyük bir çoğunun rehavete kapıldığı görülüyor. Bu da vaka sayılarında ciddi bir artışa neden oluyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında iki ilçe geneli nedeneyse tamamen kırmızı renge bürünmüş durumda. Yetkililer, vatandaşlara kuralara uymaya ve aşılarını yaptırmaları çağrısını yineliyor.