Tercih robotu standı kuruldu

Ülkü Ocakları tarafından hazırlanmış olan Tercih robotu üniversite sınavına giren öğrencilere tercihlerini yapabilmeleri konusunda yardımcı olacak. Ülkü Ocakları Tercih robotu standı Çerkezköy Belediyesi yanında çadır kurdu. 

Tercih robotu standı kuruldu

Ülkü Ocakları Tercih robotu çadırını bugün Çerkezköy’de, yarın Kapaklı’da sonra ise Ergene’de kuracak. Çadıra yetişemeyenler Ülkü Ocakları’na gidip öğretmenlerden yardımcı alabilirler. 

“GENÇLERE KOLAYLIK SAĞLAMAK AMACIYLA YAPILMIŞ BİR PROGRAM “

Stand hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Asena Birim Başkanı İlknur Baydoğan, Tercih robotu programının Ülkü Ocakları tarafından hazırlanmış gençlere daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla yapıldığını belirterek, “Öncelikle başarı sırasına göre sayısal, sözel, eşit ağırlık hangi bölümdeyse başarı sırasına göre hangi üniversitede hangi bölümü seçebilir ve kendisinin uygun tercihi yapabilmesine kolaylık sağlıyor. Özellikle her yıl daha da fazla gençler için çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl resmi olarak tercih robotu yayınlanmadığı için daha fazla tercih ediliyor. Son birkaç yıldır oldukça ilgi gören bir program yani bizim buradaki amacımız gençler geleceği için kendisi için özellikle hayaller için en uygun üniversite, en uygun şehir neresiyse daha rahat görsünler. Gençlerin yönlendirilmemesinden ötürü kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmaya amaçlıyoruz. ülküocakları.org İnternet sitesinden tercih robotu sekmesine tıklayarak ulaşabilirler. İkisinde başladık” dedi. 
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi