Tezgahlarda en ucuz olan balık İstavrit

Çerkezköy Balık Pazarındaki tezgahlarda balık fiyatları 25 TL ile 100 TL arasında satışa sunuluyor. Tezgahlarda en ucuz balık olan İstavrit 25 TL'ye alıcı buluyor.

Tezgahlarda en ucuz olan  balık İstavrit

Çerkezköy Bakış- Son günlerde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın yanı sıra lodosun etkili olması avlanmanın önüne geçince bu balık fiyatlarına da yansıdı.

HAMSİ TÜRKİYE’Yİ TERK EDİP GÜRCİSTAN’A GİTTİ

Fiyat artışının sebebinin hava şartları ve yem fiyatları olduğunu belirten Yaşar Balıkçılıktan Dursun Akkurt, “İstavrit bol çıktığı için diğerlerine göre fiyatı daha ucuz. Balık azaldı denizde, yok gibi bir şey. Hamsi Türkiye’yi terk edip Gürcistan’a gitti. Bir tek istavrit çıkıyor. 5 sene önce de istavrit 25 TL idi bu yıl da aynı. Yemlere gelen zamlardan dolayı özel balıklar da pahalılandı. 25 TL’ye sattığımız lüfer 35 TL oldu. Uskumru çıkmadığı için kasası 300-400 TL” dedi.

BALIK FİYATLARI

Balık tezgahlarında balık fiyatları şöyle; Karadeniz hamsinin kilosu 35 TL, İstavritin kilosu 25 TL, palamut tane 20 TL, uskumrunun kilosu 40 TL, çinekopun kilosu 60 TL, barbunun kilosu 100 TL, levrek tane 35 TL, çipura tane 30 TL, somon tane 70 TL, deniz levrek tane 50 TL, deniz çipura tane 50 TL.