Tır kaydı, yüzlerce araç yolda kaldı

Çerkezköy- İstanbul Çevre Yolunda tırın kayması sonucu yol trafiğe kapanınca yüzlerce araç yolda kaldı. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekiplerin yoğun mesaisi, karayollarının kar kürüme çalışmasıyla yol yaklaşık 2 saat sonra trafiğe açıldı.

Tır kaydı, yüzlerce araç yolda kaldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de dün sabah başlayan ve aralıksız öğleden sonraya kadar devam eden yoğun kar yağışı günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

TRAFİK EKİPLERİNİN YOĞUN MÜCADALESİ

Kar yağışı nedeniyle Çerkezköy- İstanbul Çevre Yolu Bağlık mevkisinde bir tır kayınca yol Kapaklı istikametine kapandı. Bunun üzerine metrelerce araç kuyruğu oluştu. Kar tipi şeklinde devam edince de zemin tamamen beyaz örtüyle kaplandı. Araçlar kar ve ters yön olması nedeniyle geri manevrada yapamayınca uzun araç kuyruğu oluştu.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Amirliği ekipleri, güzergâhların ulaşıma açık olması için yoğun mesai harcadı. Trafik ekipleri karayolları ekiplerini çalışmasıyla kayan tır kurtarıldı. Ardından yol ulaşıma açıldı. Ancak burada bekleyen bazı araçlar da karda ilerlemekte güçlük çekince devreye polis ekipleri ve vatandaşlar girdi. Yol, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tamamen trafiğe açıldı.