TMS Grev kararı aldı

Türk Metal Sendikası (TMS), Türkiye Metal sanayicileri Sendikası (MESS) arasında devam eden toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamadı. TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, grev kararı aldıklarını belirtti.

TMS Grev kararı aldı

Çerkezköy Bakış - TMS ile MESS arasında yapılan zam pazarlığında uzlaşı sağlanamayınca 14 Aralık günü daha önce eylem kararı alınmıştı. Fabrikalarda eylemler yapan sendikalı temsilcileri ve üyeleri, eylemlerine grev ile devam etme kararı aldı.

“MEYDANLARA İNİYORUZ”

TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak yaptığı açıklamada, “Grev kararımızı aldık. Meydanlara iniyoruz. 7 Aralık pazartesi 16:30'da Çerkezköy Kent Park meydanındayız.” dedi.
Koçak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türk Metal Sendikamız ve MESS arasında devam eden Toplu Sözleşme sürecinde anlaşma sağlayamayıp grev kararımızı aldık. Bu süreci protesto etmek ve MESS'in bu uzlaşmaz tutumuna karşı Türk Metal Sendikası Çerkezköy ve Kapaklı Şubelerimiz olarak 27 Aralık Pazartesi günü Saat 16:30'da Çerkezköy Kent Park Meydanında basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Tüm üyelerimizi ailelerini ve Çerkezköy halkımızı Kent Park meydanına bizlere destek olmaya davet ediyoruz.”