Tokatlılar piknik şöleninde buluştu

Tokat ili Artova İlçesi Ağmusa Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kızılpınar Kocameşe Piknik Alanında Piknik Şöleni düzenledi. Şölende, hemşehriler bir araya gelerek hasret giderdi. 

Tokatlılar piknik şöleninde buluştu

Kızılpınar Kocameşe Piknik Alanında gerçekleştirilen şenliğe Çerkezköy ve civar il ve ilçelerde yaşayan Tokatlılar yoğun ilgi gösterdi. 

Şenlikte sahne alan yerel sanatçı Zümran Ersoy, Tokat yöresine ait türkülerle etkinliğe renk katarken, söyledikleri hareketli parçalarla Tokatlılara unutulmaz bir gün yaşattı.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OLAN ÜYELERİMİZ BURAYA GELİYOR

Dernek Başkanı Hikmet Güler “Birliğimiz, beraberliğimizi için, gençlerimizin çocuklarımızın birbirlerini tanıması için toplandık. Edirne’den olsun Ankara’dan olsun her yerden kendi kökenlerimiz kendi hemşerilerimiz gelsin kaynaşsın amaçlı toplandık. İhtiyacı olana hastası olana yardımcı olmak için çabalıyoruz. Herkes burada akraba gibidir. Derneğimiz 2006 yılında kuruldu. O zamandan beri toplanıyoruz. Türkiye’nin her yerinde olan üyelerimiz buraya geliyor. Allah razı olsun hepsinin ayaklarına sağlık. Toplanıp, eğlenip, yiyip, içip, eğlenceli vakit geçiriyorlar. Yeni nesil birbirlerini tanıyor.” dedi.
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi