Topçu genç futbolculara seslendi 'Hırsınıza yenik düşmeyin'

Fevzipaşaspor Kulüp Yönetimi, teknik heyeti ve futbolcuları moral yemeğinde bir araya geldi. Kulüp Başkanı ve Teknik Direktörü Kenan Topçu, 'Hepiniz genç çocuklarsınız. Burada bir ekip var, bizler bir aileyiz. Zaman zaman hırstan kaynaklı hatalar yapabilirsiniz. Etkiye tepki vermeden önce bizlerle paylaşın, yanlış yapmayalım. Hırsınıza yenik düşmeyin. Saha içinde işiniz futbol oynamak, siz sadece işinizi yapacaksınız.'dedi.

Topçu genç futbolculara seslendi 'Hırsınıza yenik düşmeyin'

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Kerem Enginar U-18 Futbol Ligi B Grubu’nda mücadele eden Fevzipaşaspor Kulübü yönetimi ve oyuncuları Çorlu Belediye Futbol Kulübü maçı öncesi moral yemeğinde buluştu. Burada kulübün genç futbolcularına seslenen Kulüp Başkanı ve Teknik Direktörü Kenan Topçu, birlik olma çağrısında bulundu.

“BENİM SİZDEN İSTEDİĞİM TEK ŞEY BİRLİK OLMANIZ”

Yemek sonrası konuşan Topçu, “Bazı maçlarda birbirinin ismini bile bilmeyen arkadaşlarımız oldu. Takım olun, birlik olun. Bu açığı kapatmak için biraz daha koşacağız, biraz daha mücadele edeceğiz ama o açığı kapatacağız. Ben şampiyonluk istemiyorum ama mücadelenizi hiç bırakmayın. Ben istiyorum ki, buradan arkadaşlarımız yükselsinler, büyük kulüplerde futbol oynasınlar. Çerkezköy 1911 Spor Kulübü’nün ana kadrosu burası arkadaşlar. Oraya atarsanız kendinizi, oradan yükselebilirsiniz. Onun için bir ekip olmaya çalışın. Benim hayalimdeki takım olgusu, aile takımı. Birbirini seven, sayan, yardımına koşan, sahada hata yapan arkadaşının hatasını telafi edecek takım arkadaşlıkları. Geç kalmadınız, hayat sizin için çok erken. Aile takımı olalım. Hepiniz genç çocuklarsınız. Burada bir ekip var, bizler bir aileyiz. Zaman zaman hırstan kaynaklı hatalar yapabilirsiniz. Etkiye tepki vermeden önce bizlerle paylaşın, yanlış yapmayalım. Hırsınıza yenik düşmeyin. Saha içinde işiniz futbol oynamak, siz sadece işinizi yapacaksınız. Yaşanan bazı şeyler insanlara ders veriyor. Sizden tek şey istiyoruz, bizler bir aileyiz. Ne gibi sorunlarınız olursa olsun, bu hataları, sorunlarınızı giderelim. Karar alırken bize de danışın, verdiğiniz karar Allah muhafaza hayatınızı karartabilir, o yüzden vereceğiniz her kararı bizlerle danışın. Biz bir takım olduğumuzu hissettireceğiz. Kötü oyunun mazereti olabilir ama kötüysen bile koşmana mani değil. Koşun, mücadele edin, birbirinizin hatalarını giderin. Futbol bir sanattır. Futbol, bir iletişim sanatıdır. Futbolda herkes önünde oynayan arkadaşına sahip çıkarsa yanında olursa başarılı olursunuz. Her hoca verdiği emeğin karşılığını şampiyonluk olarak ister. Ama benim için en büyük şampiyonluk buradan 5,6,7,8 ve daha fazma arkadaşımızın üst liglerde futbol oynaması” dedi.