Trafik sorununa 'dubalı' çözüm

Çerkezköy'de, Azize Şahap Anaokulu'nun özelikle giriş ve çıkış saatlerinde trafiğini kilitlenmesine neden olan araç yoğunluğuna çözüm olarak yol dubalarla ikiye bölündü. Bu sayede yol kenarı parkının ve trafiğin önüne geçildi.

Trafik sorununa 'dubalı' çözüm

Çerkezköy Bakış - Sanayi kenti Çerkezköy’de nüfusa orantılı olarak araç sayısı da her geçen gün artıyor. Bu artış da şehir içi trafiğinde yoğunluk oluşturuyor. Özellikle okulların olduğu noktalarda ise derslere giriş ve çıkış saatlerinde trafik kilitleniyor.

YOL İKİYE BÖLÜNDÜ

Trafiğinin kilitlendiği noktalardan biri de Azize Şahap Anaokulu’nun bulunduğu Gazi Osmanpaşa Mahallesi Başarır Sokak. Çerkezköy Belediyesi, çift şerit trafik akışının sorunsuz sağlanabilmesi, gelişi güzel parkların önlenebilmesi amacıyla Azize Şahap Anaokulu’nun bulunduğu sokağı sabit dubalarla ikiye böldü. Bu sayede hem sokak üzerine araç parkının önüne geçildi, hem de trafik akışı sağlandı.
Veliler, sokağa yakın uygun bir noktaya araçlarını park etikten sonra okuldaki çocuklarını alıyor. Daha önce sokak üzerine park ediliyor ve trafik tamamen durma noktasına geliyordu.