Trakya Gösteri Ve Kongre Merkezi'nin yapımı sürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu'da devam eden proje ve yatırımları yerinde inceledi, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'tan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı, görüş alışverişinde bulundu. Albayrak, Trakya Gösteri Ve Kongre Merkezi'nin yapımının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

Trakya Gösteri Ve Kongre Merkezi'nin yapımı sürüyor

Çerkezköy Bakış - Çorlu’daki incelemelerine, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Akarsu Yapıları Şube Müdürlüğü’nce çalışmaları devam eden Şeyh Sinan Mahallesi Pir Sultan Caddesi Yağmur Suyu Menfezi yapım çalışmaları ile başlayan Başkan Kadir Albayrak daha sonra, Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi iş birliğinde yapımı sürdürülen Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’ni, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile birlikte ziyaret ederek devam eden çalışmaları ve gelinen son durumu inceledi.

“TRAKYA GÖSTERİ VE KONGRE MERKEZİ ÇORLUMUZDA ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK”

Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nde çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Başkan Albayrak, “Çorlu’muzun önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’ni kısa süre içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. İlçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde halkımızı, hizmetlerin en kalitelisi ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK VE EN MODERN SANAT KOMPLEKSİ OLACAK

Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi, 21 bin 435 metrekare arsa üzerinde toplam 6 bin 900 metrekare

taban oturumuna sahip. Çorlu halkını sanatla buluşturacak görkemli proje; kongre, gösteri, tiyatro, konser, ödül töreni ve konferans gibi sanatsal ve kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapacak donanıma sahip. Trakya’nın en büyük ve en modern sanat kompleksinde 780 kişilik ana salon, 200 kişilik Black Box Theatre, 800 metrekare fuaye ve kafe alanı, iki simultane tercüme ekibi odası, projeksiyon ve görsel efekt odası, 11 adet sanatçı kulisi ve çoklu kulislerin yanı sıra 12’si engelli olmak üzere 233 araçlık otopark alanı bulunmaktadır.