TREDAŞ, tatil bölgelerinde bakım ve onarımı sıklaştırdı 

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ), tatil bölgelerinde yaz aylarında artan nüfusu göz önünde bulundurarak, bakım, onarım ve faaliyetlerini arttırdıklarını açıkladı.

TREDAŞ, tatil bölgelerinde bakım ve onarımı sıklaştırdı 

Çerkezköy Bakış - TREDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Edirne’nin Keşan ilçesi başta olmak üzere, Erikli Enez, Tekirdağ’ın Kumbağ, Marmaraereğlisi, Şarköy, Yeniçiftlik ve Kırklareli’nin Vize, Demiköy, Kıyıköy, İğneada bölgelerinde, elektrik kesintisi yaşanmaması için sıkı tedbirler alındığı duyurdu.

Bu kapsamda, tatil sezonunda 100 binin üzerinde insanı ağırlayan Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Saroz Körfezinde TREDAŞ ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Saroz Bölgesinde oluşabilecek arızalara müdahale edebilmek için ekipler 7 gün 24 saat hazır bekletiliyor. Olası arızaların oluşmasını önlemek için enerji nakil hatlarına Arıza Onarım Bakım ekiplerince düzenli bakımlar yapılıyor. Enerji nakil hatları güçlendirilirken, sokak aydınlatmaları da yenileniyor.
Elektrik arızasına maruz kalan vatandaşların ALO 186 Çağrı Merkezi, TREDAŞ web sitesi, mobil uygulama ve e-mail gibi iletişim kanallarından bilgi vermesi durumunda, arızaya anında müdahale ediliyor.  Bunun yanı sıra teknolojiyi etkin şekilde kullanan TREDAŞ, Genel Müdürlükte bulunan Operasyon Merkezi vasıtasıyla, Trakya genelinde hava muhalefeti nedeniyle oluşabilecek arızaları önceden tespit ederek önlem alabiliyor.